IATA (ICAO) kód letiště
INV (EGPE)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
15:42 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1452 km

O letišti Inverness

Malé mezinárodní letiště najdeme i ve střední části Skotska poblíž jezera Loch Ness. Leží zhruba 13 km od města Inverness a může posloužit jako ideální výchozí bod pro cesty po "Highlands", odpadne totiž 4,5 hodinová jízda po zemi z letišť v Edinburghu nebo Glasgow.

Miniaturní terminál odpovídá intenzitě provozu. Na letiště Inverness létá jen pár nízkonákladových spojů z ostatních britských měst a KLM z Amsterdamu. 

Letenky

Nejlevněji poskládáte letenky s low-cost aerolinkami přes londýnská letiště Gatwick nebo Luton. Z nich totiž do Inverness míří přímé linky easyJetu, do Prahy pak z Gatwicku rovněž easyJet a z Lutonu Wizz Air. Problematický je fakt, že obě letenky musíte pořídit separátně a tudíž přestup není nikdy garantovaný. Nejlevnější kombinace po této trase se dá pořídit i pod 2.000 Kč.

Standardní letenky s garantovaným přestupem vedou buď přes Amsterdam s KLM nebo přes letiště Heathrow s British Airways a stojí v průměru 5.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Inverness, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Hlavní autobusové nádraží v Inverness a městečko Nairn spojuje s letištěm trojice autobusových linek 10A, 11 a 11A. Všechny mají téměř shodnou trasu a vzájemně proložený interval tak, aby jezdily každých 30 minut. Cesta do Inverness trvá 25 minut, do města Nairn pak 35 minut. První spoj z Inverness směrem na letiště jede v 5:10, poslední spoj z letiště do Inverness ve 23:17. 

Jízdenku koupíte u řidiče za 4,50 GBP, platit lze u řidiče v hotovosti (vrací jen na obnosy do 10 liber) nebo platební kartou.

Jízdní řády a informace o všech lokálních autobusech ve Skotsku na webu Stagecoachbus.com.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma bez omezení.

V terminálu najdete jen dvě malé kavárny a také rozmístěná pítka na pitnou vodou, kterou si můžete načepovat i do lahve a vzít s sebou do letadla (nachází se totiž i za bezpečnostní kontrolou). 

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele