O aerolince WestJet

Aerolinie Westjet byly založeny jako nízkonákladová alternativa ke společnosti Air Canada, postupně se etablovaly jako standardní letecká společnost nabízející návazné lety. Hlavní základnu má na letištích v Torontu, Calgary a Vancouveru, létá však i z ostatních kanadských letišť.

Flotila společnosti se skládá především z letadel Boeing 737, krátké tratě pak operují vrtulové De-Havillandy a některé trasy do Londýna starší Boeingy 767. Celkem pro Westjet létá 120 letadel.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Westjet využijete především na linkách po Kanadě, z Kanady do Karibiku nebo na Havaj nebo na několika přímých trasách z Londýna do celé Kanady. Díky partnerství se společnostmi ze SkyTeamu se s Westjetem můžete setkat i na kombinovaném spojení, například s Air France na trase Paříž – Vancouver – Havaj, kdy poslední úsek operuje právě Westjet.

Nejvýhodnější čas na rezervaci letenek bývá asi 2–3 měsíce před odletem, u kratších vnitrostátních spojů pak stačí nakupovat 3 týdny před cestou.

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech 53 x 38 x 23 cm je vždy zdarma. K němu si můžete přibalit ještě menší předmět o velikosti 41 x 33 x 15 cm.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je vždy zpoplatněno. V závislosti na konkrétní trase se za zavazadlo doplácí 25 do 29 CAD.

Přeprava zvířat musí být předem rezervována na telefonním čísle 1-888-937-8538, poplatky činí od 50 do 89 CAD v závislosti na velikosti zvířete.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je zdarma, dostupné 3 hodiny až 40 minut před odletem, u kratších linek 2 hodiny až 30 minut před letem.

Online check-in můžete využít 24 hodin před odletem, palubní vstupenku vytiskněte, nebo si nechte zaslat na mobilní telefon, na letišti pak jen ukažte čárový kód.

Služby během letu

Jídlo se zdarma nepodává na žádné lince, a to ani z Londýna do Kanady. Na webu společnosti si však můžete dopředu zakoupit menu dle vlastního výběru. Zdarma dostanete pouze nealkoholické nápoje a kávu nebo čaj.

Oblíbené místo v letadle si rezervujte dopředu za poplatek 5–23 CAD podle umístění a délky trasy nebo zdarma 24 hodin před odletem při online check-in.

Vybraná letadla typu Boeing 737 jsou vybavena osobními obrazovkami v každé sedačce, každý tak může dle svého gusta sledovat filmy, seriály nebo poslouchat hudbu. Tato služba je bez poplatku.

Wifi funguje v nejnovějších letadlech Boeing 737 za poplatek 8 CAD.

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jakub Langer
  • Právě online
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 356 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-11-09T06:31:28+01:00)

Doplním, že se na palubě zdarma podávájí nealkoholické nápoje, káva a další drobnosti.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Jakub Langer
  • Právě online
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 356 komentářů
  • Poslat zprávu

Prosim, kdo uz s Westjetem letel, jak detailne kontroluji zavazadla, zdali ma 53 nebo 55 cm?

před 3 lety
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Letěl jsem s nimi, neřešili to. Kdyby to náhodou kontrolovali, tak řekněte, že jste z Evropy na vytoužené dovolené v Kanadě a v Evropě jsou jiné míry.

Naopak pohodový nástup, žádná fronta nebo tlačenice, úsměvy.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, vracím se domu z Kanady do Londýna. Chtěla jsem se zeptat zda je možná si s sebou do letadla přibalit malou svačinu.

Předem děkuji

před 4 lety

Z Kanady si mozes pribalit jedlo ake chces.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den,

vracím se z Kanady zpět do UK a chtěl bych si k příručnímu zavazadlu přikoupit ještě kufr.

Zatím Jsem našel,že je to možné pouze při check-in, ale já bych chtěl znát cenu za odbaveny kufr dopředu.

Díky za odpověď.

M

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu