IATA (ICAO) kód letiště
DKR (GOOY)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:13 (-2)
Vzdálenost od Prahy
4863 km

O letišti Dakar Leopold Senghor

Jediné významné senegalské letiště najdeme poblíž nejzápadnějšího bodu celé Afriky, Zeleného mysu. Centrum hlavního města Dakaru je pak vzdáleno cca 14 km jihovýchodním směrem.

V prosinci 2017 bylo otevřeno zbrusu nové letiště Dakar – Blaise Diagne zhruba 40 km od města, kam se přesunuly všechny pravidelné lety.

Jediný terminál je zastaralý a silně poddimenzovaný, orientace je zde však velice snadná. Otevřeno je 24 hodin denně, nicméně vstup do budovy nebude povolen dříve než 2 hodiny před odletem!

Letenky

Ze střední Evropy pořídíme do Dakaru letenky nejčastěji kolem 10.000–12.000 Kč, v poslední době se však stále častěji objevují akce TAPu nebo Iberie z Vídně, Mnichova či Berlína od 6.500 Kč.

Doba letu ze střední Evropy se pohybuje po započítání času na přestup okolo 10–15 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Dakaru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejlevněji nás do centra města doveze autobus místní MHD Dem Dikk číslo 8. Jezdí od 6:00 do 20:30 každých 10–30 minut (africké pojetí času má svá specifika), cesta do centra trvá kolem 45–75 minut. Jízdenku pořídíte u řidiče nebo průvodčího za 150–175 franků (cca 0,30 €). Mapu linek a další informace najdete na oficiálním webu MHD.

Pohodlnější je samozřejmě doprava taxíkem. Cenu si vždy pevně vyjednejte před nástupem a využívejte pouze oficiální žlutá vozidla. Do centra byste neměli zaplatit více než 10.000 franků (cca 400 Kč).

Služby na letišti

Ačkoli Senegal patří k rozvinutějším zemím Afriky, jeho hlavní letiště tak rozhodně nevypadá. Budete si zde připadat aspoň o 20 let pozadu.

Wifi zde funguje jen za poplatek, restaurace a obchody jsou mnohonásobně předražené a bezpečnostní kontrola ukrutně pomalá.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu