Letiště Dakar Leopold Senghor

Dakar International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

DKR (IATA)
GOOY (ICAO)
Senegal

Jediné významné senegalské letiště najdeme poblíž nejzápadnějšího bodu celé Afriky, Zeleného mysu. Centrum hlavního města Dakaru je pak vzdáleno cca 14 km jihovýchodním směrem.

V prosinci 2017 bylo otevřeno zbrusu nové letiště Dakar – Blaise Diagne zhruba 40 km od města, kam se postupně budou přesouvat všechny aerolinky z letiště současného. Očekávané datum kompletního přesunu všech společností se očekává okolo jara 2018.

Jediný terminál je zastaralý a silně poddimenzovaný, orientace je zde však velice snadná. Otevřeno je 24 hodin denně, nicméně vstup do budovy nebude povolen dříve než 2 hodiny před odletem!

Po příletu se obrňte trpělivostí a asertivitou, navalí se na vás shluk taxikářů, prodejců simkaret a podobných individuí. Zvláštní pozornost věnujte svému zavazadlu. Pokud ho necháte jen na vteřinku stát, ihned se na vás nalepí portýr s tím, že vám ho těch pár metrů poponese, samozřejmě za úplatu.

 


Letenky

Ze střední Evropy pořídíme do Dakaru letenky nejčastěji kolem 10.000–12.000 Kč, v poslední době se však stále častěji objevují akce TAPu nebo Iberie z Vídně, Mnichova či Berlína od 6.500 Kč.

Doba letu ze střední Evropy se pohybuje po započítání času na přestup okolo 10–15 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Nejlevněji nás do centra města doveze autobus místní MHD Dem Dikk číslo 8. Jezdí od 6:00 do 20:30 každých 10–30 minut (africké pojetí času má svá specifika), cesta do centra trvá kolem 45–75 minut. Jízdenku pořídíte u řidiče nebo průvodčího za 150–175 franků (cca 0,30 €). Mapu linek a další informace najdete na oficiálním webu MHD.

Pohodlnější je samozřejmě doprava taxíkem. Cenu si vždy pevně vyjednejte před nástupem a využívejte pouze oficiální žlutá vozidla. Do centra byste neměli zaplatit více než 10.000 franků (cca 400 Kč).


Služby na letišti

Ačkoli Senegal patří k rozvinutějším zemím Afriky, jeho hlavní letiště tak rozhodně nevypadá. Budete si zde připadat aspoň o 20 let pozadu.

Wifi zde funguje jen za poplatek, restaurace a obchody jsou mnohonásobně předražené a bezpečnostní kontrola ukrutně pomalá.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Senegalu? Nastav si hlídače