Průvodce letištěm

Letiště Manchester

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Manchester

Ve čtvrti Ringway, asi 14 kilometrů od centra Manchesteru, se nachází letiště s jedním z nejrozmanitějších provozů v Evropě. Létá sem široká škála aerolinek z mnoha destinací po celé Evropě, ale i Americe a Asii.

Manchester je jednou ze základen pro společnosti Jet2, easyJet, Flybe nebo Ryanair.

Otevírací doba je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1192 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
03:50 (-1 )
aktuální čas

Letenky

Z Prahy do Manchesteru létají easyJet a Jet2, obvyklé ceny se pohybují okolo 2.000 Kč, z měst v okolí Česka se zpáteční letenky dají sehnat i pod 1.500 Kč.

Vzhledem k blízkosti letišť v Liverpoolu a Leedsu se při cestě do střední Anglie vyplatí sledovat akce i do těchto měst.

Do Manchesteru doba letu z Prahy činí 135 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Manchesteru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Manchester je poměrně rozlehlé letiště se třemi terminály. Ty jsou fakticky spojené v jeden komplex, přesun mezi nimi tak není nijak složitý a značení je přehledné.

V Manchesteru vás obvykle čeká spíše negarantovaný přestup, pro nějž platí obecné pravidlo alespoň 2 hodin, transfer na jedné letence pak bude probíhat v rámci jednoho terminálu a bude vám tak stačit 30 minut.

Při delším přestupu můžete využít návštěvnické centrum poblíž letiště, kde můžete pozorovat vzlety a přistání, navštívit muzem nebo několik venkovních restaurací. Pro dopravu využijte autobusovou linku číslo 200 za  £ 2,90, která jezdí jednou za 60 minut.

Doprava z/na letiště

Vzhledem k tomu, že letiště se nachází v hustě osídlené střední Anglii, přímé spojení nejezdí pouze do Manchesteru, ale i do všech okolních velkých měst.

Manchester

Nejrychleji se dostanete do centra města (stanice Piccadilly) vlakem za £ 4,30, který má stanici přímo před terminály. Vlaky jezdí velmi často (cca jednou za 3 až 10 minut) od 3:45 do 0:30, takže pohodlně pokryjí všechny odlety i přílety. Cesta zabere 17 minut.

Do blízkého okolí a západní části centra využijete tramvaj linky F, cesta je rychlá, protože koleje jsou mimo silnici a na všech semaforech mají tramvaje prioritu. Za jízdenku zaplatíte £ 2,90, cesta trvá 35 minut.

Do okolí letiště (například kvůli ubytování), ale i centra města lze využít několik autobusových linek.Jejich jízdní doba se většinou pohybuje kolem 60 minut, jízdenka stojí stejně jako u tramvaje £ 2,90.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Liverpool

Přímé spojení zajišťují autobusy společnosti National Express. Autobusy jezdí zhruba jednou za hodinu, cesta zabere asi 65–75 minut a obvyklá cena jízdenky činí 7 liber.

Okolí a zbytek Anglie

Letiště slouží jako významný uzel, autobusy i vlaky jezdí do mnoha měst v okolí, pro rezervaci jízdenek a informace o jízdních řádech navštivte přímo weby dopravních společností:

Služby na letišti

Wifi je zdarma na 60 minut.

Úschovna zavazadel se nachází v příletových částech terminálů 1 a 2. Za jeden den zaplatíte 5 GBP.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý večer, letím do Anglie poprvé. Kolik můžu mít sebou cigaret a jsou povoleny v zavazadlovém i příručním zavazadle ? Předem děkuji za odpověď

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu