IATA (ICAO) kód letiště
IKT (UIII)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
09:04 (+6)
Vzdálenost od Prahy
5862 km

O letišti Irkutsk

Irkutské letiště je velice oblíbené mezi cestovateli mířícími k Bajkalskému jezeru. Je vzdálené 12 km od výchozího centra pro cesty do okolí, města Irkutsk a 65 km od obce Listvyanka na březích samotného Bajkalu. 

Letiště slouží především mnoha vnitrostátní linkám a spojům do blízkého zahraničí (Mongolsko, Čína, Kazachstán, …). Terminál je malý a trochu zastaralý, ale orientace je snadná a odbavovací proces poměrně rychlý. V terminálu se obecně povoluje nocovat pouze v případě zpožděných či zrušených letů.

Letenky

Nejrychlejší i nejlevnější cesta z Prahy i okolních měst vede se společností Aeroflot s přestupem v Moskvě. Obvyklá cena zpáteční letenky z Prahy činí 12.000 Kč, na nižší ceny narazíte při odletu z Budapešti (cca 9.500 Kč). 

Celková doba letu i s přestupem trvá v průměru 12 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Irkutsku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Levně, rychle a poměrně přehledně se dostanete do centra běžnou MHD. Všechny linky jezdí často s intervaly od 8 do 30 minut, cesta zabere asi půl hodiny a spoje běžně jezdí od 6:00 do 23:00. Zastávky jsou cca 100-150 metrů vpravo od východu z terminálu na náměstíčku se stromy uprostřed.

Nejpohodlnější doprava do centra vede trolejbusem číslo 4 nebo autobusy 80 a 480. Využít můžete i autobusy 42 a 43, které však jezdí jen zhruba jednou za 90 minut. Při cestě do centra jsou využitelné i maršrutky číslo 3, 20, 80k a 99. Jízdenky vždy pořídíte ve vozidle u průvodčího nebo řidiče za 15 až 20 RUB, platí se až při výstupu!

Míříte-li rovnou na hlavní nádraží, využijte maršrutky linek 20 (oběma směry) a 99 (jen ve směru na letiště), pro cestu na autobusové nádraží poslouží maršrutka číslo 4k.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi zdarma není k dispozici.

Úschovna zavazadel je otevřena 24 hodin denně a za jeden kus zaplatíte 150 RUB.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu