IATA (ICAO) kód letiště
TBU (NFTF)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:16 (+12)
Vzdálenost od Prahy
16706 km

O letišti Nuku'alofa Fua'amotu

Jediné mezinárodní letiště Království Tonga se nachází na největším ostrově Tongatapu asi 21 km jižně od hlavního města Nuku’alofa. Letiště má pravidelné spojení s Novým Zéalndem, Austrálií, Fidži a několika vnitrostátními destinacemi. Většina linek však létá maximálně dvakrát týdně. Letištní terminál je velmi malý a podobou spíše připomíná menší supermarket. Otevírací doba se řídí letovým řádem.

Letenky

Letenky na Tongu patří ze střední Evropy k těm vůbec nejdražším. Obvyklá cena se pohybuje kolem 50.000 Kč, výjimkou nejsou ani ceny atakující hranici 100.000 Kč. Vzhledem k omezené konkurenci se nedají očekávat akční letenky, jakákoli cena pod 40.000 Kč je už výhodná. Alternativou může být koupě akčních letenek do Sydney nebo Melbourne a odtud na Tongu doletět se společností Virgin Australia, ani tak se většinou pod 30.000 Kč nedostanete.

Doba letu na Tongu je závislá na čase přestupu. Většinou se pohybuje kolem 40 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Nuku'alofa, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Chcete-li rovnou po příletu pokračovat s leteckou společností Real Tonga do některé vnitrostátní destinace, musíte přejet kyvadlovým mikrobusem na vnitrostátní terminál (velikosti obývacího pokoje). Cena jízdenky je T$5 / 60 Kč. Vzdálenost mezi budovami je asi 1 km, lze dojít i pěšky.

Minimální čas na přestup je 120 minut.

Doprava z/na letiště

Jediným způsobem dopravy po ostrově je taxi. Obvyklá cena do centra města Nuku’alofa činí T$ 50 / 550 Kč.

Služby na letišti

V mezinárodním terminálu najdete malé občerstvení, pár obchodů se suvenýry a směnárnu, ve vnitrostátní budově pak pouze jednu malou kavárnu.

Wifi na letišti funguje.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Pe K

Wifi na letišti funguje (02/2019). Cena do centra města je spíš T$ 50 (na 40 lze smlouvat).

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu