IATA (ICAO) kód letiště
LBA (EGNM)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
18:13 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1165 km

O letišti Leeds Bradford

Jak název napovídá, letiště se nachází zhruba v polovině cesty mezi městy Leeds (13 km) a Bradford (12,5 km). Hlavní sídlo zde má společnost Jet2 a jednu ze svých mnoha základen i Ryanair.

Terminál je opravdu minimalistický a ve špičkách nedostačuje místnímu poměrně hustému provozu. Čím méně času na letišti strávíme, tím lépe, bohatě stačí, když dorazíme 90 minut před odletem.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Z Prahy provozuje do Leedsu přímé lety společnost Jet2, jejíž ceny zřídkakdy klesnou pod 2.500 Kč, z Bratislavy pak Ryanair, u něhož naopak nebudete mít problém zakoupit zpáteční letenku pod 1.500 Kč / 55 €.

Doba letu do Leedsu činí asi 135 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Leedsu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Spojení s okolními městy zajišťují autobusy Flying Tiger, které provozují 3 linky:

  • 737: přes město Shipley vás doveze do centra Bradfordu. Pojedeme přes 40 minut, autobusy jezdí jednou za hodinu od 6:00 do 23:10,
  • 747: linka spojuje letiště s centrem Bradfordu přes město Greengates, cesta zabere 45 minut. Dále jezdí autobus do města Harrogate, kam dojedete asi za 30 minut. 747 jezdí rovněž jednou za 60 minut,
  • 757: autobus jezdí do centra Leedsu každých 20–30 minut po 24 hodin denně. Cesta bude trvat necelých 40 minut a v Leedsu zastavuje i u autobusového a vlakového nádraží.

Do všech destinací s výjimkou Harrogate (5 GBP) činí cena jízdného 3,60 GBP. Celodenní jízdenka pro dopravu po celém West Yorkshire stojí 6 GBP.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

K internetu se připojíte prostřednictvím wifi na neomezenou dobu zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ok

Odpovědět
před 2 lety

Lze jízdenku z letiště do Leadsu koupit přímo u řidiče autobusu, nebo je potřeba hledat nějaký automat na prodej jízdenek?

Odpovědět
před 2 lety

Lze jízdenku z letiště do Leadsu koupit přímo u řidiče autobusu, nebo je potřeba hledat nějaký automat na prodej jízdenek? Děkuji Blanka

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu