Letiště na pláži, ostrov Barra

O letišti

Unikátní letiště Barra se nachází na ostrově Barra na skotských Vnějších Hebridách. Jedná se o jediné letiště na světě s pravidelným provozem vzletů a přistání na písečné pláži.

Vzletová a přistávací dráha je umístěna na pláži Traigh Mhòr v severní části ostrova a je dvakrát denně omývána přílivem, čemuž se musí uzpůsobit i letový provoz.

Pláž je veřejně přístupná a oblíbená pro sběr mušlí. Místním se pomocí vzedmutého červeného větrného rukávu dá znamení k blížícímu se letadlu a všichni musí pláž opustit.

Nezapomeňte si před odletem nechat vystavit za 5 liber certifikát o letu.

IATA Kód
BRR
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
01:17 (-1)
Vzdálenost z ČR
1616 km

Letenky

Letenky na Barru zakoupíte pouze s leteckou společností FlyBe, která jako jediná provozuje linku na toto letiště. Odlétá se každý den z mezinárodního letiště v Glasgow a cena zpáteční letenky se pohybuje mezi 80–100 librami. Doporučujeme letenky nakupovat s větším předstihem, ideálně alespoň 4 až 5 měsíců před odletem.

Některé dny se létá i dvakrát denně, a proto je možné naplánovat i jednodenní výlet na Hebridy.

Inspirujte se akcemi na letenky do Barry, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Setrváte-li na ostrově déle, využijte autobusové linky jezdící mezi letištěm a městem Castlebay na jihu ostrova. Jízdné se odvíjí od ujeté vzdálenosti v rozmezí 1–3 libry. Autobusy však ne vždy navazují na přílety/odlety, v neděli pak nejezdí vůbec. 

Taxi do Castlebay vyjde na 15 liber.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma na 24 hodin. Připojte se k síti "Hial".

Před odletem si vychutnejte kávu v letištní kavárně.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí