Průvodce letištěm

Letiště Boa Vista Rabil

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Boa Vista Rabil

  • BVC (IATA)
  • GVBA (ICAO)
  • Kapverdské ostrovy

Jeden z nejoblíbenějších kapverdských ostrovů Boa Vista s dlouhými plážemi s bílým pískem má na západním okraji ve městečku Rabil své vlastní letiště. Většinu provozu obstarávají charterové linky z Evropy, pravidelné celoroční spojení má Boa Vista pouze s ostatními kapverdskými ostrovy a Lisabonem.

Miniaturní terminál je vystavěn v zajímavém designu a na první pohled si ho můžete splést s historickými hradbami. Letiště je opravdu malé a problém s orientací zde rozhodně nehrozí.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
5030 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
15:40 (-3 )
aktuální čas

Letenky

Standardní celoroční letenky můžete zakoupit výhradně se společností TAP a ceny jsou velmi drahé, většinou od 20.000 Kč výše. Jedinou možností jsou tak omezené akční letenky především z Německa, kdy se můžete dostat i na ceny pod 10.000 Kč. Alternativou je nákup celého zájezdy u cestovní kanceláře, z Prahy se na Boa Vistu vypravují přímé charterové lety.

Doba letu trvá asi 6 hodin a 15 minut a při horších povětrnostních podmínkách je možné technické mezipřistání pro doplnění paliva na Kanárských ostrovech.

Inspirujte se akcemi na letenky na Boa Vistu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

S MHD na Boa Vistě nepočítejte. Jedinou možností dopravy bude taxi, běžná cena do přímořských resortů se pohybuje okolo 15 €. Alternativou je samozřejmě půjčení auta, ostrov však není moc velký a vede okolo něj jediná silnice.

Přiletíte-li na Kapverdy s cestovní kanceláří, odvoz do hotelu bude zajištěn v rámci zájezdu.

Mezipřistání

Některé charterové lety směřující do Jižní Ameriky nebo Karibiku mívají technické mezipřistání na Kapverdách, buď na letišti Boa Vista, nebo sousedním Salu. Cestující většinou z letadla nevystupují, může se však stát, že budete muset během dotankování (cca 45 minut) přečkat v terminálu.

Většina charterových letů z Prahy je směřována „do trojúhelníku“, tedy Praha – Boa Vista – Sal – Praha či naopak. Praxe funguje tak, že pasažéři směřující například na ostrov Sal během mezipřistání na Boa Vistě zůstanou v letadle, část cestujících vystoupí a část (předchozí turnus) nastoupí k návratu zpět do Prahy s mezipřistáním na Salu, kde opět část cestujících z Prahy vystoupí a část z předchozího turnusu nastoupí k letu domů.

Služby na letišti

Wifi není k dispozici.

Vzhledem k malé velikosti terminálu nelze očekávat přehnané pohodlí. Najdete zde malé občerstvení a obchůdek.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, dají se přímo na letišti koupit nějaké Kapverdské noviny?

Odpovědět
před rokem

Dobrý den,je omezena provozní doba na letišti v Boa Vista? Radek

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu