Pláž v Goa

O letišti

Letiště v nejmenším indickém státě a bývalé portugalské kolonii Goa se někdy také nazývá „Dabolim“ podle blízké obce. Nejbližšími velkými městy jsou Vasco da Gama a Margao. Hlavní město státu Goa – Panadží se nachází asi 26 km od letiště.

Terminál, rozdělený na vnitrostátní a mezinárodní část, je moderní, prostorný a nabízí veškeré služby, na něž jsme zvyklí z Evropy. Otevřeno je 24 hodin.

Oficiální stránky letiště jsou www.aai.aero

IATA Kód
GOI
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
23:12 (+4.5)
Vzdálenost z ČR
6549 km

Letenky

Standardní cena letenky z Evropy se pohybuje okolo 15.000–17.000 Kč, v akci může cena spadnout až pod úroveň 10.000 Kč, především díky letecké společnosti Flydubai, která létá z Prahy i Bratislavy s přestupem v Dubaji.

Průměrná doba letu i s přestupem trvá asi 15 až 20 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Goy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

V celém státě Goa nenajdete klasickou MHD, jak ji známe u nás. Městské autobusy se asi nejvíce dají přirovnat k maršrutkám ve východní Evropě, tedy taxi – dodávka s pevně danou trasou za velmi nízkou cenu, které však odpovídá i kvalita dopravy.

Přímo na letiště zajíždí desítky takových minibusů ze všech okolních měst. Pro cizince neznalého poměrů je však tento způsob dopravy nesmírně chaotický (o pohodlí ani nemluvě), a to především ve směru na letiště. Tento způsob dopravy má dvě výhody: cena oproti taxi je asi 25x nižší a poznáte aspoň místní život.

Jízdní řády neexistují, jede se, až řidič uzná za vhodné.

Asi 1 km od letiště se nachází železniční zastávka „Dabolim“, odkud se vlakem dostanete prakticky po celé Indii (s jedním či několika přestupy).

Služby na letišti

Wifi není k dispozici.

Terminál je jinak moderní a vybavený několika obchody, restauracemi nebo směnárnami.

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí