O aerolince Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air se řadí do kategorie nízkonákladových dopravců, kteří na úkor služeb nabídnou nejlevnější možnou cenu za přepravu z bodu A do bodu B. Letenky tak mnohdy nestojí ani 500 Kč.

Wizz Air je oficiálně maďarským dopravcem a po celé Evropě provozuje mnoho leteckých bází, nejblíže nám jsou ty v Katovicích, Vídni, Vratislavi nebo Bratislavě. Dlouholetou základnu v Praze Wizz Air ke 14.6.2017 zavírá a ponechá jen tři linky do Bari, Kutaisi a Londýna.

Společnost provozuje lety výhradně stroji Airbus A320 a A321 v typicky růžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Wizz Air zakoupíte nejlevněji přímo na stránkách wizzair.com v období 2–3 měsíce před plánovaným odletem. Wizz Air často nabídne levné letenky i s velmi dlouhým předstihem (10–12 měsíců).

Na výběr je z mnoha destinací napříč celou Evropou, ale i mimo ni. Za hranice kontinentu poletíte do Dubaje, Kutaisi, Baku, Maroka nebo Eilatu.

Letenky můžete koupit z blízkých letišť do následujících destinací:

 • Praha – Bari, Kišiněv, Kutaisi a Londýn,
 • Bratislava – Kyjev, Lvov, Londýn, Skopje a Sofie,
 • Katovice – Alesund, Alghero, Athény, Barcelona, Bari, Bergen, Boloňa, Bristol, Burgas, Castellón, Catania, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Dubaj, Eindhoven, Fuerteventura, Glasgow, Charkov, Keflavík (Island), Kolín nad Rýnem, Kutaisi, Kyjev, Larnaca, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lvov, Malaga, Malmö, Malta, Milán-Bergamo, Neapol, Podgorica, Porto, Řím, Sandefjord, Split, Stavanger, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv a Tenerife
 • Košice – Londýn
 • Poprad – Londýn
 • Vídeň – Alicante, Bari, Bergen, Billund, Brémy, Catania, Dortmund, Eindhoven, Ejlat, Gdaňsk, Charkov, Keflavík (Island), Kišiněv, Kluž, Kyjev, Kutaisi, Larnaca, Lisabon, Madrid, Málaga, Malmö, Malta, Milán-Malpensa, Neapol, Nice, Niš, Ohrid, Oslo, Porto, Řím, Soluň, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv, Tenerife, Tuza, Valencia, Varna, Varšava.

Desítky dalších měst naleznete při odletu z Berlína, Vratislavi nebo Budapešti.

Cena letenek se standardně pohybují v rozmezí 500–1.500 Kč za jednosměrný let.

Letenky vždy nakupujte v měně státu, ze kterého odlétáte. Web Wizz Airu vám takovou možnost nabídne automaticky, nepřeklikávejte na české koruny, kurz bude vždy horší než ve vaší bance.

Najdi nejlevnější letenky

Wizz Discount Club

Pokud chcete létat ještě levněji, pořiďte si členství Wizz Discount Club. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky i zavazadla pro vás, ale i další spolucestovatele.

Členství koupíte společně s letenkou, na kterou automaticky obdržíte slevu za následující poplatek:

 • 799 Kč – člen + 1 spolucestující,
 • 1.599 Kč – člen + 5 spolucestujících.

Abyste uplatnili slevu na ostatní, je nutné koupit letenky společně v jedné rezervaci. 

Sleva je pak minimálně 270 Kč za let a 135 Kč za velké kabinové zavazadlo. Jednoduchou matematikou zjistíte, že členství se vyplatí již při prvním nákupu zpáteční letenky pro dvě osoby:

 • Náklad na členství 899 Kč,
 • úspora plynoucí ze členství je 4x 270 Kč, tedy 1.080 Kč.

Žádný háček v tom není. Aerolinka sází na to, že díky členství s nimi budete létat častěji.

Zavazadla

Zdarma je pouze malé zavazadlo velikosti 40 x 30 x 20 cm do 10 kg. Pokud si však k letence přikoupíte službu Wizz Priority od 11 do 25 €, můžete si vzít na palubu bez dalšího poplatku dvě zavazadla: 55 x 40 x 23 cm a 40 x 30 x 20 cm. Pokud jste letenku koupili před datem 10.10.2018, vztahují se na vás staré podmínky, viz odstavec níže.

Zapsané zavazadlo (k odbavení do nákladových prostor letadla) je placené a lze zvolit mezi variantami 10 kg, 23 kg a 32 kg. Cena se odvíjí od délky letu, zhruba 290–1.000 Kč. Nejnižší cena 7 € je nabízena za 10 kg zavazadlo (od 1.11.2018).

Sportovní vybavení jako kolo, lyže, snowboard či golfový vak lze dokoupit za 795 Kč/let.

Kočárek je pro malé děti je přepravován vždy zdarma a přeprava zvířat není u Wizz Air povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno 10 eury, využijte následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in provedete zdarma z pohodlí domova v době 3 až 48 hodin před odletem. Máte-li však zakoupenou zpáteční letenku, na let zpět se lze odbavit již při check-inu letu tam, a to maximálně 15 dní před odletem.

Na stránkách wizzair.com vyplňte potřebné údaje a letenku si vytiskněte na papír (i černobíle). Čísla pasu nebo občanského průkazu se u letů v rámci Evropy nevyplňují.

Komfortnější způsob nabízí tzv. mobilní check-in. Budete potřebovat chytrý telefon a mobilní aplikaci Wizz Air (appka na Google Play nebo App Store), kde znovu vyplníte potřebné údaje a na letišti jen ukážete čárový QR kód s vaší palubní vstupenkou. Nemusí být dostupný na všech letištích, seznam těch, které mobilní check-in podporují najdete na webu Wizz Airu – rozklikněte sekci "Odbavení přes mobilní telefon".

Při online odbavení si můžete za poplatek vybrat konkrétní sedačku, pokud za tuto službu platit nechcete, lze ji přeskočit a nechat si přidělit náhodné sedadlo zdarma. Podobně jak Ryanair i Wizz Air vás záměrně rozesadí, pokud cestujete ve více lidech. Naopak cestujete-li s dítětem a sedačku odmítnete přikoupit, automaticky vás a dítě posadí vedle sebe (zdarma).

Služby během letu

Občerstvení a veškeré návazné služby nabízí Wizz Air pouze za poplatek.

Výběr sedačky je zpoplatněn částkou od 2 €, místa s větším prostorem pro nohy jsou pak násobě dražší.

Kontakt

Wizz Air patří k nejhůře kontaktovatelným aerolinkám. Oficiálně můžete využít jen kontaktní telefon v angličtině 900 140 940 s poplatkem 14 Kč/min. Neoficiálně však lze Wizz Air kontaktovat na české asistenční lince +420 225 850 035 denně od 7 do 22 hodin s běžnou sazbou.

Na facebookové stránce nemá Wizz Air zprovozněnou možnost zasílání soukromých zpráv a ani e-mailový kontakt pro běžné účely neexistuje. 

Při řešení kompenzace za zpoždění nebo zrušený let Wizz Airu vyplňte speciální formulář na webu aerolinky. 

208 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, mám koupený letenky přes kiwi kde jsem vyplnil blbě datum na občance a ted už mi to nejde předělat. Budu s tím mít na letišti problém??Děkuji

před 10 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ahoj, to nevadi, to nikdo resit nebude, ale kupuj letenky vzdycky primo pres Wizz a ne pres tu chatru...

Přidat odpověď
před 10 dny
Bear

Mám dotaz - tento rok jsem od letošního února 2019 členem Wizz Discount Clubu. Členství je platné do konce tohoto roku a nebo celý rok, tzn. do února 2020?

Dejme tomu, že by bylo platné jen do konce tohoto roku - když ještě do konce tohoto roku zakoupím letenku, která je až na příští rok, mohu ještě využít výhodu tohoto letošního členství, když samotný let je až ten další rok?

před 13 dny
Jiří M.

Členství platí rok od koupení, takže do února 2020, dá se dohledat po přihlášení ve vašem profilu - podrobnosti členství.

Letenky běžně kupujeme dopředu, není potřeba aby členství platilo v době letu.

před 13 dny
Bear

Děkuji za osvětu :-)

Přidat odpověď
před 13 dny

Dobrý den,

koupili jsme si letenky u wizzair, trasa Lisabon- Vídeň a Vídeň-Lisabon. Nyní se vyskytla situace, kdy by se nám hodilo nevyužít letenku Lisabon- Vídeň, ale pouze zpáteční. Bohužel se na jejich stránkách nemůžeme dočíst, zda je to možné a pokud ano, jestli je nenastoupeni zpoplatneno.

Dekujeme.

před 19 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

U Wizzairu, to nevadí, je to low-cost :)

Přidat odpověď
před 19 dny

dobry den,

kdyz si i zakoupim v listopadu 2019 letenku i clenstvi ve wizz discount club na kveten 2020 . Bude mi clenstvi platit uz od listopadu 2019 ? Budu moci se slevou clubu nakupovat popr letenky v prosinci 2019 ,ktere budou koupeny pozdeji nez prvni letenka?

Dekuji

před 21 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, členství platí od okamžiku koupě, tedy od listopadu. Nakuppvat zlevněné letenky můžete tedy rovněž od listopadu nehledě na jaký termín budou.

před 21 dny
Avatar uživatele eremi
eremi

Ano, členství začne platit od prvního nákupu, tedy od listopadu 19 jeden rok, rozhodující je den koupě letenky ne den cesty, takže po dobu jednoho roku můžeš nakupovat letenek kolik chceš a na jakýkoliv termín.

před 21 dny
Avatar uživatele Daniel
Daniel

jen pro zajímavost. měl jsem členství pro dva do dubna 2020. v září jsem kupoval letenky pro více lidí a zaplatil členství pro 5 osob. a kupodivu mi platí až do dubna 2021 a ne jenom do září, jak jsem čekal...

Přidat odpověď
před 21 dny

Dobrý den,

jak mohu dokoupit zavazadlo, popř. sedadel, když jsem to při rezervaci a zaplacení zapomněla

Děkuji

S pozdravem

Ivana Durnová

před 21 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, na webu Wizz Air (https://wizzair.com/#/) se pomocí rezervačního kódu, který vám přišel spolu s letenkou do e-mailu přihlásíte - v sekci Check in & Bookings v horní části stránky (viz obrázek: https://imgur.com/a/LAolXEj) - a zavazadlo/sedadla dokoupíte.

Přidat odpověď
před 21 dny

Ahoj,

jak presne funguje ten discount club ? kdyz koupim rocni clenstvi, tak kdyz pak koupím letenky pro 5 lidi, tak kazda je -10 ecek ? diky

před 23 dny
Kryštof Hájek

Ahoj, ano, když koupíte to dražší členství za 16 stovek, tak má vždy slevu cestující + maximálně 5 dalších osob. Levnější členství je jen pro dva lidi. Sleva je od 10 €, někdy je i vyšší. Obecně platí, že při cestě ve dvou se koupě členství vyplatí často už při první cestě, pokud je cena letenky od cca 1 000 Kč výš.

Přidat odpověď
před 23 dny

Zdravím, jde koupit priority i když mám letenky přes kiwi.cz?nemuzu nikde najít číslo rezervace co bych vyhledal na wizzair.com. A je problém když sem uvedl do pasu totožnosti jiný měsíc jeho ukončení?chtel sem to změnit ale chtějí poplatek za 270kč. Dekuji za odpovědi

před měs
Kryštof Hájek

Zdravím Venco, musíte se obrátit na Kiwi a požádat je o číslo rezervace, bez toho to nepůjde. A pro příště se vyhnout nákupu přes Kiwi, zvlášť u nízkonákladových dopravců, kde si akorát připravíte spoustu potíží.

Dobry den,

obracím se na vas s následujícím dotazem.

Mame zpáteční letenky, ale bohužel se nam nepodařilo stihnout prvni let. Na misto se dostaneme jinym letadlem. Pokud jsme ale nenastoupili na prvni let, znamena to, ze se automaticky ruší i let zpáteční nebo zpáteční letenka bude stale platná?

Dekuji vam.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, u low-cost aerolinek tohle pravidlo neplatí, zpáteční letenka bude stále platná :) Píšeme o tom detailněji zde: https://www.cestujlevne.com/blog...chani-letu

Přidat odpověď
před 3 měs

Dovry den, lze prikoupit priority dodatecne uz i po zaplaceni letenky?

Dekuju

před 3 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 668 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-21T16:35:19+02:00)

Ano. Lze to zjistit například tak, že si kliknu na rezervaci a podívám se, jaké dodatečné služby mi to nabízí.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám rezervaci letenk pro 4 osoby (vše na můj účet), jeden z cestujících však nemůže z rodinných důvodů letět...je možné tedy udělat klasicky check in pro všechny a tu jednu letenku pak nechat prostě propadnout? Že zkrátka jeden z nás na let nenastoupí... Propadne pak jen cena letenky nebo budu platit nějaký zvláštní poplatek? Dívala jsem se, že poplatky za zrušení jsou poměrně vysoké...Předem mockrát děkuji za odpověď :)

před 3 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Uděláte check-in jen pro toho, kdo letí.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, vyřizuji skupinovou letenku , rezervaci mám, ale nejde mi ji otevřít, abych mohl nahrát jména cestujících. Když zadám pouze kód rezervace, mně to dál nepustí. Rád bych také pro skupinu přikoupil 2 odbavená zavazadla do 10 kg (kytary ve futrálech :) ), ale ten samý problém...

před 3 měs

Vyřešeno! Musel jsem znát přístupové kódy agentury. Číslo rezervace nestačí!

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

https://belarusfeed.com/breaking...hts-minsk/ Jeste by to chtelo z VIE :-))

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele Majka
Majka

Letový řád od dubna 2020 bude společnost zveřejňovat asi v jakém termínu? díky.

před 5 měs
Leonard
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 68 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-12T20:05:17+02:00)

podle mě se to stalo právě teď :) alespoň pro Katovice

Přidat odpověď
před 3 měs

Upozornění. Let Budapešť - Tirana a zpět, informace staré týden 16.6. 2019 . Při odletu z Budapešti velmi přísně kontrolují velikost příručního zavazadla 40x30x20. Zaplatíte navíc 25 EZR za každé zavazadlo. Musíte vkládat do Wizz Air kovového měřiče. Při letu zpět z Tirany, žádný problém, žádná kontrola. Nic vám nebrání v tom, obléci si na sebe nejobjemější oděvy a boty. A něco přidat za pásek. Váhu zavazadla zatím nekontrolují. Naučte se létat s minimem věcí, ať neplatí zbytečně za věci, co nepotřebujete. Přeprat si můžete vždycky.

před 5 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Neni jednodusi dodrzet pravidla co se tyka rozmeru a vahy zavazadla?

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Nebo si priplatit priority?

před 5 měs
danca h

Taky červnová zkušenost. Ve Vídni nás potřebovali rychle dostat do letadla, tak nekontrolovali nic (ani doklady, jen jsme pípli boarding pass), zpět z Říma ale kasírovali nadměrné zavazadla a tašky navíc. Lidi se vztekali, nic nenadělali. Hledali to odhadem, kdo zjevně měl překročený rozměr, nemuseli jsme to cpát všichni do "košů". Vyplatí se dodržet rozměr....

před 5 měs
Avatar uživatele Marcel
Marcel

Z Vídně létám pravidelně a nikdo mě tam nikdy nekontroloval. :-) V Římě i na Stanstedu ty kontroly jsou no, ale to už je každého boj.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

koupila jsem 4 zpáteční letenky (2 dosp.+2 děti) do Valencie. Pro dospělé jsem přikoupila wizz priority (kvůli zavazadlům). Nekoupila jsem sedadla. Chci se zeptat, můžu si při check-in 48hod před odletem vybrat sedadla nebo mi budou náhodně přidělena? Jde mi o to, abychom s děti seděli společně.

Děkuji Petra

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobry den,

Vybrat sedadla si nemuzete (je to low-cost), budou nahodne rozesazena po celem letadle. A myslim, ze s deťmi musite sedacky stejne prikoupit.

před 5 měs
Kryštof Hájek

Pokud vím, tak Wizz Air přidělí dospělého k dítěti automaticky zdarma dle náhodného výběru. Pokud byste chtěli sedět všichni pohromadě, pak musíte sedačky přikoupit.

Přidat odpověď
před 5 měs

Ahoj, koupili jsme si jednosměrné letenky z Tenerife do Vídně. Koupili jsme je s priority. A tak se asi hloupě zeptám,je možné udělat check-in dřív než 48 hodin před odletem?

před 6 měs
Honza Čermák

Když si koupíš sedadlo, tak se můžeš odbavit měsíc před odletem.

Přidat odpověď
před 6 měs
danca h

Prosím radu. Špatně jsem koupila 2 letenky, které nevyužijeme. Samozřejmě propadnou (žádná škoda, stály 10 euro). Ale chtěla bych je nějak vrátit do systému. Ať si je znovu prodají. Lze to nějak stornovat?

před 6 měs
Kryštof Hájek

Za storno byste musela platit poplatek 60 € za jednu letenku, takže nechce propadnout, holt budou dvě volná místa.

před 6 měs
danca h

Díky. Zvláštní strategie. Vždyť by vydělali 2x:-), kdybych nemusela platit za storno :-)

Přidat odpověď
před 6 měs

mam zaplacene letenky , co musim mit vytiskle s sebou, dotisknout tam letenky, staci nahlasit jen kod...? A kde? U odbavení? Mame jen každý batoh do letadla a já jen kufrik maly velikosti na Wizz priority.

před 6 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To si vytisknete doma, jinak budete platit poplatky, online-check in se otevira 48 hodin pred odletem, pokud jste si nezaplatili sedacky vedle sebe, tak vas rozesadi. Na letisti to bude samozrejme za poplatek, jak se muzete docist vyse.

před 6 měs
Kryštof Hájek

S sebou musíte mít palubní vstupenky, které si vygenerujete při online chceck-in. Buď vytištěné nebo v mobilní aplikaci v podobě QR kódu. Pokud máte jen přiruční zavazadla, k odbavení vůbec nejdete, po příchodu na letiště jdete rovnou na bezpečnostní kontrolu.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, omlouvám se, jestli už to tu někde bylo, ale nemám prostor to vše procházet:

Dá se něco dělat, když vám kvůli zpoždění jiného dopravce uletí letadlo (konkrétně právě u WIZZ)? Existuje alespoň třeba nějaká částečná kompenzace, kdybych chtěla zrušit ten zpáteční let? Případně jak na to?

Díky za rady...

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3738 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-09T11:13:12+02:00)

Dobrý den, nedá se dělat nic, samostatně poskládané přestupy jdou pouze na vrub cestujícího. Tedy pokud zpoždění toho prvního dopravce nebylo delší než 3 hodiny, pak může existovat nárok na finanční kompenzaci. Ale u Wizzu (resp. kteréhokoliv dopravce, jehož letadlo vám v takových případech uletí) určitě nic.

před 6 měs

Mně se nejedná vůbec o ten let tam a přestupy, to je mi jasné, že je pasé, jen čistě o tu zpáteční letenku...

před 6 měs
Kryštof Hájek

Ani tam žádný nárok na nic není. Na základě čeho by byl? Nízkonákladové letenky jsou bohužel nevratné a nestornovatelné, pokud jste si k nim nepřikoupila žádnou speciální "flexi" službu.

před 6 měs

OK, díky, chtěla jsem se jen ujistit... Tak teď už naprosto přesně vím, k čemu ty Flexi služby jsou :-)) díky za rady!

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele tomkult
tomkult

Dobrý den, nepodařilo se mi zjistit, zda cestující s kojencem si muže vzít zdarma kromě kocarku i autosedacku, jako u ryanairu. Mate s tím prosím někdo zkušenost? A druhy dotaz - cestující s kojencem dostane automaticky Wizz priority, ale není zrejme, zda i možnost si vzít zdarma 10kg trolley bag?

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud byste si chtěli vzít autosedačku, museli byste si zaplatit místo navíc (resp. letenku navíc ve standardním dospělém tarifu). Kojenec má nárok pouze na jedno zavazadlo velikosti 40x30x20 cm.

Přidat odpověď
před 7 měs
Radek Górak

Dobrý den/ Ahoj,

Mám dotaz ohledně členství u Wizzu. Členství mám od loňského května, tudíž mi příští měsíc končí, ale nejsem si úplně jist, jak to funguje, když si chci koupit letenky na červen.

Protože mi to jde zvolit se členstvím ty letenky, ale jde o to, že mi to vlastně než poletí, skončí.

Bude to takhle v pohodě to koupit nebo to mám nějak prodloužit? Zatím jsem nepřišel na to, jak.

Děkuji všem za odpověď. 🙂

před 7 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, členství se vztahuje na moment nákupu, ne proletění. Takže v tomhle případě bez problému :)

před 7 měs
Radek Górak

Díky moc, já jen, aby se to pak neřešilo, ale když je to v pořádku, tak je to fajn, ještě jednou díky 🙂

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, rádi bychom letěli do Říma (2 dospělí + 5leté dítě). Četla jsem tu, že Wizzair rozsazuje místa. To, že nemusíme sedět vedle sebe s manželem neřeším, ale mám nějakou jistotu, že budu sedět společně s dítětem aniž bych musela kupovat sedadla?

Děkuji.

před 7 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Dítě bude vždy sedět s jedním z vás. O to nemějte obavu.

před 7 měs
Honza Čermák

Dobrý den,

Nemusíte dokupovat. Na jejich webu to máte napsané jasně:

Děti do 14 let musí sedět vedle alespoň jedné doprovázející osoby. Náhodné přidělení místa při odbavení tento princip zohledňuje. Pokud je k dispozici omezený počet míst a nelze zakoupit přilehlé sedadlo pro alespoň jednu doprovázející dospělou osobu, palubní personál vám pomůže vaše dítě přesadit

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den,letime v červnu do Řecka se synem ,ale v den letu mu budou 2roky a měsíc mám koupenou letenku i pro něho,ale jak je to s kocarkem (golfkama),můžeme vzít zdarma ,až k letadlu?Pise se jen o dětech do dvou let ,ale když už přesáhl hranici?dekuji

před 7 měs

Dobrý den, ano můžete. My jsme byli před týdnem se skoro 3 letým dítětem a vše bylo v pohodě. Jen jsme s kočárkem museli na check-in přepážku.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele Broupal
Broupal

Rychlý dotaz, nemáte někdo zkušenosti s vracením ceny za letenku ve fromě 120% kreditu? Wizz změnil čas odletu VIE-MLA, tak jsme se rozhodli že bychom to zrušili a obratem koupili VIE-KEF. Jen by mě zajímalo jestli ten kredit připisují ihned, nebo po nějaké době (což by bylo nevýhodné, levné letenky by byly pryč). Díky

před 7 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Mají na to myslím 3 nebo 5 dní, nicméně fakticky ze dvou případů jednou do druhého dne a jednou ještě týž den.

před 7 měs
Avatar uživatele Broupal
Broupal

Díky, nakonec vrátili ještě ten samý den.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, při stažení palubních lístku jsme zjistili, ze máme s manželkou každý rezervované sedadlo v jiné části letadla. Zřejmě je to moje nepozornost, která vznikla při rezervaci letu. Letadlo odlétá za 24 hodin. (Katowice-Porto). Jaké mám v tuto chvíli možnosti změnit situaci a s kým to resit?

Dekuji

před 7 měs
Vojtěch Hájek

Systém Wizzairu záměrně rozsazuje a snaží se donutit lidi, aby si kupovali místo vedle sebe. Nejsem si jist, jak přesně to je, ale myslím, ze by přes web nebo appku mělo byt možné sedadla změnit. Samozřejmě za poplatek.

před 7 měs
Honza Čermák

Jj, ve správě rezervace by mělo jít místo dokoupit i po odbavení.

před 7 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

nejlepší bude užít si cca tři hodiny bez manželky..:)

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele EvaS
EvaS

Dobry den, letime 4 osoby na tenerife ted v utery, ale v boarding passu mam omylem ,,male" misto,, female"... Jak moc velky problem to je?mate s tim nekdo zkusenosti?diky!

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, tohle nikdo řešit nebude, taky se mi to už stalo.

před 8 měs
cali

Ale možná to budou chtít vidět, tak si pro všechny případy vezměte nějaké fajnové prádýlko.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele Majka
Majka

Wizz mění často letové řády. Teď změna v dubnu pro let do Catanie. Změna mi nevyhovuje, nepotvrdila jsem, nechci ani na Wizz - credit , nýbrž vratku na účet. Ovšem v informacích u změny se uvádí:

Important: Your choice will reflect on the whole booking affecting all passengers.

If you wish to change your choice, you may do so according to the general rules and by paying the relevant change/service fee.

Jak to tedy je? Budu při zrušení letu z důvodu wizz změny platit poplatek? Díky

Odpovědět
před 9 měs

Tak bohužel, zpáteční let už dopředu odbavit nelze... pouze 48 hodin před odletem. Nebo koupit sedadlo...

Odpovědět
před 9 měs

Dobrý den,

chápu správně, že wizz priority platí vždy jen k té jedné konkrétní letence?

A pokud si ho budu chtít přikoupit, musím ho kupovat vždy s každou další letenkou znovu?

Děkuju :))

před 9 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobrý den,

priority si opravdu musíte dokoupit ke každé letence, pokud se nezbalíte do baťůžku

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den. Je prosím správná informace že z Vídně a z Tenerife sur nejde použít mobilní palubní lístek? Aspon mi to tak na Wizzu ukazuje. Počítal jsem z tím že půjde udělat hned zpáteční check-in a že si vytisknu vše doma nebo použiji mobilní lístek. Ted ale zjištuji že to zřejmě nejde, tak abych si teda ještě mohl přikoupit odbavení na letišti Tenerife za 10e . Děkuji za info

před 10 měs
Honza Čermák

Dobrý den,

nejde: https://wizzair.com/cs-cz/inform...a-palubu#/

Ale 10 EUR platit nemusíte, vytiskněte si palubní vstupenky sám. Za drobné dýško (menší jak 10 EUR) Vám to vytisknou na kterékoliv hotelové recepci.

před 10 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Ve slušném hotelu to většinou vytisknou zdarma. Aspon moje zkušenost.

před 10 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Na recepci ho(s)telu zadarmo, v nějakém copy centru za drobáky.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, v popisu máte chybu. Zpáteční let lze odbavit pouze 48 hod. před odletem zpátečního letu (bez zakoupených sedadel).

Teď jsem dělal check-in BTS-SOF (na 1.2.2019), ale zpáteční na 3.2.2019 nelze odbavit.

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele Andrea Peroutkova
Andrea Peroutkova

Zdravím, chtěla bych se zeptat ohledně cestování s kojencem s Wizzairem. Informace jsem našla různé. Takže v rámci letenky mám automaticky Priority Wizzair tzn. 2 příruční zavazadla. Jak je to s kočárem. Můžu si vzít na palubu dvě příruční zavazadla a kočár do zavaz. prostoru nebo si musím vybrat kočár nebo druhé příruční. Děkuji :-)

před 10 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, Priority máte skutečně automaticky, tedy můžete mít pro sebe dvě příruční zavazadla + kočárek zdarma. Golfky si můžete vzít až přímo k letadlu, kde vám je seberou a vloží do zavazadlového prostoru, klasické kočárky je nutné zdarma odbavit už u check-in přepážek.

před 10 měs
Avatar uživatele Andrea Peroutkova
Andrea Peroutkova

Díky moc. Na travelbibli a ebooku Bizových jsem právě našla, že si mohu vzít pouze jedno (kočár nebo zavazadlo). Na stránkách Wizzairu jsem o tom ale zmínku nenašla. Letíme s prckem poprvé, tak zjišťuji, co se dá. ;-)

před 10 měs

A musím tedy golfky označovat u check-in ? A kufry s priority musím mít nejak označeny když se budu online odbavovat diky

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Wizzak zvysil poplatky za priority a zavazadla, ale nic, co bych necekal.

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

ahoj. letenky koupeny v září 2018. myslel jsem, že i u wizzairu je to stejné jako u ryanair.. ale dle rezervace to vypadá, že kufr 55... můžu dát u odbavení zdarma.. přesto, že jsem si nic dalšího nepřiplatil..nebo je to jinak..? moc děkuji za info..

před 10 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, nová pravidla by měla platit pro letenky zakoupené po 1.11., takže pokud jste koupil v září, ještě skutečně měla platí staré podmínky, tedy větší zavazadlo zdarma.

před 10 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

ok. díky za info...

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Navrhuji doplnit do odstavce Odbavení k mobilnímu check-inu i odkaz na stránku Wizzairu, kde je vyhledávač letišť, které podporují mobilní check-in: https://wizzair.com/cs-cz/inform...a-palubu#/

O tom, že ve Wizz Discount Clubu není žádný háček, bych se trochu hádal. Vidím ho v tom, že se dá koupit pouze s letenkou, pokud vám tedy vypršelo členství a brzo vám vyprší kredity z Booking.com a chcete si za ně znovu koupit členství, nezbyde vám, než si rovnou koupit nějakou letenku.

Odpovědět
před 10 měs

Dobry den,nevite jak je to s rezervaci letenek na stejne jmeno?Manzel i syn se jmenuji stejne napr. Jan Novak a pri rezervaci letenky mi stale pisi duplicita pasazera a nemohu tim padem udelat rezervaci.Nemate s tim prosim nekdo zkusenost?

před 12 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, za jméno syna přidejte "Jr" jako Junior. Tedy jméno bude vypadat "Jan Novak Jr". Je to běžný postup u všech aerolinek a Wizz Air ho má i explicitně popsaný v podmínkách, takže to bude bez problému.

před 12 měs

Aha,tak moc dekuji za radu :-)

Přidat odpověď
před 12 měs

Dobrý den,

mám zakoupenou letenku s Wizz Air, již ze srpna, takže platí ještě staré podmínky ohledně příručního zavazadla, plus mám přikoupené Wizz Air Priority. Chtěla jsem si vyhledat rozměry povolených zavazadel a na stránce Wizz Air mě zarazilo, že všude se o dalším zavazadle píše jako o "zavazadlu na kolečkách".

Viz např. odstavec:

Pasažéři, kteří si zakoupili WIZZ Priority budou mít povoleno další zavazadlo s kolečky, a to do velikosti až 55 x 40 x 23 cm.

Může to být i krosna? Nemá s tím prosím někdo zkušenosti?

Předem moc díky za odpovědi.

https://wizzair.com/cs-cz/inform...ge-pc94Y#/

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, můžete být jakékoliv zavazadlo, které odpovídá rozměrům, klidně pytel na obilí :)

Nevíte, jestli to zavazadlo mohu odevzdat až u brány? Budu trávit noc na letišti (Vídeň) a radši bych ji trávila za bezpečnostní kontrolou a nečekala venku až se ráno otevře přepážka na odbavení. Je šance, že by přivřeli oko a nechali mě s tím zavazadlem jít do letadla? Samozřejmě, že si můžu koupit Wizz priority a neřešit, ale jedu s lowcost z nějakého důvodu že...

Odpovědět
před rokem

Pochopila jsem správně, že pokud jsem koupila ještě letenku včas a přišel mi mail, že si můžu vzít kabelku do letadla a větší příruční zavazadlo musím zdarma odbavit na přepážce, potom vlastně nemusím řešit tekutiny atd? Když to půjde dolů do letadla?

před rokem
Honza Čermák

Jasně, viz: https://wizzair.com/en-gb/latest...nformation

10 kg odbavené zavazdlo odevzdáš na přepážce a neřešíš tekutiny.

Avatar uživatele Masha
Masha

Dobrý den, máte někdo zkušenost za jak dlouho se připíšou kredity za hotel objednaný přes booking (samozřejmě přes wizz přístup) ?

před rokem
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Je to rôzne, mne pripísali za 2 týždne, ale aj za 3 mesiace.

Marek

Dobrý den.

Měl bych dvě otázky:

1/ Máme jedno ze zavazadel o rozměrech 46 x 30 x 18 cm, to znamená o 6cm delší než je rozměr povolený na palubu (měřeno s kolečky a madlem). Jaká je šance, že to projde a budeme ho mít u sebe?

2/ Letíme se 4 letou dcerou. Na stránkách WizzAir o cestování s malými dětmi čtu...Služby WIZZ vám zjednoduší život

- osobní věc na palubě navíc (40x30x18 cm). Mám to chápat, jako že můžeme mít malé zavazadlo navíc? Malá má svou letenku.

Děkuji .

před rokem
Honza Čermák

Dobrý den,

1) Na to vám nikdo neodpoví. Záleží na pracovnících na odletové bráně.

2) Když píšou, že máte malou věc navíc, tak jí můžete vzít navíc.

Avatar uživatele Majka
Majka

Kryštofe, díky.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Majka
Majka

Wizz automaticky změnil odlet (-2dny) x přílet (+2dny) termíny Vídeň - Malaga na základě změny letového řádu. Při přihlášení oznamuje, že stávající letenky jsou neplatné a pro vytištění nových žádá souhlas. Při dalším kroku oznamuje:

Are you sure you accept the new schedule?

Once accepted, you may change your choice according to the general rules and by paying the relevant change/service fee.

Vzhledem k tomu, že letenky byly koupeny za určitou částku EUR, bude Wizz žádat doplatek do stávající ceny nebo/a poplatek za změnu, jak má uvedeno?

V takovém případě bych změnu nechtěla akceptovat, protože by byla hodně nevýhodná. Protože není možno se "někam" dovolat, poraďte mi, prosím. Díky.

před rokem
Kryštof Hájek

Pokud akceptujete navrženou změnu (tedy -2, +3 dny), pak samozřejmě nic platit nebudete :) Poplatek se týká situace, kdy byste akceptovali změnu a následně se v budoucnu pokoušeli měnit termín z vlastní vůle.

Dobrý den, letím s Wizzair do Stockholmu. Koupila jsem Wizz priority, udělala online check in. Na letišti jdu tedy rovnou na pasovou kontrolu a k bráně letadla, že?

Nemáte zkušenost, jak je to s kontrolou v příručáku? Trvají skutečně na rozměrech plastových sáčků 20x20? Díky :)

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud máte priority, pak rovnou na bezpečnostní/pasovou kontrolu :)

Kontrolu rozměru plastového sáčku jsem nikdy nezažil. Maximálně mi na security sami dali erární, když se jim můj špinavý nelíbil :D

před rokem

Mě bohužel jednou buzerovali, že mám vlastní, lehce větší, takže mě donutili vzít jejich a přeskládat do jejich. Něco se tam nevešlo, tak jsem musela vyhodit.

před rokem

Stejná zkušenost, naštěstí se všechno vešlo

Avatar uživatele bohachonzik
bohachonzik

Dobrý den, mám dotaz k příručnímu zavazadlu bez Wizz Priority - zde na stránce píšete, že stejně jako u Ryanairu nám ho seberou u gatu, zatímco na oficiální stránce Wizzu je napsané toto: "Pokud si nekoupíte WIZZ Priority a rozměry vašeho příručního zavazadla překročí 40 x 30 x 18 cm, musíte provést odbavení (check-in) na přepážce odbavení zdarma a zavazadlo si vyzvednete na pásu se zavazadly na letišti příletu." Platí tedy stálo to, že zavazadla vám vezmou až u gatu? Jde mi o to, aby nám tam neřekli, že jsme si ho měli odbavit u přepážky a nechtěli po nás nějaký poplatek. Díky moc :)

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to tak, jak se píše na stránce Wizzu. Jedná se o pár dní staré pravidlo a ještě jsme tu nestihli aktualizovat - opravíme :)

Avatar uživatele Starý Prase
Starý Prase

Zdravím. Mám letenky pro 2 z Astany do Budapešti s Wizzem a odbavený zavazadlo máme jedno společný, ale nakonec já nepoletím. Takže bych ho potřeboval přehodit na kamaráda. To asi nejde jinak, než že mu zaplatím extra odbavený zavazadlo znovu co? A když už bych ho musel zaplatit znovu šlo by, že bych nedokoupil 20kg zavazadlo ale sportovní vybavení(což je o 14 eur levnější) ? Jedná se o sportovní tašku - ne kufr, tak jsem si říkal, že by to mohlo tímto způsobem projít.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele sheboyganite
sheboyganite

Dobrý den,

měli jsme koupené letenky z Vídně do Gdaňska s navazujícím letem Graňsk - Tromso. Tento navazující let nám bohužel přesunuli tak, že zpátky bychom z Tromso letěli o dva dny později než bychom měli odlétat z Gdaňska do Vídně, což nemá logiku. Wizz Air nám bezplatně vrátil kredit k tomu změněnému letu. Ale tu první část letu, Vídeň - Gdaňsk a zpět nám nechali. Chtěli jsme proto zrušit celý let, i ten, na který se změna nevztahovala, jelikož nám je let Gdaňsk - Vídeň nyní k ničemu a musíme si koupit nové letenky někde jinde. Máte někdo s podobným problémem zkušenost? Budeme jim psát, ale chtěla jsem se ještě zeptat vás, zkušených cestovatelů.

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, psát jim budete s největší pravděpodobností neúspěšně. Něco jako "navazující let" u Wizz Airu neexistuje. I low-cost aerolinek je holt jen vaše zodpovědnost, že si lety poskládáte tak, že náhodou navazují, ale Wizz za to odpověděnost nenese.

před rokem
Avatar uživatele sheboyganite
sheboyganite

Děkuji Vám za odpověď, vážím si toho.

Holt, jsem se poučila. Levně koupené, 2x placené.

Avatar uživatele Gabriela Kostkova
Gabriela Kostkova

Zdravím, prosím nevíte jak je to s rozsazováním? Dospělé neřeším, ale letím se 7letým synem a ten rozhodně nemůže sedět sám. Mám to risknout nebo minimálně ta 2 sedadla zaplatit při odbavení? (letíme 3 dospělí + syn do Malmo z Katowic). Děkuji předem za odpověď.

před rokem
Honza Čermák

Dobrý den,

pokud chcete mít 100% jistotu, tak si ta dvě místa prostě kupte. Při odbavení vám budou místa předělena a pokud se vám nebudou líbit, Wizz vám rád prodá jiné. Čím dřív odbavení uděláte, tím větší budete mít výběr pro případný dokup.

před rokem
David Eiselt
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 10412 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno redakcí 2018-08-15T11:06:45+02:00)

U dětí je zakázáno rozsazovat, takže minimálně 1 dospělý bude s dítětem sedět.

před rokem
Leoš Literák

Ale do kolika let to platí? U malých to chápu, ale brzy budeme mít teenagera ..

před rokem
Avatar uživatele Gabriela Kostkova
Gabriela Kostkova
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 3 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-08-15T13:31:04+02:00)

Opravdu mi 7 leté dítě neposadí jinde? On by to fakt nedal. Asi to zkusím, když tak se pokusím přesadit s nějakým "milým" člověkem :-) Letíme o víkendu, tak pak písnu, jak jsme dopadli. A moc díky za odpovědi

před rokem

A to je pro vas tech par euro za vyber mist opravdu neprekonatelny problem?

před rokem
Avatar uživatele Gabriela Kostkova
Gabriela Kostkova

Není nepřekonatelný. Jen nechci platit zbytečně. Proto člověk cestuje nízkonákladovkama, aby měl nízké náklady :-) Samozřejmě je pohoda mého dítěte na prvním místě a proto se ptám na zkušenosti.

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Protože je pro Vás pohoda dítěte na první místě, tak si radši za 10 euro nekoupíte sedadlo. Nízkonákladovky taky znamenají omezení, se kterými je třeba počítat. Jinak ale buďte v klidu, budete určitě sedět spolu.

před rokem

Ty lowcosty jsou fakt hnus, dejte si pozor aby vás tam nepolila pivem, nebo nedej bože nepozvracela partička opilců. Není to tam nic výjimečného a také doporučuji vatu do uší, popřípadě sluchátka jako do traktoru protože tyhle partičky si nepřiplácejí za sedačky a pokřikují na sebe přes celé letadlo. Minule tam byl jeden tak opilý, že už ani pořádně neviděl a nabízel mi sex...

před rokem
Avatar uživatele Roman
Roman

Nevím do jakého věku platí, že vás posadí spolu, ale moc bych na to nespoléhal. Mají na to dokonce program, aby vás rozsadili i kdyby bylo letadlo prázdné. Pokud vám na tom opravdu záleží, připlaťte. Nezruinuje vás to a budete v klidu. Na to, že si s vámi někdo sedadlo vymění bych také nespoléhal. Pár krát jsem to zkoušel, ale lidi jsou hodně neochotní...ten chce sedět v uličce, ten zas zrovna u okna...Navíc ty sedadla můžou mít zrovna koupené, tak že je měnit s nikým nebudou.

Letíme poprve z Wizz Air.Letíme z Katovic do Barcelony.Máme přikoupený kufr do podpalubí a přírucní zavazadlo 55X40X23 10 kg.

Jako každá žena mám kabelku kde jsou všechny dokumenty( pasy , vouchery, peníze telefon tablet )a foťák v brašně.

Tady čtu, že příruční zavazadla jdou do podpalubí což nechápu a co s kabelkou ?

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, předně je povolen jen jeden kus příručního zavazadla, takže kabelku nejspíš budete muset umístit do něj. Příruční zavazadlo vám při nástupu do letadla můžou odebrat, pokud bude plně obsazeno a už se nevejde na palubu.

před rokem

Chcete mi říct že kabelku budu muset dát do příručního zavazadla a ten mi dají do zavazadlového prostoru? Postavené na hlavu v kabelce budu mít všechny doklady peníze.

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Potom nelétejte wizzairem, pokud je to pro Vás nepřekonatelný problém a připlaťte si. Nebo si zaplaťte přednostní nástup a budete mít jistotu, že příruční zavazadlo půjde s Vámi na palubu.

dá se ještě dodatečně zaplatit zavazadlo, které musí do zavazadlového prostoru? Byla koupena letenka bez zavazadla, je zde jen příruční zavazadlo, není wizzpriority

před rokem
Kryštof Hájek

Ano, dá se přes web Wizz Airu, přihlašte se v sekci "Odbavení (check-in) a rezervace".

Ahojte, jen se chci ujistit, jistota je jistota... Letíme s přítelem z Vídně do Eindhovenu, každý máme mít jen příruční zavazadlo (ne wizz priority), tudíž žádná kabelka navíc apod. Plánujeme standardní malý příruční kufřík a batoh do 40x30x18. Dle komentářů zde půjde pravděpodobně (spíše na 99%) příruční kufřík do podpalubí, ale ten mi vezmou až při kontrole, že ano? Nemusím s ním k odbavovací přepážce? 🙂

před rokem
Kryštof Hájek

Ano, ten si vezmou až při nástupu do letadla.

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit. Zítra letíme z Katowic do Švédska, máme s přítelem pouze každý příruční zavazadlo (batoh). Jak to funguje prosím? Můžeme s ním na palubu? Předem díky

před rokem
Honza Čermák

Dobrý den,

pokud se vejde do rozměrů pro příruční zavazadlo, tak s ním můžete letět. Pokud nemáte priority, je zde možnost, že vám jej na bráně zdarma odbaví.

Ahoj,

jak je to s členstvím v Wizz Discount Club, když bych chtěl létat se ženou a naším ročním synem? Mám pořídit variantu + 1 nebo rovnou +5 ??? Díky :-)

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele andrish
andrish

Ahoj,

myslíte, že je potřeba dokupovat si Wizz Priority, pokud si sebou chci do letadla vzít pouze jednu tašku těch menších rozměrů 40x30x18cm?

Děkuji za rady :-)

před rokem
Kryštof Hájek

To by snad mělo projít v pohodě. Snad...

Dobrý den, chci se zeptat zda to funguje podobně jako u Ryan Air, že přikoupené zavazadlo (kufr) nejde přes přepážku v hale, ale jenom přes security a odeberou ho přimo u brány při vstupu do letadla? Díky moc.

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, i u Ryanairu to funguje tak, že zakoupené zavazadlo musí jít přes přepážku v hale. Přímo u brány se odebírá jen příruční (= zdarma) kufřík. Takže musíte klasicky přes check-in přepážky.

Dobrý den můžu mit sebou krom prirucniho zavazadla ledvinku ?

Děkuji za odpověď

před rokem
Honza Čermák

Ledvinka je cajk. Nám se podařilo Wizzem pronést pod bundou i větší brašnu na foťák.

Ahoj,

ve čtvrtek letim s Wizzair na Maltu z Vídně a mám otázku. Mám pouze příruční zavazadlo, chápu, že mi ho vezmou, ale je možný si těsně před tím vytáhnout malou kabelku na osobní věci? Provádí se to přímo u přepážky na odbavení?

před rokem
David Eiselt

Je to před nástupem do letadla, takže určitě vytáhnout a nic cenného tu nenechávat!

Dobrý den. Pokud jsem si teď udělal check-in online, znamená to, že mohu jít rovnou na pasovou kontrolu a pak k bráně odletu, že? Nemusím jít k přepážce (pokud nepotřebuji odbavit kufr) před pasovou kontrolou, jako když jedu na normální dovolenou s cestovní kanceláří. Děkuji.

před rokem
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Tak jest.

Zdravím cestovatelé, chtěl bych vás požádat o radu zda nevíte, jaké jsou možnosti změny rezervace u Wizz Air. Nabízí mi to při "překlepu" jednu změnu zdarma. Je možné tedy úplně změnit osobu,která cestuje, a zadarmo? Děkuji za zprávu :)

před rokem
Kryštof Hájek

Jedna změna zdarma je myšlena změna jednoho písmene, ne osoby :D Za změnu cestujícího zaplatíte 1.190 Kč za každý jednotlivý let.

Hezký den vespolek, prosím o radu či zkušenost. Kdy asi budou prosím k dispozici lety a ceny letenek z Polska na Island na období květen + první polovina června 2019? Budu muset dlouho dopředu zamluvit camper pro rodinu, ale netuším ještě, kdy poletíme. A ještě jsem koukala, že během hlavní sezóny mají lety 3 x týdne a od půlky září už jen 2 x týdně. Jak myslíte, že to bude na bývá v květnu? Díky moc, kdo máte zkušenost a poradíte mi.

před rokem

Letný letový poriadok na 2019 zverejnia asi tak v októbri 2018...a počty letov tazko predpokladať, je možné, že zostanú ako v tomto roku, záleží od obsadenosti, atď.

Dobrý den, nevíte prosím jak je to se zavadlem pro dítě do 2 let (konkrétně 10 měsíců)? Jde mi hlavně o to, zda si můžeme k malé vzít kočárek jako zavazadlo, či jak to je, nebo si zaplatit zavazadlo do podpalubí? Moc děkuji. Jo a je to let Vídeň - Řím :)

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, kočárek letí zdarma, takže platit nemusíte nic. Příruční zavazadlo výše uvedených rozměrů sice dítě do 2 let mít nemůže, ale menší tašku s dětskými potřebami ano, opět zdarma.

Dobrý den, letenky do Keflaviku jsem si platila u Wizzair 2.6. a letim 2.7 ale stale mi neprisly na mail zadne letenky, je to normalni? Popripade nevite kdy je muzu ocekavat? Dekuji

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, normální to určitě není, potvrzení chodí hned po zaplacení... Je možné, že jste zadala špatný mail, bude asi potřeba kontaktovat přímo Wizz Air.

před rokem

Dobrý den,

potvrzovaci email mi po uskutečnění platby došel, i faktura. jen nevim, jestli tenhle potvrzovaci email mam povazovat za letenku a uz jen cekat na poslani palubniho listku po online check in a nebo mi jeste meli poslat nejake letenky napr v pdf verzi.

dekuji za odpoved

před rokem
mirjur

Přesně tak, až nadejde čas, provedete online check-in, jehož výsledkem budou palubní lístky (letenky).

Daniel Reichel

Tak Wizzair nás při odbavení na let do Skopje rozhodil na opačné konce letadla. Kde jsem udělal chybu? :D

před rokem
David

Nikde, je to jejich aktuální politika.

Zdravim, nevite nekdo letime z Katowic do Burgasu s prckem 3roky vezmou nam pro nej kocarek zdarma nebo musime dokoupit jako zavazadlo. Diky.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den,chci se zeptat.Letíme s Wizzair poprvé a máme příruční zavazadlo místo 55 cm-60cm(na výšku),jinak rozměry sedí.Nevíte jestli bude problém??Díky

před rokem

Když vsadíte v ruletě na 6-ku a padne 5-ka vyhrajete?

Dobrý den, letecká společnost Wizz Air mi zrušila let do Londýna a nabídla jiný, ale ten nechci. Nemám s touto situací žádné zkušenosti. Navíc jsem mám zakoupené jízdenky na autobus z letiště do centra Londýna a ty mi teď propadají. Mám pocit, že by raději, abych si nechala peníze na Wizz Air konto (+20% navíc), neboť při vrácení na kartu to vypadá, že mi strhnou nějaké poplatky., jejichž výši nevím.

Děkuji moc za odpověď.

před rokem
David Eiselt

Můžete si nechat vrátit peníze nebo ten kredit. Poplatky tu nejsou.

před rokem
Leoš Literák

Ještě záleží na datu odletu. Když je to blízko odletu (14 dnů??), tak máte nárok na kompenzaci. U kreditu je ještě problém, že musíte najít jiné letenky, na které je chcete použít. A z Prahy moc destinací Wizzair nemá.

Můžu se zeptat je jedno jestli příruční zavazadlo má 20x47x25 je to cestovní malá taška nebo si mám radši vzít batoh?. Děkuji

před rokem
Kryštof Hájek

Je to jedno, důležité jsou rozměry, ne typ zavazadla.

Avatar uživatele Petra
Petra

Dobrý den, ráda bych se raději ujistila, s Wizzem ještě nemám zkušenost. Budu provádět check-in za rodiče, kteří budou v Kyjevě (na cestu zpátky, nejde dříve než 48 před odletem, protože letí na jiné letiště než ze kterého odlétali). Je v pořádku, že provedu check-in z jiného počítače a pak jim mailem pošlu letenky na vytisknutí? Jdou normálně stáhnout do pdf, že? Asi blbej dotaz, ale rodiče letí poprvé a docela se bojí, nebudou mít totiž s sebou ani počítač a ani chytrý telefon, takže jiná možnost není. Děkuji moc:-)

A ještě jeden dotaz - letím s Ryan Air - je možné mít obě letenky na jednou chytrém telefonu?

před rokem
David Eiselt

Problém v tom nevidím, jen nevím jak je vytisknout, když nemají počítač ani telefon?

X letenek v jednom telefonu je naprosto v pořádku.

před rokem
Avatar uživatele Petra
Petra

bud v nejakem hotelu nebo v copy centru pres pripojeni na mail, nic jineho me nenapada:)

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, pokud si mohu vzít s sebou pouze jedno příruční zavazadlo, tedy kufr, je možné si do něj dát malý příruční batůžek s osobními věcmi a potom si ho v letadle z kufru vyndat mít ho u sebe?

Děkuji za odpověď.

před rokem
Leoš Literák

Kontroly probíhají ještě na letišti. V letadle to nikdo neřeší. Spíše je otázkou, zda vám ten v kufřík neodbaví do podpalubí.

před rokem

Aha, děkuji. Ale to se asi nedá zjistit že? :/

před rokem
Avatar uživatele Martin77
Martin77
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 3 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-05-19T10:09:44+02:00)

To nie, záleží od personálu na letisku...napr. z KTW a LTN všetci brali kufor so sebou...dokúpiť priority a vec vyriešená, kufor ide s Vami.

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Slečna touto otázkou vytapetovala fóra u všech lowcostů, kterým však letí skutečně zřejmé není.

před rokem

Ptala jsem se pouze na WizzAir a EasyJet, protože s jednou společností letím tam a se druhou zpět ;)

před rokem
Avatar uživatele Katka
Katka

Nemal by byť problém batoh z kufru vybrať medzi kontrolou na bráne a nástupom do lietadla, aj ak kufor bude poslaný do podpalubia :)

Dobrý den,

18.6 letíme s Wizzair z Budapeste do Kosova a máme zakoupené jak sedadla tak Wizz Priority. A chceme sebou brát dve zavazadla, příruční kufr a jako druhé zavazadlo klasický batoh. Podle rozměrů 2 zavazadla nevychází ani jeden batoh který chceme brat.. 😒 projdeme nebo máme sehnat rádci to druhé zavazadlo sehnat menší. Jde oto, že jedeme na 10 dní jen s příručním a batohem. Dal letíme ještě pak z ryanairem zpět z Řecka

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, tak pokud chcete brát dvě příruční zavazadla na osobu, minimálně jedno neprojde určitě - na osobu je striktně povolen jen jeden kus...

A jestli projde rozměrově větší... u kufru je velká šance, že ne, zvlášť pokud je větší výrazně. U batohu naopak je větší šance, že zkontrolován nebude, pokud rozměry nepřesahuje nějak výrazně okatě.

před rokem

Tak sem to asi moc nepochopil. Tady píšou že můžeme mít ten malý příruční kufr a ještě malé zavazadlo. Jen nevím zda nás tam pustí s batohem a tím kufrem. Páč ten batoh nesplunuje asi těch 40x30x18. Jinan kufr splňuje rozměry.

https://wizzair.com/en-gb/inform...priority#/

před rokem

https://wizzair.com/en-gb/inform...priority#/

Tady píšou že můžu mít příruční kufr a ještě malé zavazadlo. Tzn. Že ten batoh mi neprojde? Páč ten těch 40x30x18cm nedá. Příruční kufr s přehledem splňuje.

před rokem
Kryštof Hájek

Aj, nějak mi uniklo to Wizz Priority, jojo, tam jsou skutečně dvě příruční zavazadla. No, záleží na tom, jak moc je ten batoh větší... Tím druhým příručním zavazadlem myslí spíš opravdu jen laptop nebo předmět podobné velikosti...

Dobrý den,

nerad bych se spletl, tak se raději zeptám. Vždycky šlo k příručáku (malý batoh) mít např. brašnu s foťákem, ted se ale píše jen o jednom kusu příručního a nezmiňuje se nic "malého" navíc. Je to nyní omezeno na opravdu jeden kus, nebo se dá s brašnou na foťák a batohem v klidu projít? Děkuji

před rokem
Avatar uživatele Katka
Katka
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 46 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-05-02T18:28:00+02:00)

Iba jeden kus, na niektorých letiskách to veľmi prísne kontrolujú. Druhý malý kus môžete mať ak si zaplatíte priority.

Dobry den,muzu ze sveho uctu koupit letenky se slevou pro nekoho jineho,nebo musim letet take??

dekuji za odpoved

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, musíte letět také.

Dobrý den,

Nevite, zda funguje podržení rezervace na 48 hod za 6 eur i na akční jednodenní slevu 20%?

Děkuji. J.

před rokem
David Eiselt

Mělo by to fungovat na vše.

Dobrý den,

mám koupené 3 letenky - dvě pouze s příručním zavazadlem a jednu se zavazadlem do 20 kg. Chápu, že na první dvě letenky se odbavím online, ale jak to mám udělat na tu s normálním zavazadlem? Budu muset na přepážku na letišti, kde mi dají palubní vstupenku a převezmou zavazadlo, nebo jak? A pokud ano, bude to za nějaký poplatek?

Předem děkuji za odpověď

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, online se musíte odbavit všichni. Na letištní přepážce pak už jen zavazadlo odevzdáte, pokud máte zaplacené s koupí letenky, už nic nedoplácíte. Pokud byste ale letenku se zavazadlem online neodbavil, pak klasicky za vytisknutí boarding passu na přepážce zaplatíte 30€.

před rokem

Děkuji.

Případně, šlo by se odbavit zdarma na samoobslužných kioscích?

před rokem
Kryštof Hájek

Odbavit se musíte vždy přes vlastní zařízení, palubní vstupenku buď vytiskněte, nebo se odbavíte přes mobil, pak stačí na letišti načíst jen přes display.

Avatar uživatele J0x
J0x

Doplnil bych, že ne na všech letištích funguje mobilní check-in. Přiklad: Astana, Kutaisi. Tam taky musíte na check-in pro nový, lepší boarding pass. :)

Komu se nedaří v nepříliš povedené mobilní aplikaci stáhnout boarding pass (přesměrovává na mobilní web, který se ale může zaseknout na reklamě), ať se přihlásí rovnou v prohlížeči a přepne z mobilního webu na PC verzi, tam to stáhnout půjde.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Silva
Silva

Ahoj, když jsem dělala check-in, tak jsem omylem zadala číslo pasu , ale zaškrtla OP - bude to problém? Tedy doklad a číslo dokladu nesouhlasí. Letíme ve čtvrtek Budapešt- Larnaca.

Děkuji za radu.

Silva

před rokem
Kryštof Hájek

Problém určitě nebude :)

před rokem
Avatar uživatele Silva
Silva

Diky:)

Ahoj, budu kupovat letenky na prodlouženy víkend Praha - Bari - Praha buď na konec června nebo září 2018. Slyšel jsem, ze Wizz bude tuto trasu rušit...? Mam se obávat?

před rokem
Kryštof Hájek

Ahoj, Bari je jedna ze tří tras, která zůstane nezrušena, takže zatím obavy být nemusí.

před rokem

Díky moc! V pondělí to objednám :-)

Avatar uživatele EvaS
EvaS

Dobrý den,

když mám jednosměrnou letenku, check-in bez výběru sedadel udělám 48h před odletem v mobilní app . Pak jenom na letišti u přepážky ukážu QR kod a nic nemusím tisknout? A dostanu letenky? Díky :)

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Ne. Odbavte se přes internet a vytiskněte si letenku, respektive palubní vstupenku doma na počítači. Jednodušší a spolehlivější než šaškování s "appkou".

před rokem
Avatar uživatele EvaS
EvaS

No jasný, ale co mám dělat, když 48h předtím budu v zahraničí a nemám si to kde vytisknout? Je to problém přes tu aplikaci?

před rokem
Andrea_Pernik

Nemam skusenosti konkretne s Wizzair, ale na letoch Easyjet a Volotea pouzivam mobilny boarding pass bezne. Jedine, co si treba skontrolovat je, ci dane letisko tie mobilne boarding passy podporuje. Ale u Wizzu je to tusim zakotvene uz v tej aplikacii. Ale pri mobilnom check-ine na ziadnu prepazku nejdete a nikto vam ziadne letenky neda. Idete rovno na gate kde ukazete letenku v mobile.

před rokem
Lukáš Horák

Mám zkušenost třeba z Izraele, kde nešlo mobilní odbavení, ale jen klasický on-line check-in s vytištěním palubních vstupenek. My jsme lítali a sháněli nějaké copycentrum, nakonec jsem viděl, jak měli lidi otevřené pdfka s boarding pasem na mobilech a zvětšený kód na celý displej.

před rokem
Michal

2 lety s wizzom mesiac dozadu, mobilný boarding bez problémov. Stačí ukázať kód z mobilu. Poprípade pdf letenka. Čudujem sa koľko ľudí si ešte letenku tlači...

před rokem
Leoš Literák

Nezapomeňte si na mobilu zvednout jas. Já se jednou chvíli marně snažil načíst kód, než mě trklo, že mám ztlumený jas.

Dobrý den,

nevíte jak je to s váhou a s rozměry u sportovního vybavení? Poletím s kitebagem a jsem schopen do něj dát věci i na celý pobyt.

Děkuji

před rokem
David Eiselt

Nejsou nijak specifikovány. Přidat do bagáže osobní věci by neměl být problém.

Je možné mít v mobilní aplikaci (Wizz Air) víc pasažérů letíme 4, máme jeden mobil!!!!! J děkuji za včasnou odpověd již brzy to budu potřebovat, u jiných společností jsem si dohledala, že to lze ale u Wizz Airu jsem to nenašla!!!!!!

před rokem
Lukáš Horák

Evo, je to možné a je to celkem běžná situace ;-)

Dobrý den,

když mám koupenou zpáteční letenku bez sedadla předem . Check in online bude možný teda najedou před odletem tam a kolik dní předem ? 15 dní nebo jen 48 hodin.

Děkuji

před rokem
Lukáš Horák

Dobrý den Honzo, u zpáteční letenky je možné se odbavit na oba lety najednou, byť by ten zpáteční byl třeba za měsíc.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu