Letiště Tromsø

Tromso Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

TOS (IATA)
ENTC (ICAO)
Norsko

Největší letiště severního Norska najdeme 5 km západně od městečka Tromso zhruba 320 km za Polárním kruhem. Jedná se o regionálně významný uzel, který spojuje největší norská města na jihu se všemi malými letišťátky na severu. Ročně odbaví přes dva miliony cestujících a jednu ze svých základen zde má významná vnitrostátní aerolinka Wideroe.

Malý terminál je přehledný a všechny procesy rychlé, z letadla budete venku během 5 minut. Přes noc je letiště zavřené.

 


Letenky

Valnou většinu provozu obstarávají vnitrostátní lety doplněné o pár mezinárodních linek (Kodaň, Londýn, Stockholm, Oulu) a několik dovolenkových charterů především z Německa. Z Prahy se nejlépe do Tromso dostanete s Norwegian Air Shuttle přes Oslo, standardně za zpáteční letenku zaplatíte kolem 6.500 Kč, v akcích (cca 1x za rok) pak kolem 4.500 Kč.

Z Tromso můžete letět i na nejseverněji trvale obydlené území, Špicberky.

Vyhledat letenky


Přestup

Letecká společnost Wideroe často létá tzv. "Milk-run lety", nebo-li lety stylem "rozvozu mléka". To znamená, že z bodu A do bodu B vás především na severu Norska čeká i několik mezipřistání, často také na letišti Tromso. Obvykle však vůbec nemusíte opouštět letadlo. Pokud budete muset letadlo měnit, vězte, že přestup v Tromso nemůže být jednodušší. Terminál je malý a samotný přesun z letadla do letadla zabere maximálně 7 minut.


Doprava z/na letiště

Z letiště do různých částí města se nejlépe dostanete autobusy linek 40 a 42. Každá z linek má interval ve špičce 10 až 20 minut, večer a brzy ráno pak 30 minut (v neděli jednou za hodinu zhruba od 7:00. Autobusy jezdí od cca 6:00 do půlnoci a cesta do centra zabere asi 20 minut. Jízdenku si kupte u řidiče za 50 NOK, bere však pouze hotovost v přesném obnosu. 24hodinová jízdenka pak vyjde na 110 NOK.

Alternativu představují o málo rychlejší (cesta trvá asi 15 minut) autobusy Flybussen. Jezdí jednou za 40 minut od 8:00 do 18:00 a za jízdenku zaplacenou online na webu flybussen.no zaplatíte 63 NOK.

Během noci se svezete linkami 62 a 63 (jednou za hodinu od 1:30 do 3:30.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

Wifi je zdarma sice jen na 2 hodiny, ale po uplynutí této doby je možné se znovu přihlásit a proces opakovat několikrát za sebou.

Skříňky na úschovu zavazadel najdete v příletové hale vlevo od pásů na zavazadla. Podle velikosti kufru zaplatíte za den od 30 do 60 NOK.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Norska? Nastav si hlídače