IATA (ICAO) kód letiště
TOS (ENTC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
08:21
Vzdálenost od Prahy
2192 km

O letišti Tromsø

Největší letiště severního Norska najdeme 5 km západně od městečka Tromso zhruba 320 km za Polárním kruhem. Jedná se o regionálně významný uzel, který spojuje největší norská města na jihu se všemi malými letišťátky na severu. Ročně odbaví přes dva miliony cestujících a jednu ze svých základen zde má významná vnitrostátní aerolinka Wideroe.

Malý terminál je přehledný a všechny procesy rychlé, z letadla budete venku během 5 minut. Přes noc je letiště zavřené.

Letenky

Valnou většinu provozu obstarávají vnitrostátní lety doplněné o pár mezinárodních linek (Kodaň, Londýn, Stockholm, Oulu) a několik dovolenkových charterů především z Německa. Z Prahy se nejlépe do Tromso dostanete s Norwegian Air Shuttle přes Oslo, standardně za zpáteční letenku zaplatíte kolem 6.500 Kč, v akcích (cca 1x za rok) pak kolem 4.500 Kč. 

Z Tromso můžete letět i na nejseverněji trvale obydlené území, Špicberky.

Inspirujte se akcemi na letenky do Tromsø, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letecká společnost Wideroe často létá tzv. "Milk-run lety", nebo-li lety stylem "rozvozu mléka". To znamená, že z bodu A do bodu B vás především na severu Norska čeká i několik mezipřistání, často také na letišti Tromso. Obvykle však vůbec nemusíte opouštět letadlo. Pokud budete muset letadlo měnit, vězte, že přestup v Tromso nemůže být jednodušší. Terminál je malý a samotný přesun z letadla do letadla zabere maximálně 7 minut.

Doprava z/na letiště

Z letiště do různých částí města se nejlépe dostanete autobusy linek 40 a 42. Každá z linek má interval ve špičce 10 až 20 minut, večer a brzy ráno pak 30 minut (v neděli jednou za hodinu zhruba od 7:00. Autobusy jezdí od cca 6:00 do půlnoci a cesta do centra zabere asi 20 minut. Jízdenku si kupte u řidiče za 50 NOK, bere však pouze hotovost v přesném obnosu. 24hodinová jízdenka pak vyjde na 110 NOK.

Alternativu představují o málo rychlejší (cesta trvá asi 15 minut) autobusy Flybussen. Jezdí jednou za 40 minut od 8:00 do 18:00 a za jízdenku zaplacenou online na webu flybussen.no zaplatíte 63 NOK

Během noci se svezete linkami 62 a 63 (jednou za hodinu od 1:30 do 3:30.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi je zdarma sice jen na 2 hodiny, ale po uplynutí této doby je možné se znovu přihlásit a proces opakovat několikrát za sebou.

Skříňky na úschovu zavazadel najdete v příletové hale vlevo od pásů na zavazadla. Podle velikosti kufru zaplatíte za den od 30 do 60 NOK.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v Tromso je opravdu moderní, odbavení při odletu je automatické - pouze přiložíte pas na čtečku, ta vydá palubní lístek a visačku na zavazadlo, odbavení zavazadla do letadla je také automatické, bez letištní obsluhy. Vše je rychlé, snadné, pohodlné.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu