Letiště Goa

Goa International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Letiště v nejmenším indickém státě a bývalé portugalské kolonii Goa se někdy také nazývá „Dabolim“ podle blízké obce. Nejbližšími velkými městy jsou Vasco da Gama a Margao. Hlavní město státu Goa – Panadží se nachází asi 26 km od letiště.

Terminál, rozdělený na vnitrostátní a mezinárodní část, je moderní, prostorný a nabízí veškeré služby, na něž jsme zvyklí z Evropy. Otevřeno je 24 hodin.

 


Letenky

Standardní cena letenky z Evropy se pohybuje okolo 15.000–17.000 Kč, v akci může cena spadnout až pod úroveň 10.000 Kč, především díky letecké společnosti Flydubai, která létá z Prahy i Bratislavy s přestupem v Dubaji.

Průměrná doba letu i s přestupem trvá asi 15 až 20 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

V celém státě Goa nenajdete klasickou MHD, jak ji známe u nás. Městské autobusy se asi nejvíce dají přirovnat k maršrutkám ve východní Evropě, tedy taxi – dodávka s pevně danou trasou za velmi nízkou cenu, které však odpovídá i kvalita dopravy.

Přímo na letiště zajíždí desítky takových minibusů ze všech okolních měst. Pro cizince neznalého poměrů je však tento způsob dopravy nesmírně chaotický (o pohodlí ani nemluvě), a to především ve směru na letiště. Tento způsob dopravy má dvě výhody: cena oproti taxi je asi 25x nižší a poznáte aspoň místní život.

Jízdní řády neexistují, jede se, až řidič uzná za vhodné.

Asi 1 km od letiště se nachází železniční zastávka „Dabolim“, odkud se vlakem dostanete prakticky po celé Indii (s jedním či několika přestupy).


Služby na letišti

Wifi není k dispozici.

Terminál je jinak moderní a vybavený několika obchody, restauracemi nebo směnárnami.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Indie? Nastav si hlídače