IATA (ICAO) kód letiště
TOS (ENTC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
22:05
Vzdálenost od Prahy
2192 km

O letišti Tromsø

Největší letiště severního Norska najdeme 5 km západně od městečka Tromso zhruba 320 km za Polárním kruhem. Jedná se o regionálně významný uzel, který spojuje největší norská města na jihu se všemi malými letišťátky na severu. Ročně odbaví přes dva miliony cestujících a jednu ze svých základen zde má významná vnitrostátní aerolinka Wideroe.

Malý terminál je přehledný a všechny procesy rychlé, z letadla budete venku během 5 minut. Přes noc je letiště zavřené.

Letenky

Valnou většinu provozu obstarávají vnitrostátní lety doplněné o pár mezinárodních linek (Kodaň, Londýn, Stockholm, Oulu) a několik dovolenkových charterů především z Německa. Z Prahy se nejlépe do Tromso dostanete s Norwegian Air Shuttle přes Oslo, standardně za zpáteční letenku zaplatíte kolem 6.500 Kč, v akcích (cca 1x za rok) pak kolem 4.500 Kč. 

Z Tromso můžete letět i na nejseverněji trvale obydlené území, Špicberky.

Inspirujte se akcemi na letenky do Tromsø, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letecká společnost Wideroe často létá tzv. "Milk-run lety", nebo-li lety stylem "rozvozu mléka". To znamená, že z bodu A do bodu B vás především na severu Norska čeká i několik mezipřistání, často také na letišti Tromso. Obvykle však vůbec nemusíte opouštět letadlo. Pokud budete muset letadlo měnit, vězte, že přestup v Tromso nemůže být jednodušší. Terminál je malý a samotný přesun z letadla do letadla zabere maximálně 7 minut.

Doprava z/na letiště

Z letiště do různých částí města se nejlépe dostanete autobusy linek 40 a 42. Každá z linek má interval ve špičce 10 až 20 minut, večer a brzy ráno pak 30 minut (v neděli jednou za hodinu zhruba od 7:00. Autobusy jezdí od cca 6:00 do půlnoci a cesta do centra zabere asi 20 minut. Jízdenku si kupte u řidiče za 50 NOK, bere však pouze hotovost v přesném obnosu. 24hodinová jízdenka pak vyjde na 110 NOK.

Alternativu představují o málo rychlejší (cesta trvá asi 15 minut) autobusy Flybussen. Jezdí jednou za 40 minut od 8:00 do 18:00 a za jízdenku zaplacenou online na webu flybussen.no zaplatíte 63 NOK

Během noci se svezete linkami 62 a 63 (jednou za hodinu od 1:30 do 3:30.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi je zdarma sice jen na 2 hodiny, ale po uplynutí této doby je možné se znovu přihlásit a proces opakovat několikrát za sebou.

Skříňky na úschovu zavazadel najdete v příletové hale vlevo od pásů na zavazadla. Podle velikosti kufru zaplatíte za den od 30 do 60 NOK.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v Tromso je opravdu moderní, odbavení při odletu je automatické - pouze přiložíte pas na čtečku, ta vydá palubní lístek a visačku na zavazadlo, odbavení zavazadla do letadla je také automatické, bez letištní obsluhy. Vše je rychlé, snadné, pohodlné.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu