Letiště Izmir Adnan Menderes

Izmir Adnan Menderes International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Letiště Adnana Menderese najdeme 18 km od druhého největšího tureckého města Izmiru. S téměř 14 miliony odbavenými cestujícími za rok se velikostně řadí po bok pražského letiště a je 5. největším v Turecku. Jednu ze svých hlavních základen tu má nízkonákladová aerolinka SunExpress.

Jediný terminál je rozdělen na vnitrostátní a mezinárodní část, obě jsou spojeny chodbou. Letiště velikostně nedostačuje místnímu provozu, proto se často tvoří dlouho fronty. Dorazte alespoň 2 hodiny před odletem.

Otevírací doba terminálu je 24 hodin.

 


Letenky

Žádné pravidelné přímé spojení mezi Izmirem a Českem či Slovenskem neexistuje. Obvykle nejlevnější letenky nabídne turecká nízkonákladovka Pegasus Airlines na přímém letu z Vídně (kolem 5.500 Kč), z Prahy pak s přestupem v Istanbulu okolo 6.500 Kč.

Letní charterové lety sem míří z Prahy a Bratislavy, většinou však nelze koupit individuální letenku. Doba přímého letu je necelé 3 hodiny.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do Izmiru

Nejrychlejší dopravu obstará příměstská železnice IZBAN. Nádraží najdete přímo před terminál a v Izmiru cesta končí na hlavní stanici Alsancak. Vlaky jezdí každých 10 minut od 5:30 do 0:30, cesta do centra zabere maximálně 25 minut a jízdenku pořídíte za 2,60 TL, která je přestupní i na autobusy místního dopravního podniku a platí 90 minut.

Alternativní dopravu zajistí letištní autobusy Havas, které jedou rovněž k nádraží Alsancak. Cesta ale zabere minimálně 60 minut a jízdenka stojí 11 TL, rozhodně se vyplatí jet vlakem.

Do okolních čtvrtí pak jezdí za 2,60 TL i klasické městské autobusy linek 200, 202 a 204.

Do Çeşme

Oblíbené letovisko Çeşme je od letiště vzdálené 100 km a spojené autobusy Havas. Ty jezdí každou celou hodinu na letiště, resp v každých XX:30 z letiště od 4:00 do 1:30. Cesta trvá 90 minut a jízdenka stojí 26 TL, kupuje se u stánku na zastávce nebo u řidiče.

Autobusy Havas vás dovezou přímo i do měst Mavisehir, Aydin, Manisa a Kusadasi. Více informací na oficiálním webu Havas.net.


Služby na letišti

Wifi na letišti běží jen za poplatek. Zdarma pouze ve vybraných restauracích.

Uschovat zavazadla si můžete v mezinárodní části příletové haly. Otevřeno je nonstop a platí se kolem 25 TL za jeden den dle velikosti zavazadla. Platba je možná pouze v hotovosti.

Po celém letišti, ve veřejné i tranzitní zóně, jsou obchody i restaurace otevřené 24/7.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Turecka? Nastav si hlídače