IATA (ICAO) kód letiště
YEG (CYEG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:25 (-8)
Vzdálenost od Prahy
7525 km

O letišti Edmonton

Druhé největší letiště Alberty najdeme 26 km jihozápadně od hlavního města Edmontonu. Letiště slouží jako významný výchozí bod pro lety do severních oblastí Kanady, většina spojů je vnitrostátních a mířících do USA, přímo se do Edmontonu létá i z Londýna, Amsterdamu, Islandu a mnoha karibských letních destinací.

Jednu ze základen zde má společnost Westjet.

Letenky

Standardní letenky ze střední Evropy do Edmontonu můžete očekávat v intencích 20.000 Kč, doba letu se bude pohybovat okolo 20 hodin při odletu z Prahy a s jedním přestupem.

Akční letenky z velkých evropských měst se můžou výjimečně dostat k 11.000 Kč. Pokud vás celková cesta z Prahy vyjde do 15.000 Kč, našli jste velmi výhodnou nabídku. Jsme tu však od toho, abyste hledat nemuseli, nastavte si proto naše hlídače letenek.

Inspirujte se akcemi na letenky do Edmontonu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Edmontonské letiště je uživatelsky moc příjemné a opravdu snadné pro přestup. Využívá jeden menší terminál, kde vám v případě vnitrostátního transferu bude bohatě stačit 30 minut.

Budete-li přestupovat přímo z mezinárodního na vnitrostátní let, nechte si rezervu minimálně 75 minut kvůli nutnosti projít imigrační kontrolou, vyzvednout zavazadla a znovu se odbavit.

Doprava z/na letiště

Veřejnou dopravu zajišťuje autobusová linka 747, která vás doveze k nejbližší stanici rychlodrážní tramvaje „Century Park“, odkud se pohodlně dostanete do centra.

Autobus jezdí od 4:10 do půlnoci každých 30 minut, za jízdenku zaplatíte 5 CAD (je nutné mít přesný obnos, platí se u řidiče), nezapomeňte ale připočítat další 3,25 CAD za tramvaj do centra. Celkem cesta zabere necelou hodinu.

Každý den v časech 11:50 a 18:20 odjíždí z letiště přímý autobus do měst Red Deer (33,50 CAD) a Calgary (44,65 CAD).

Linka číslo 3 nejede do Edmontonu, ale pouze do blízkého městečka Leduc.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je k dispozici zdarma prostřednictvím síte „EIA_FREE_WIFI“.

Úschovnu zavazadel mohou využít pouze tranzitující pasažéři, kteří mají odlet během 24 hodin od svého příletu. Otevřeno je nonstop, cena za jeden kus zavazadla činí 3 CAD.

Restaurace Tim Hortons ve veřejné části má otevřeno 24/7.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu