IATA (ICAO) kód letiště
MJZ (UERR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:51 (+7)
Vzdálenost od Prahy
5663 km

O letišti Mirnyj

Letiště Mirnyj leží u stejnojmenného města uprostřed sibiřské pustiny jen pár set metrů od kdysi největšího a nejhlubšího otevřeného diamantového dolu na světě. Hlavní základnu tu má aerolinka Alrosa. Mirninské letiště slouží jako hlavní spojnice 37tisícového města s okolním světem. Nejbližší další velké město je totiž přes 800 km vzdálený Jakutsk.

V místním terminálu se vrátíte o 30 let zpět, je zastaralý, ale v zásadě funkční a odbavovací proces probíhá standardně jako všude jinde. 

Letenky

Nejjednodušeji se do Mirného dostanete se společností S7 Airlines, která sem létá z Novosibirsku a Moskvy. Letenky z Prahy nebo Vídně přijdou zhruba na 14.000 Kč.

Letecké nadšence zaujme informace, že společnost Alrosa pravidelně provozuje do Mirného lety s posledním letadlem typu Tupolev Tu-134 na světě(Pravidelné lety Tu-134 byly ukončeny v září 2018). Létá 2-3x týdně na trase do Irkutsku a jednosměrná letenka přijde asi na 5.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Mirnyjho, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Před odletovým terminálem má stanoviště autobus číslo 1, který vás během 15 minut doveze na centrální náměstí ve městě Mirnyj. Jezdí zhruba jednou za 10 až 20 minut od 5:30 do 21:00. Jízdné se platí v autobuse při výstupu a stojí 15 rublů.

Alternativou je doprava taxíkem za cca 150 rublů. V Mirném nejsou vozy taxislužby nijak označené, po příletu pozorujte okolí a poslouchejte, kdo bude volat "taxi". Před odletovou budovou je pak tabule s telefonním číslem na místní taxislužbu. Při cestě z centra si nechte taxi zavolat hotelem.

Služby na letišti

V prvním poschodí odletového terminálu najdete hned několik obchodů s různým zbožím od občerstvení až po diamantové výrobky.

Za bezpečnostní kontrolou pak najdete jen malý stánek s občerstvením. Ceny na letišti jsou mírně vyšší než ve městě.

K wifi se tu nepřipojíte.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele