IATA (ICAO) kód letiště
APW (NSFA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:35 (+11)
Vzdálenost od Prahy
15946 km

O letišti Apia Faleolo

Jediné mezinárodní letiště ve státě Samoa se nachází na ostrově Upolu asi 33 km západně od hlavního města Apia. Většinu provozu obstarávají vnitrostátní linky na ostatní samojské ostrovy, z mezinárodních destinací má Apia přímé spojení pouze s Novým Zélandem, Austrálií, Fidži a Havajskými ostrovy.

Terminál je malý se základními službami, plně však dostačuje místnímu provozu.

Letenky

Jediné relevantní spojení při cestě z Evropy vede přes Nový Zéland se společností Air New Zealand, čekají nás vždy minimálně 2 přestupy. Průměrná cena letenky se pohybuje v rozmezí 42–50.000 Kč, vzhledem k omezené konkurenci se jen zřídkakdy objeví akční ceny pod 30.000 Kč.

Doba letu průměrně trvá asi 40 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Apie, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pro cestu do Apie máte tři základní možnosti:

  • Taxi je asi nejpohodlnější a zdaleka nejrychlejší. Cena je pevně stanovená na 60 Tala / 540 Kč při cestě do centra,
  • hotelový autobus odjíždí přímo od terminálu a rozváží cestující po významných hotelích v centru Apie a okolí. Jízdenku si kupte v oficiálním informačním stánku v příletové hale, bude vás stát 20 Tala / 180 Kč,
  • běžné MHD je nejlevnější možnost a rozhodně nejlepší způsob, jak poznat místní život. Zastávka se nachází na hlavní ulici 50 metrů od terminálu, autobusy nemají žádný jízdní řád, ale během dne (cca 7:30–18:30) jezdí zhruba jednou za 20–30 minut. Cesta stojí asi 4 Tala / 40 Kč.

Služby na letišti

Wifi na letišti funguje na půl hodiny zdarma.

V tranzitní zóně se nachází jedno malé občerstvení, v příletové hale pak směnárna.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

K běžnému autobusu doplním, že v neděli jich jezdí jen pár. Na Samoi se dá jezdit výborně stopem. Dá se ubytovat i poblíž letiště, což je výhodné, pokud se pokračuje rovnou na sousední ostrov Savai'i. I pozdě večer se dá koupit místní SIM karta (jinak je wifi placené a drahé).

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Pe K

Wifi na letišti funguje (omezení na 30 minut/1 zařízení 1 x za měsíc). Taxi stojí 60 Tala (jedná se o pevně stanovenou sazbu mezi letištěm a hlavním městem).

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu