IATA (ICAO) kód letiště
SID (GVAC)
Aktuální počasí
26.7 °C
Aktuální čas
15:47 (-3)
Vzdálenost od Prahy
4977 km

O letišti Sal Amilcar Cabral

Letiště Amilcar Cabral je nejvýznamnější na Kapverdách a nachází se na ostrově Sal poblíž oblíbeného turistického letoviska Santa Maria (18 km). Většina charterových letů mířících na Kapverdy přistane právě na letišti Sal, další pravidelné linky odsud vedou do Maroka, na Kanáry a samozřejmě ostatní kapverdské ostrovy.

Terminál je malý a poměrně zastaralý, nicméně všude je čisto a jedná se tak o standardní turistické letiště. Otevřen je 24 hodin denně.

Letenky

Standardní letenky z Prahy jsou velmi drahé a většinou neklesají pod 20.000 Kč. Určitě se vyplatí čekat na akční ceny z jiných evropských měst, především z Německa, kdy se můžou objevit zpáteční letenky i okolo 7.500 Kč.

Většina letů z Česka je provozována pouze pro cestovní kanceláře a nelze zakoupit samostatnou letenku.

Doba letu na Kapverdy činí asi 6 hodin a 15 minut, často se musí provést technické mezipřistání pro doplnění paliva na Kanárských ostrovech.

Inspirujte se akcemi na letenky do Espargosu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

MHD na celém ostrově neexistuje. Budete si tak muset vystačit s taxi. Do Santa Marie se obvyklá cena pohybuje kolem 15 €, eura jsou bez problémů přijímány.

Zvážit můžete i půjčení auta, na ostrově však příliš silnic nenajdete a nakonec se tak může jednat o zbytečnou investici.

Přiletíte-li s kompletním zájezdem zakoupeným v cestovní kanceláři, odvoz z letiště do hotelu bude zdarma zajištěn.

Mezipřistání

Některé charterové lety směřující do Jižní Ameriky nebo Karibiku mívají technické mezipřistání na Kapverdách, buď na letišti Sal, nebo sousedním letišti Boa Vista. Cestující většinou z letadla nevystupují, může se však stát, že budete muset během dotankování (cca 45 minut) přečkat v terminálu.

Většina charterových letů z Prahy je směřována „do trojúhelníku“, tedy Praha – Boa Vista – Sal – Praha či naopak. Praxe funguje tak, že pasažéři směřující například na ostrov Sal během mezipřistání na Boa Vistě zůstanou v letadle, část cestujících vystoupí a část (předchozí turnus) nastoupí k návratu zpět do Prahy s mezipřistáním na Salu, kde opět část cestujících z Prahy vystoupí a část z předchozího turnusu nastoupí k letu domů.

Služby na letišti

Wifi není k dispozici.

V terminálu najdete dvě restaurace a několik málo obchodů s omezeným výběrem zboží.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Wifi na letišti je a je gratis.

Odpovědět
před 6 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu