Letiště Apia Faleolo

Apia Faleolo International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

APW (IATA)
NSFA (ICAO)
Samoa

Jediné mezinárodní letiště ve státě Samoa se nachází na ostrově Upolu asi 33 km západně od hlavního města Apia. Většinu provozu obstarávají vnitrostátní linky na ostatní samojské ostrovy, z mezinárodních destinací má Apia přímé spojení pouze s Novým Zélandem, Austrálií, Fidži a Havajskými ostrovy.

Terminál je malý se základními službami, plně však dostačuje místnímu provozu.

 


Letenky

Jediné relevantní spojení při cestě z Evropy vede přes Nový Zéland se společností Air New Zealand, čekají nás vždy minimálně 2 přestupy. Průměrná cena letenky se pohybuje v rozmezí 42–50.000 Kč, vzhledem k omezené konkurenci se jen zřídkakdy objeví akční ceny pod 30.000 Kč.

Doba letu průměrně trvá asi 40 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Pro cestu do Apie máte tři základní možnosti:

  • Taxi je asi nejpohodlnější a zdaleka nejrychlejší. Cenu je nutné vyjednat dopředu a při cestě do centra by měla být ideálně 40 Tala / 360 Kč,
  • hotelový autobus odjíždí přímo od terminálu a rozváží cestující po významných hotelích v centru Apie a okolí. Jízdenku si kupte v oficiálním informačním stánku v příletové hale, bude vás stát 20 Tala / 180 Kč,
  • běžné MHD je nejlevnější možnost a rozhodně nejlepší způsob, jak poznat místní život. Zastávka se nachází na hlavní ulici 50 metrů od terminálu, autobusy nemají žádný jízdní řád, ale během dne (cca 7:30–18:30) jezdí zhruba jednou za 20–30 minut. Cesta stojí asi 4 Tala / 40 Kč.

Služby na letišti

Wifi na letišti nefunguje.

V tranzitní zóně se nachází jedno malé občerstvení, v příletové hale pak směnárna.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Samou? Nastav si hlídače