Průvodce letištěm

Letiště Dakar Leopold Senghor

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Dakar Leopold Senghor

  • DKR (IATA)
  • GOOY (ICAO)
  • Senegal

Jediné významné senegalské letiště najdeme poblíž nejzápadnějšího bodu celé Afriky, Zeleného mysu. Centrum hlavního města Dakaru je pak vzdáleno cca 14 km jihovýchodním směrem.

V prosinci 2017 bylo otevřeno zbrusu nové letiště Dakar – Blaise Diagne zhruba 40 km od města, kam se postupně budou přesouvat všechny aerolinky z letiště současného. Očekávané datum kompletního přesunu všech společností se očekává okolo jara 2018.

Jediný terminál je zastaralý a silně poddimenzovaný, orientace je zde však velice snadná. Otevřeno je 24 hodin denně, nicméně vstup do budovy nebude povolen dříve než 2 hodiny před odletem!

Po příletu se obrňte trpělivostí a asertivitou, navalí se na vás shluk taxikářů, prodejců simkaret a podobných individuí. Zvláštní pozornost věnujte svému zavazadlu. Pokud ho necháte jen na vteřinku stát, ihned se na vás nalepí portýr s tím, že vám ho těch pár metrů poponese, samozřejmě za úplatu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
4863 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
22:09 (-2 )
aktuální čas

Letenky

Ze střední Evropy pořídíme do Dakaru letenky nejčastěji kolem 10.000–12.000 Kč, v poslední době se však stále častěji objevují akce TAPu nebo Iberie z Vídně, Mnichova či Berlína od 6.500 Kč.

Doba letu ze střední Evropy se pohybuje po započítání času na přestup okolo 10–15 hodin.

Najdi nejlevnější letenky

Doprava z/na letiště

Nejlevněji nás do centra města doveze autobus místní MHD Dem Dikk číslo 8. Jezdí od 6:00 do 20:30 každých 10–30 minut (africké pojetí času má svá specifika), cesta do centra trvá kolem 45–75 minut. Jízdenku pořídíte u řidiče nebo průvodčího za 150–175 franků (cca 0,30 €). Mapu linek a další informace najdete na oficiálním webu MHD.

Pohodlnější je samozřejmě doprava taxíkem. Cenu si vždy pevně vyjednejte před nástupem a využívejte pouze oficiální žlutá vozidla. Do centra byste neměli zaplatit více než 10.000 franků (cca 400 Kč).

Služby na letišti

Ačkoli Senegal patří k rozvinutějším zemím Afriky, jeho hlavní letiště tak rozhodně nevypadá. Budete si zde připadat aspoň o 20 let pozadu.

Wifi zde funguje jen za poplatek, restaurace a obchody jsou mnohonásobně předražené a bezpečnostní kontrola ukrutně pomalá.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu