IATA (ICAO) kód letiště
GOJ (UWGG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
08:41 (+1)
Vzdálenost od Prahy
2064 km

O letišti Nižnij Novgorod

Letiště Strigino se nachází 18 km od centra města a slouží především vnitrostátním linkám, přesto sem míří i omezený počet mezinárodních spojení, mimo jiné i linka Ural Airlines z Prahy.

Terminál je od roku 2016 úplně nový a velmi přehledný. Celkově se letiště řadí k těm nejmenším s jedinou budovou.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Letenky

Do Nižného Novgorodu se z Česka a okolí dostanete za ceny okolo 7.000 Kč. Akční letenky se do tohoto středoruského města příliš často neobjevují a může být výhodnější sledovat i levné spojení do Moskvy, odkud se sem dostanete vlakem během 3,5 hodin.

Přímý let trvá přes 3 hodiny, spojení s přestupem pak 5–7 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Nižnijho Novgorodu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do města se dopravíte dvojicí autobusových linek a jednou linkou maršrutky (sdílené taxi s pevně danou trasou). Jízdné je jednotné a stojí 28 RUB. Zastávka není před terminálem nijak označena, ale prostranství je tak malé, že nebude problém autobus najít.

Pro dopravu do centra je nejvhodnější linka číslo 56. Ta vás zaveze ke stanici metra Park Kultury, odkud se dostanete rychle do celého města. S přestupem na metro dojedete do historického centra za 45 minut. Jízdenka na metro stojí taktéž 28 RUB (neexistují zde přestupní lístky). Autobus jezdí denně od 5:30 do 22:30 zhruba jednou za 10 až 20 minut.

Alternativně můžete využít autobusu linky 11, který jede taky ke stanici Park Kultury (zastávka autobusu se v tomto případě jmenuje "Ploščaď Kiseleva"), případně maršrutky číslo 46, která jede až přímo do centra. Jízda je však výrazně pomalejší, než když si ve stanici Park Kultury přestoupíte na metro.

K metru jezdí i maršrutka číslo 46, která dále pokračuje až do centra, spoje ale bývají často přeplněné a cesta značné nepohodlná. Autobus 11 a maršurtka 29 jedzí jen do sídlištních celků na jihozápadě města a pro cestu do centra jsou nepoužitelné.

Služby na letišti

Wi-fi můžete využívat zdarma bez omezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu