IATA (ICAO) kód letiště
YYC (CYYC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
04:04 (-8)
Vzdálenost od Prahy
7747 km
Obvyklá cena letenky
17 000 Kč

O letišti Calgary

Letiště v největším městě Alberty a dějišti zimních olympijských her 1988 je čtvrtým největším v Kanadě a nachází se asi 17 km od centra města. Jedny ze svých sídel zde mají Air Canada a Westjet. Calgary je významným regionálním uzlem s mezikontinentálními linkami do Evropy i Asie.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Nejlevnější letenky do Calgary se většinou drží okolo hranice 18.000 Kč při odletu z Prahy nebo okolí a rezervaci alespoň 2 měsíce před odletem. Akční ceny mohou výjimečně spadnout i k hranici 13.000 Kč s odletem z Prahy.

Doba letu do Calgary je od 14 do 30 hodin v závislosti na transferu.

Inspirujte se akcemi na letenky do Calgary, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má jediný terminál rozdělený do tří částí podle aerolinek. I přes silný provoz je terminál relativně malý a kompaktní, jen o trochu větší než například pražské letiště.

Přestupy vás zde většinou čekají na vnitrostátní linky. Vždy si musíte vyzvednout zavazadlo a znovu jej odbavit, a to i tehdy, pokud máte lety na jedné letence. Na rozdíl od letišť v Torontu či Vancouveru jsou v Calgary mnohem menší fronty na imigračním oddělení, stejně jako vzdálenosti mezi odletovými branami.

Doprava z/na letiště

Nejrychleji se přímo do centra dostanete autobusem číslo 300. Cesta i přesto zabere 50–60 minut podle provozu, linka jezdí od 4:45 do 0:00 s intervaly 20 minut.

Využít můžete také linku 100 k nejbližší stanici metra „McKinght“, časově se tato varianta vyplatí pouze pro cesty do východní části města. I tento spoj jezdí jen od 5:00 do 0:00 každých 20 minut.

Pokud máte namířeno do severní části Calgary a čtvrti Sandstone, využijte přímou linku 430. Jezdí jednou za 30 minut od 6:00 do 22:00 hodin.

Jízdenka platná na 90 minut je pro všechny linky za 3,15 CAD, celodenní stojí 9,50 CAD.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Připojením k síti „YYC-Free-Wifi“ se dostanete k bezplatné wifi.

Úschovna zavazadel je umístěna v příletové části na informačním stánku a je k dispozici pouze pasažérům po předložení palubní vstupenky nebo letenky. Za jeden den zaplatíte v průměru 8 CAD podle velikosti zavazadla.

Sprchu můžete využít za poplatek 10 CAD ve východní části odletové haly, hledejte nápis „Ora Oxygen Wellness Spa“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
muf2muf

Ahoj. Píšete, že na imigračním nejsou takové fronty jako třeba v Torontu. Má někdo praktickou zkušenost, kolik času si mám po vystoupení z letadla rezervovat? Přímo na YYC si budu brát auto, tak abych věděl, jak velkou časovou mezeru si mám nechat.

Děkuju.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu