Letiště Atlanta Hartsfield-Jackson

Atlanta Hartsfield-Jackson International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

ATL (IATA)
KATL (ICAO)
Spojené státy americké

Hartsfield-Jacksonovo mezinárodní letiště nacházející se 11 km jižně od Atlanty již od roku 1998 nepřetržitě drží první místo mezi největšími letišti světa podle počtu odbavených cestujících. V roce 2015 se Atlanta stala prvním letištěm v historii, které za jeden rok odbavilo více než 100 milionů cestujících.

Byť je Atlanta na americké poměry spíše provinčním městem, má ideální polohu pro přestupní lety napříč celými USA. Svoje hlavní sídlo zde má společnost Delta Airlines, druhá největší na světě, která také obstarává valnou většinu místního provozu.

Terminály jsou otevřeny 24 hodin denně.

 


Letenky

Míříte-li jen do Atlanty, na letenky si musíte připravit minimálně 14.000 Kč a ideálně je rezervovat alespoň měsíc a půl dopředu. Akční letenky sice nejsou pravidlem, ale přesto se čas od času objeví a vy se tak dostanete i na cenu okolo 10.000 Kč.

Vyhledat letenky


Přestup

Letiště má dva hlavní terminály. Mezinárodní sestává z jediné velké budovy, vnitrostátní terminál se skládá z hlavní budovy, kde se nachází odbavovací přepážky nebo výdej zavazadel a několik odletových gatů a pěti dalších satelitních terminálů, kam se dostanou pouze pasažéři.

Rozvržení budov je vymyšlené velice prostorově efektivně, všechny terminály spojuje automatizovaný podzemní vláček, který jezdí jednou za 2 až 4 minuty, a také pojízdné chodníky.

Jako u všech amerických letišť, je i při čistě mezinárodním přestupu nutné (například Paříž – Atlanta – Mexiko) vyzvednout svá zavazadla, projít imigračním a znovu se odbavit. Z toho důvodu musíte mít vyřízené elektronické povolení ESTA pro vstup do Spojených států (za 14 USD online vyřídíte zde).

Časy na přestup:

  • Mezinárodní -> Mezinárodní: 90 minut
  • Mezinárodní -> Vnitrostátní: 90 minut
  • Vnitrostátní -> Mezinárodní: 40 minut
  • Vnitrostátní -> Vnitrostátní: 35 minut

V případě, že na vnitrostátním úseku letíte širokotrupým letadlem (uvnitř má mezi sedadly dvě uličky), čas na přestup se prodlužuje o 10 minut.


Doprava z/na letiště

Spojení do centra je jednoduché, na „výběr“ máte pouze jednu možnost, kterou je metro systému „MARTA“. Stanice se nachází uprostřed hlavního vnitrostátního terminálu. Z mezinárodního terminálu se sem dostanete letištním autobusem zdarma (jezdí 24 hodin denně, cesta trvá 15 minut).

Metro jezdí od 5:00 do 1:00, cesta do města trvá asi 15 minut a za jízdenku zaplatíte 2,50 USD (nejprve si musíte koupit znovudobíjecí Breeze Card za 2 USD).

V noci žádná MHD na letiště nejezdí, více o MHD v Atlantě.


Služby na letišti

Wifi je zdarma a bez časového omezení.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Spojených států amerických? Nastav si hlídače