Letiště Auckland

Auckland Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

AKL (IATA)
NZAA (ICAO)
Nový Zéland

Letiště v Aucklandu je hlavní bránou ze světa na Nový Zéland. Širokou síť mezinárodních linek doplňují lety do každého většího městečka na Severním i Jižním ostrově Nového Zélandu. Svoji základnu zde má národní aerolinka Air New Zealand, ale také například nízkonákladový Jetstar.

 


Letenky

Z Česka a okolí se typická cena letenek do Aucklandu pohybuje od 24.000 do 32.000 Kč. V případě akčních tarifů je možné letenky sehnat už od 22.000 Kč a cokoliv pod tuto cenu už je velmi výhodná a výjimečná nabídka. Letenky je ideální rezervovat zhruba 2 až 4 měsíce před odletem a výrazné cenové rozdíly v sezoně a mimo sezonu se nevyskytují.

Celková doba letu ze střední Evropy činí asi 25–30 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Letiště má dva terminály: mezinárodní a vnitrostátní, ty jsou od sebe vzdálené asi 500 metrů. Každých 15 minut mezi nimi jezdí kyvadlový autobus zdarma a také je dobře vyznačena pěší trasa.

POZOR: pokud máte byť na jedné letence přestup z mezinárodního letu na vnitrostátní, musíte si vyzvednout zavazadla, projít imigračním ven a výše popsanými způsoby se sami dopravit na vnitrostátní terminál. Zavazadla vám nebudou přeložena automaticky.

Z tohoto důvodu je nutné počítat s delšími časy na přestup minimálně 105 minut.


Doprava z/na letiště

Do města můžeme využít autobusy:

  • linka „Skybus“ jezdí každých 10 minut přímo do centra Aucklandu. Cesta vám zabere 40–60 minut a jízdenky, které můžete zakoupit v kiosku s označením „Skybus“, u řidiče (pouze v hotovosti), ve vybraných hotelích, ve městě nebo online, vyjdou na 18 NZD / 313 Kč. Autobus jezdí 24 hodin denně,
  • linka 380 vás doveze na vlak do blízké obce Papatoetoe, odkud existuje široké spojení po celé agolmeraci Aucklandu. Jízdné stojí 5,50 NZD / 96 Kč.

Pro plánování cest po Aucklandu a okolí nám pomůže vyhledávač dopravy.


Služby na letišti

Wi-fi je bezplatná na 30 minut.

V mezinárodním terminálu jsou jak ve veřejné, tak v tranzitní části veřejné sprchy zdarma.

Pro uschování zavazadel využijete úschovny v odletové i příletové části mezinárodního terminálu. Jsou otevřeny od 3:45 do 23:00 a celodenní sazba za běžné zavazadlo činí od 13 do 16 NZD (250 až 300 Kč).


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Nový Zéland? Nastav si hlídače