IATA (ICAO) kód letiště
HTA (UIAA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:12 (+7)
Vzdálenost od Prahy
6354 km

O letišti Čita Kadala

Malé regionální letiště ležící v obci Kadala obsluhuje především provinční město Čita (anglicky psáno jako "Chita", rusky "Чита"), od kterého je vzdáleno asi 17 km. Monumentálně vzhlížející letištní terminál s imitací klasicistní architektury slouží jen pár letům denně do Moskvy, Irkutsku, Novosibirsku a okolních sibiřských měst. Interiér je velmi malý a odbavovací proces i přes malou velikost pomalý.

Letenky

Protože do Čity zatím nelétá Aeroflot, letenky z Prahy jen s jedním přestupem nelze sehnat. Cestu musíte buď rozdělit a koupit dvě oddělené letenky (do Čity se létá z jiného moskevského letiště než do Prahy), anebo pořídit letenky z Vídně či Mnichova se společnostmi S7 Airlines nebo Ural Airlines. Průměrná zpáteční letenka se pohybuje kolem 10.000 Kč.

Zpáteční letenky čistě jen z Moskvy jsou ještě draží a přijdou asi na 11 tisíc korun.

Inspirujte se akcemi na letenky do Čity, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště se z centra a od vlakového nádraží svezete maršrutkami číslo 12 a 14, které jezdí s nepravidelným intervalem 30 až 90 minut a cenou 25 rublů.

Z Leninovy ulice pak jezdí speciální autobusová linka číslo 40 v časy odpovídající letům do Moskvy a Novosibirsku, viz webové stránky letiště. Platí se 27 rublů (web letiště je neaktualizovaný) řidiči při nástupu a cesta do centra zabere asi 35-40 minut. 

Cena běžných taxíků začíná na 500 rublech.

Služby na letišti

V případě letiště v Čitě se nedá mluvit o žádných službách navíc kromě odbavení pasažérů. Najdete tu maximálně jedno předražené bistro.

Wifi sítě nejsou dostupné.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele