Ulan Ude

Letiště Ulan-Ude

O letišti

Jediné významné letiště v autonomní republice Burjatsko leží 12 km západně od města Ulan-Ude a jeho oficiální název zní "Baikal International Airport". Po letišti v Irkutsku je totiž druhým nejbližším právě k Bajkalskému jezeru, byť doprava k němu je z Ulan-Ude nesrovnatelně delší než z Irkutsku.

Letiště Ulan-Ude má velmi malý terminál, který však místnímu provozu stačí. Létá sem 2-3x denně linka z Moskvy a pak už jen pár spojů do okolních ruských měst a do Mongolska.

IATA Kód
UUD
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
12:19 (+6)
Vzdálenost z ČR
6059 km

Letenky

Nejlevnější letenky do Ulan-Ude pořídíte z Mnichova či Vídně se společností S7 Airlines s přestupem v Moskvě. Cena se pohybuje mezi 12 a 14.000 Kč. Z Prahy pak jedině přes Novosibirsk kolem 17.000 Kč.

Výrazně levněji však vyjde nízkonákladová kombinace se společnosti Pobeda. Je třeba koupit dvě oddělené letenky: z Bratislavy nebo Karlových Varů do Moskvy a následně z Moskvy do Ulan-Ude. Podobná kombinace může vyjít i pod 9.000 Kč. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Ulan-Ude, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Přímo před terminál zajíždí trojice linek maršrutek 28, 55, 77, přičemž všechny vyjíždějí z centrálního náměstí, kde stojí největší busta Lenina na světě. Každá z nich jezdí zhruba jednou za 30 minut, jízdné se platí řidiči až při výstupu a stojí 20 rublů. Cesta z centra zabere kolem 20-25 minut a maršrutky jezdí od 6:00 do 22:00.

Taxi do centra vyjde cca na 500 až 600 rublů.

Služby na letišti

Ve stísněném terminálu se najde místo na jednu restauraci za bezpečnostní kontrolou a pár obchůdků se suvenýry ve veřejné části terminálu.

Wifi není dostupná.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 15. 06. 2018

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí