IATA (ICAO) kód letiště
YYC (CYYC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
15:37 (-8)
Vzdálenost od Prahy
7747 km
Obvyklá cena letenky
17 000 Kč

O letišti Calgary

Letiště v největším městě Alberty a dějišti zimních olympijských her 1988 je čtvrtým největším v Kanadě a nachází se asi 17 km od centra města. Jedny ze svých sídel zde mají Air Canada a Westjet. Calgary je významným regionálním uzlem s mezikontinentálními linkami do Evropy i Asie.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Nejlevnější letenky do Calgary se většinou drží okolo hranice 18.000 Kč při odletu z Prahy nebo okolí a rezervaci alespoň 2 měsíce před odletem. Akční ceny mohou výjimečně spadnout i k hranici 13.000 Kč s odletem z Prahy.

Doba letu do Calgary je od 14 do 30 hodin v závislosti na transferu.

Inspirujte se akcemi na letenky do Calgary, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má jediný terminál rozdělený do tří částí podle aerolinek. I přes silný provoz je terminál relativně malý a kompaktní, jen o trochu větší než například pražské letiště.

Přestupy vás zde většinou čekají na vnitrostátní linky. Vždy si musíte vyzvednout zavazadlo a znovu jej odbavit, a to i tehdy, pokud máte lety na jedné letence. Na rozdíl od letišť v Torontu či Vancouveru jsou v Calgary mnohem menší fronty na imigračním oddělení, stejně jako vzdálenosti mezi odletovými branami.

Doprava z/na letiště

Nejrychleji se přímo do centra dostanete autobusem číslo 300. Cesta i přesto zabere 50–60 minut podle provozu, linka jezdí od 4:45 do 0:00 s intervaly 20 minut.

Využít můžete také linku 100 k nejbližší stanici metra „McKinght“, časově se tato varianta vyplatí pouze pro cesty do východní části města. I tento spoj jezdí jen od 5:00 do 0:00 každých 20 minut.

Pokud máte namířeno do severní části Calgary a čtvrti Sandstone, využijte přímou linku 430. Jezdí jednou za 30 minut od 6:00 do 22:00 hodin.

Jízdenka platná na 90 minut je pro všechny linky za 3,15 CAD, celodenní stojí 9,50 CAD.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Připojením k síti „YYC-Free-Wifi“ se dostanete k bezplatné wifi.

Úschovna zavazadel je umístěna v příletové části na informačním stánku a je k dispozici pouze pasažérům po předložení palubní vstupenky nebo letenky. Za jeden den zaplatíte v průměru 8 CAD podle velikosti zavazadla.

Sprchu můžete využít za poplatek 10 CAD ve východní části odletové haly, hledejte nápis „Ora Oxygen Wellness Spa“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
muf2muf

Ahoj. Píšete, že na imigračním nejsou takové fronty jako třeba v Torontu. Má někdo praktickou zkušenost, kolik času si mám po vystoupení z letadla rezervovat? Přímo na YYC si budu brát auto, tak abych věděl, jak velkou časovou mezeru si mám nechat.

Děkuju.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu