Průvodce aerolinkou

Letecká společnost WestJet

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince WestJet

Aerolinie Westjet byly založeny jako nízkonákladová alternativa ke společnosti Air Canada, postupně se etablovaly jako standardní letecká společnost nabízející návazné lety. Hlavní základnu má na letištích v Torontu, Calgary a Vancouveru, létá však i z ostatních kanadských letišť.

Flotila společnosti se skládá především z letadel Boeing 737, krátké tratě pak operují vrtulové De-Havillandy a některé trasy do Londýna starší Boeingy 767. Celkem pro Westjet létá 120 letadel.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Westjet využijete především na linkách po Kanadě, z Kanady do Karibiku nebo na Havaj nebo na několika přímých trasách z Londýna do celé Kanady. Díky partnerství se společnostmi ze SkyTeamu se s Westjetem můžete setkat i na kombinovaném spojení, například s Air France na trase Paříž – Vancouver – Havaj, kdy poslední úsek operuje právě Westjet.

Nejvýhodnější čas na rezervaci letenek bývá asi 2–3 měsíce před odletem, u kratších vnitrostátních spojů pak stačí nakupovat 3 týdny před cestou.

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech 53 x 38 x 23 cm je vždy zdarma. K němu si můžete přibalit ještě menší předmět o velikosti 41 x 33 x 15 cm.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma na všech mezinárodních linkách, s výjimkou tras Kanada – USA. Na trasách po Kanadě a z Kanady do Spojených států se v nejnižším tarifu za zavazadlo doplácí od 25 do 29 CAD. Pokud je vnitrostátní linka Westjetu součástí jiné mezinárodní cesty, konečné podmínky se můžou lišit.

Sportovní vybavení do 23 kg se řídí stejnými podmínkami jako běžné zavazadlo.

Přeprava zvířat musí být předem rezervována na telefonním čísle 1-888-937-8538, poplatky činí od 50 do 89 CAD v závislosti na velikosti zvířete.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je zdarma, dostupné 3 hodiny až 40 minut před odletem, u kratších linek 2 hodiny až 30 minut před letem.

Online check-in můžete využít 24 hodin před odletem, palubní vstupenku vytiskněte, nebo si nechte zaslat na mobilní telefon, na letišti pak jen ukažte čárový kód.

Služby během letu

Jídlo se zdarma nepodává na žádné lince, a to ani z Londýna do Kanady. Na webu společnosti si však můžete dopředu zakoupit menu dle vlastního výběru.

Oblíbené místo v letadle si rezervujte dopředu za poplatek 5–23 CAD podle umístění a délky trasy nebo zdarma 24 hodin před odletem při online check-in.

Vybraná letadla typu Boeing 737 jsou vybavena osobními obrazovkami v každé sedačce, každý tak může dle svého gusta sledovat filmy, seriály nebo poslouchat hudbu. Tato služba je bez poplatku.

Wifi funguje v nejnovějších letadlech Boeing 737 za poplatek 8 CAD.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, vracím se domu z Kanady do Londýna. Chtěla jsem se zeptat zda je možná si s sebou do letadla přibalit malou svačinu.

Předem děkuji

před měs

Z Kanady si mozes pribalit jedlo ake chces.

Dobrý den,

vracím se z Kanady zpět do UK a chtěl bych si k příručnímu zavazadlu přikoupit ještě kufr.

Zatím Jsem našel,že je to možné pouze při check-in, ale já bych chtěl znát cenu za odbaveny kufr dopředu.

Díky za odpověď.

M

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu