Letiště Nižnij Novgorod

Nizhny Novgorod International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

GOJ (IATA)
UWGG (ICAO)
Rusko

Letiště Strigino se nachází 18 km od centra města a slouží především vnitrostátním linkám, přesto sem míří i omezený počet mezinárodních spojení, mimo jiné i linka Ural Airlines z Prahy.

Terminál je od roku 2016 úplně nový a velmi přehledný. Celkově se letiště řadí k těm nejmenším s jedinou budovou.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

 


Letenky

Do Nižného Novgorodu se z Česka a okolí dostanete za ceny okolo 7.000 Kč. Akční letenky se do tohoto středoruského města příliš často neobjevují a může být výhodnější sledovat i levné spojení do Moskvy, odkud se sem dostanete vlakem během 3,5 hodin.

Přímý let trvá přes 3 hodiny, spojení s přestupem pak 5–7 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do města se dopravíte dvojicí autobusových linek a dvojicí maršrutek (sdílené taxi s pevně danou trasou). Jízdné je jednotné a stojí 20 RUB. Zastávka není před terminálem nijak označena, ale prostranství je tak malé, že nebude problém autobus najít.

Pro dopravu do centra je nejvhodnější linka číslo 20. Ten vás zaveze ke stanici metra Avtozavodskaja, odkud se dostanete rychle do celého města. S přestupem na metro dojedete do historického centra za 45 minut.

K metru jezdí i maršrutka číslo 46, která dále pokračuje až do centra, spoje ale bývají často přeplněné a cesta značné nepohodlná. Autobus 11 a maršurtka 29 jedzí jen do sídlištních celků na jihozápadě města a pro cestu do centra jsou nepoužitelné.


Služby na letišti

Wi-fi můžete využívat zdarma bez omezení.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Ruska? Nastav si hlídače