Průvodce letištěm

Letiště Roatan

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Roatan

  • RTB (IATA)
  • MHRO (ICAO)
  • Honduras

Letiště Juana Manuela Gálveze je druhým nejrušnějším v Hondurasu a najdeme ho na oblíbeném dovolenkářském ostrově Roatan jen 1 km od vesničky Roatán. Místní letiště slouží jako významný přístav pro lety především z USA a i díky němu turistický ruch na ostrově stále vzkvétá. 

Terminál je zastaralý a malý, především v soboty, kdy sem míří nejvíce letů, je značně přetížený a doporučujeme dorazit minimálně 2 hodiny před odletem. Tvoří se dlouhé fronty a odbavovací proces je celkově dost pomalý. Terminál se přes noc zavírá a není možné zde přenocovat.

9369 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
08:41 (-8 )
aktuální čas

Letenky

Prakticky jediná možnost, jak se na Roatán dostat, je přes USA, nejčastěji s American Airlines nebo Deltou. Průměrná cena letenky činí 19.000 Kč, v akcích i pod 13.000 Kč, obvykle je však k dispozici jen minimum termínů.

Doba letu z Prahy na Roatán je velmi dlouhá, přestupovat budete muset minimálně dvakrát a ve většině případů vás čeká nocování na některém u amerických letišť. 

Z honduraské pevniny se sem pak dopravíte pravidelnými lety společností Avianca a Aerolineas Sosa ze San Pedro Sula i Tegucigalpy. Zpáteční letenky stojí kolem 4.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Roatanu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Ostrov Roatan je malý, ale podlouhlého tvaru, bez dopravy se tedy neobejdete. Nejlepší způsob je půjčení mopedu v centru města, kam se z letiště dostanete taxíkem za 10 USD

Po silnici kolem letiště projíždí také linka místní dopravy číslo 1, která spojuje městečko Roatán s Oakridge. Zastávky nejsou vyznačeny, až uvidíte mikrobus, mávněte a on zastaví. Jízdenka se platí řidiči a stojí 25 lempir (cca 25 Kč). Mikrobusy jezdí zhruba jednou za půlhodiny od 7:00 do 19:00.

Služby na letišti

V malém a zastaralém terminálu najdete pouze odbavovací přepážky a předražené občerstvení.

K internetu se zde budete připojovat marně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)