Letiště Leeds Bradford

Leeds Bradford International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

LBA (IATA)
EGNM (ICAO)
Spojené Království

Jak název napovídá, letiště se nachází zhruba v polovině cesty mezi městy Leeds (13 km) a Bradford (12,5 km). Hlavní sídlo zde má společnost Jet2 a jednu ze svých mnoha základen i Ryanair.

Terminál je opravdu minimalistický a ve špičkách nedostačuje místnímu poměrně hustému provozu. Čím méně času na letišti strávíme, tím lépe, bohatě stačí, když dorazíme 90 minut před odletem.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

 


Letenky

Z Prahy provozuje do Leedsu přímé lety společnost Jet2, jejíž ceny zřídkakdy klesnou pod 2.500 Kč, z Bratislavy pak Ryanair, u něhož naopak nebudete mít problém zakoupit zpáteční letenku pod 1.500 Kč / 55 €.

Doba letu do Leedsu činí asi 135 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Spojení s okolními městy zajišťují autobusy Flying Tiger, které provozují 3 linky:

  • 737: přes město Shipley vás doveze do centra Bradfordu. Pojedeme přes 40 minut, autobusy jezdí jednou za hodinu od 6:00 do 23:10,
  • 747: linka spojuje letiště s centrem Bradfordu přes město Greengates, cesta zabere 45 minut. Dále jezdí autobus do města Harrogate, kam dojedete asi za 30 minut. 747 jezdí rovněž jednou za 60 minut,
  • 757: autobus jezdí do centra Leedsu každých 20–30 minut po 24 hodin denně. Cesta bude trvat necelých 40 minut a v Leedsu zastavuje i u autobusového a vlakového nádraží.

Do všech destinací s výjimkou Harrogate (5 GBP) činí cena jízdného 3,60 GBP. Celodenní jízdenka pro dopravu po celém West Yorkshire stojí 6 GBP.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

K internetu se připojíte prostřednictvím wifi na neomezenou dobu zdarma.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Velké Británie? Nastav si hlídače