IATA (ICAO) kód letiště
AJR (ESNX)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:43
Vzdálenost od Prahy
1746 km

O letišti Arvidsjaur

Letiště slouží severošvédskému městečku Arvidsjaur, které je oblíbeným místem pro testování aut v zimních podmínkách významnými automobilkami především z Německa. Letecká doprava tu plní funkci základní dopravní obslužnosti a spojení s hlavním městem.

Vzhledem k velikosti letiště stačí dorazit 45 minut před odletem. Terminál je přes noc uzavřený.

Letenky

Arvidsjaur má přímé spojení pouze se Stockholmem a střediskem zimních sportů a těžby železné rudy Gällivare za severním polárním kruhem.

Ceny do Prahy a okolí s přestupem ve Stockholmu začínají na 6 800 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Arvidsjauru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Arvidsjauru a Arjeplogu

Z letiště do města jezdí autobus linky 910, který navazuje na přílety a odlety a dále pokračuje do Arjepolgu. Jízdní řád naleznete na ltnbd.se.

Dalším způsobem dopravy je půjčení auta nebo taxi, které stojí 100 SEK / 285 Kč za osobu nebo 320 SEK / 912 Kč za celé auto. Cesta trvá 10 minut.

Do Sorsele

Městečko ležící 95 km od letiště, kde se nachází lyžařské středisko, má přímé spojení minibusy s letištěm v Arvidsjauru. Podmínkou je rezervace alespoň den předem přes kontakty uvedené na webu letiště.

Pokud chceme z Arvidsjauru na výlety po okolí a nemáme půjčené auto, jistě se nám může hodit web s jízdními řády místních autobusů.

Služby na letišti

Wi-fi funguje bezplatně a neomezeně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu