IATA (ICAO) kód letiště
JKH (LGHI)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:23 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1610 km

O letišti Chios Island National

Velice malé letiště s kódem JKH najdete na východním okraji řeckého ostrova Chios zhruba kilometr a půl od stejnojmenného města. Letištní terminál vypadá spíše jako větší stodola a není ani důvod proč být větší. Pravidelné linky sem míří pouze z Athén doplněné o velmi malý počet charterových letů v letní sezóně.

Letenky

Na Chios zakoupíte výhradně letenky s Aegean Airlines s přestupem v Athénách. Zatímco v letní sezoně za zpáteční cestu zaplatíte kolem 8.000 Kč, přes zimu cena klesna zhruba na 5.500 Kč. Celková doba letu s přestupem může trvat od 5 do 15 hodin.

Na okolní ostrovy a do Soluně vás pak dopraví společnost Sky Express s průměrnou cenou jednosměrné letenky kolem 80 €. 

Inspirujte se akcemi na letenky na Chios, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do městečka Chios a dalších obcí na jih od letiště jezdí pravidelné autobusové spojení (bez číselného označení linky). Autobusy jedou zhruba jednou za hodinu od 8:30 do 21:00, jízdenku koupíte u řidiče za 1 €. Jízdní řády.

Služby na letišti

Vzhledem k tomu, že letiště má spíše charakter autobusového nádraží, musíme od něj čekat podobné služby. Wifi zde není, můžete se maximálně osvěžit v malém občerstvení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu