Letiště Panama Tocumen

Panama City Tocumen International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Panamské letiště Tocumen je největší ve Střední Americe a slouží jako velký uzel společnosti Copa Airlines. Od hlavního města je letiště vzdáleno asi 25 km.

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

 


Letenky

Díky velké konkurenci na trasách do Evropy jsou letenky do Panamy obvykle levnější než do okolních zemí. Průměrná letenka z Česka se sice pohybuje od 18.000 do 20.000 Kč, ale z jiných evropských měst nejsou výjimkou ani ceny okolo 11.000 Kč.

Celková doba přímého letu z Evropy činí asi 11 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Letiště Tocumen je sice velké, ale má jediný terminál, orientace tedy není tak složitá. Oproti jiným velkým letištím v regionu má to panamské krátké časy na přestup, minimum je 40 minut.


Doprava z/na letiště

Asi 200 metrů vpravo od terminálu se nachází zastávka autobusu. Pro rychlejší cestu do centra využijete ty s nápisem „Tocumen – Corredor Sur“, tento spoj jede po dálnici. Jízdné činí 1,25 USD a nelze platit v hotovosti, je nutné zakoupit metrobus kartu a na ni nahrát peníze, což může být na letišti problém. Proto je tento způsob dopravy ideální především pro cesty z centra na letiště. Autobusy jezdí zhruba každých 15 až 30 minut od 5:00 do 0:00.

Taxi do centra bude stát kolem 30 USD, Uber pak 25 USD.


Služby na letišti

Wifi využijete zdarma na 2 hodiny.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Panamy? Nastav si hlídače