Letiště Guatemala La Aurora

Guatemala City La Aurora International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

GUA (IATA)
MGGT (ICAO)
Guatemala

Letiště La Aurora je hlavním mezinárodním vstupem do Guatemaly, nachází se asi 8 km jižně od centra hlavního města a jednu ze svých základen zde má společnost Avianca. V posledních letech prošlo letiště masivní modernizací a v současnosti se tak jedná o středně velký, moderní a přehledný terminál.

Přespání na letišti není povoleno.

 


Letenky

Letenky do Guatemaly nepatří ze střední Evropy k nejlevnějším, standardní cena se pohybuje od 20.000 do 25.000 Kč. Akční letenky se příliš často neobjevují, občas je možné narazit na zvýhodněnou cenu při odletu ze Španělska, platí však, že jakákoli cesta do Guatemaly pod 15.000 Kč je velmi výhodná.

Doba letu průměrně trvá asi 25–30 hodin i s přestupy.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Přímo k terminálu nezajíždí MHD. Pro cesty přímo do Guatemaly budete muset využít taxi, běžná cena do centra činí asi 12 USD, bez problému lze platit dolary.

Chcete-li se vydat rovnou do historického a turistického města Antigua, které je vzdálené asi 40 km od letiště, využijte sdílená taxi v podobě dodávek. Před letištěm jich vždy bude čekat několik s nápisy „Antigua“, cena se pohybuje od 10 do 15 USD, v případě koupě předem ve stánku na letišti počítejte spíše s 25 USD.

Dodávky odjíždí do Antiguy i ve večerních hodinách, nebudete tak mít problém se do města dostat kdykoli během otevírací doby letiště. Cesta trvá asi 90 minut.


Služby na letišti

Wifi je zdarma pouze v tranzitní zóně terminálu.

Na letišti najdete všechny standardní služby, od restaurací přes směnárny k běžným autopůjčovnám.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Guatemaly? Nastav si hlídače