IATA (ICAO) kód letiště
BHX (EGBB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:33 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1141 km

O letišti Birmingham

Mezinárodní letiště nacházející se v druhém největším anglickém městě je vzdáleno asi 10 km od města a slouží jako jeden z hlavních přístavů pro nízkonákladové a charterové aerolinky v Anglii. Z Birminghamu létají i mimoevropské společnosti, a to např. do Dubaje, New Yorku nebo Turkmenistánu.

Terminály jsou otevřeny nonstop.

Letenky

Do Birminghamu se můžete z Prahy dostat přímými lety ČSA od 3.500 Kč z Bratislavy, Vídně, Vratislavi a Katowic pak můžete využít služeb Ryanairu, kde se ceny běžně pohybují od 1.000 do 1.300 Kč.

Doba letu z Prahy je asi 140 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Birminghamu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má dva terminály, ve skutečnosti jde pouze o jedinou budovu rozdělenou do dvou hal. Pěší vzdálenost mezi nimi činí do 5 minut.

Birminghamské letiště sice moc často při přestupování nevyužijete, ale kdyby náhodou, je lepší mít rezervu alespoň 45 minut při letu na jedné letence.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší a nejlevnější dopravou z Birminghamu na letiště je vlak. Na nádraží vás zdarma doveze automatický vláček „Air-Rail Link“, jehož jízdní doba trvá asi 2 minuty. Do města pak jezdí vlaky v průměru každých 5 minut a cesta zabere čtvrthodinu. Zaplatíme za ni od 3 GBP v závislosti na spoji. Vlakem se dostanete na letiště od 5:15 do 2:00, což pohodlně pokryje všechny odlety i přílety.

Před terminálem mají zastávku i autobusy jedoucí do přilehlých obcí, stejně tak jako dálkové spoje.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma a neomezeně.

V severní části terminálu poblíž check-in nalezneme úschovnu otevřenou od 4:00 do 22:00. Podle velikosti zavazadla zaplatíte od 8 do 10 liber za jeden den.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu