IATA (ICAO) kód letiště
MGA (MNMG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:35 (-8)
Vzdálenost od Prahy
9705 km

O letišti Managua Augusto C. Sandino

Největší a jediné mezinárodní nikaragujské letiště Augusta C. Sandina najdeme 6 km východně od centra hlavního města Managua. Letiště provozuje jeden velmi malý moderní terminál po celkové rekonstrukci. Většina přímých spojů míří jen do okolních zemí a USA. Největší aerolinkou je zde Avianca a místní vnitrostátní La Costeňa.

Letiště je otevřeno nonstop a obvykle početným bezpečnostním složkám nevadí přítomnost cestujících po celou noc.

Letenky

Rychlé spojení Prahy a okolí vzhledem k absenci přímých spojů do Evropy neexistuje. Nejčastěji budete cestovat přes USA, musíte mít tím pádem vyřízené platné povolení ESTA. Ceny letenek se dlouhodobě pohybují kolem 22.000 Kč, poslední dobou se však stále častěji objevují nízké ceny z Prahy u aerolinky Delta – kolem 13.000 Kč.

Doba letu do Nikaragui obvykle přesáhne 35 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Managuy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejjistějším způsobem dopravy je zajištění hotelového taxi v předstihu, cena by se měla pohybovat kolem 30 USD.

Běžné taxi stojí do centra Managui kolem 15 USD, do historického města Granda pak mezi 35 a 50 USD, vše závisí na vašich vyjednávacích schopnostech a znalostech španělštiny. Ceny nejsou fixní a je tak nutné se domluvit vždy předem.

Nejlevnější a nejvíce adrenalinový způsob je běžný městský autobus. Po městě jezdí většinou staré vyřazené školní autobusy z USA v různorodých barvách a sama jízda je nezapomenutelným zážitkem, vhodná především pro ty, kteří s sebou netahají objemná zavazadla.

Zastávka autobusů se nachází na hlavní silnici cca 30 metrů přímo před terminálem. Jízdné stojí 2,50 cordoba / 2 Kč, placení v hotovosti však může být občas problém. V autobusech se využívají dobíjecí kartičky „TUC Card“, které získáte jen v licenzovaných obchodech MPeso, na letišti tak může být problém je sehnat. Autobusy tím pádem využijete spíš při cestě z centra na letiště. Po hlavní třídě Carretera Norte jezdí linka 266, u letiště zastaví i linka 169 směrem do jihovýchodní části města.

Mapu všech linek MHD v Managui naleznete na webu rutas.mapanica.net.

Služby na letišti

Wifi připojení je nabízeno zdarma.

Restaurace a obchody otevírají v 5:00, zavírají ve 21:30.

Na letišti najdete několik bankomatů a směnárnu s mimořádně nepříznivým kurzem, které se snažte vyhnout.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu