Průvodce letištěm

Letiště Atlanta Hartsfield-Jackson

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Atlanta Hartsfield-Jackson

Hartsfield-Jacksonovo mezinárodní letiště nacházející se 11 km jižně od Atlanty již od roku 1998 nepřetržitě drží první místo mezi největšími letišti světa podle počtu odbavených cestujících. V roce 2015 se Atlanta stala prvním letištěm v historii, které za jeden rok odbavilo více než 100 milionů cestujících.

Byť je Atlanta na americké poměry spíše provinčním městem, má ideální polohu pro přestupní lety napříč celými USA. Svoje hlavní sídlo zde má společnost Delta Airlines, druhá největší na světě, která také obstarává valnou většinu místního provozu.

Terminály jsou otevřeny 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
7770 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
18:46 (-6 )
aktuální čas

Letenky

Míříte-li jen do Atlanty, na letenky si musíte připravit minimálně 14.000 Kč a ideálně je rezervovat alespoň měsíc a půl dopředu. Akční letenky sice nejsou pravidlem, ale přesto se čas od času objeví a vy se tak dostanete i na cenu okolo 10.000 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Letiště má dva hlavní terminály. Mezinárodní sestává z jediné velké budovy, vnitrostátní terminál se skládá z hlavní budovy, kde se nachází odbavovací přepážky nebo výdej zavazadel a několik odletových gatů a pěti dalších satelitních terminálů, kam se dostanou pouze pasažéři.

Rozvržení budov je vymyšlené velice prostorově efektivně, všechny terminály spojuje automatizovaný podzemní vláček, který jezdí jednou za 2 až 4 minuty, a také pojízdné chodníky.

Jako u všech amerických letišť, je i při čistě mezinárodním přestupu nutné (například Paříž – Atlanta – Mexiko) vyzvednout svá zavazadla, projít imigračním a znovu se odbavit. Z toho důvodu musíte mít vyřízené elektronické povolení ESTA pro vstup do Spojených států (za 14 USD online vyřídíte zde).

Navzdory rozlehlému areálu letiště nemusí být přestup nijak složitý. Je běžné, že i při nutnosti průchodu imigrační kontrolou a následném znovuodbavení zavazadel vám bude na přestup stačit 90 minut.

Hotely u letiště

Atlanta je častým bodem přestupů například při cestě do Karibiku či střední Ameriky, kdy je obvykle nutné přečkat na letišti noc. Vzhledem k tomu, že terminály postrádají pohodlná místa k sezení, je nasnadě se poohlédnout po klasickém hotelu. V zásadě máme na výběr dvě možnosti:

  • Hotely v okolí letiště Atlanta – dbejte však na to, aby nabízeli odvoz zdarma, v opačném případě se budete zdlouhavě na místo dopravovat autobusy, anebo draze taxíkem. Lepší hotely s odvozem zdarma startují na 2.500 Kč za noc/pokoj, ty horší pak zhruba na 1.400 Kč.
  • Hotely v centru Atlanty – na první pohled nesmyslná varianta u nočního přestupu, nicméně metro z letiště do centra jede pouhých 17 minut, cesta tam a zpět vyjde na 7 $ (2x 2,50 $ jízdné + 2 $ za znovudobíjecí kartičku), metro navíc jezdí tak, že pokryje všechny pozdní přílety i brzké ranní odlety.

Doprava z/na letiště

Spojení do centra je jednoduché, na „výběr“ máte pouze jednu možnost, kterou je metro systému „MARTA“. Stanice se nachází uprostřed hlavního vnitrostátního terminálu. Na letiště zajíždí Red a Gold Line, obě jedou shodnou trasou do centra, každá z nich má interval 10 minut, celkem tedy jen 5 minut. Cesta do centra zabere 17 minut. Metro jezdí od 5:00 do 1:00, cesta do města trvá asi 15 minut a za jízdenku zaplatíte 2,50 USD (nejprve si musíte koupit znovudobíjecí Breeze Card za 2 USD).

Z mezinárodního terminálu se sem dostanete automatickým vláčkem, který projíždí napříč celou tranzitní zónou (možné využít pouze v případě letů s Delta Air Lines). Pro všechny ostatní cestující jezdí mezi terminály kyvadlový autobus zdarma po 24 hodin každých 10 minut, cesta zabere 15 minut. Zastávka je před mezinárodním terminálem vpravo, u vnitrostátního terminálu pak staví přímo u stanice metra.

K mezinárodnímu terminálu zajíždí autobusová linka 191, kterou využijete například při cestě do hotelu v okolí. Stejným způsobem lze využít linky 82, u vnitrostátního terminálu. Nezastavují však přímo u letiště – využijte automatický vláček zdarma SkyTrain, popojeďte jednu stanici k "Atlanta Convention Center", kde zhruba po 20 až 50 metrech narazíte na autobusové zastávky.

V noci žádná MHD na letiště nejezdí, více o MHD v Atlantě.

Služby na letišti

Wifi je zdarma a bez časového omezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu