Průvodce letištěm

Letiště Auckland

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Auckland

Letiště v Aucklandu je hlavní bránou ze světa na Nový Zéland. Širokou síť mezinárodních linek doplňují lety do každého většího městečka na Severním i Jižním ostrově Nového Zélandu. Svoji základnu zde má národní aerolinka Air New Zealand, ale také například nízkonákladový Jetstar.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
17891 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
11:52 (+12 )
aktuální čas

Letenky

Z Česka a okolí se typická cena letenek do Aucklandu pohybuje od 24.000 do 32.000 Kč. V případě akčních tarifů je možné letenky sehnat už od 22.000 Kč a cokoliv pod tuto cenu už je velmi výhodná a výjimečná nabídka. Letenky je ideální rezervovat zhruba 2 až 4 měsíce před odletem a výrazné cenové rozdíly v sezoně a mimo sezonu se nevyskytují.

Celková doba letu ze střední Evropy činí asi 25–30 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Aucklandu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má dva terminály: mezinárodní a vnitrostátní, ty jsou od sebe vzdálené asi 500 metrů. Každých 15 minut mezi nimi jezdí kyvadlový autobus zdarma a také je dobře vyznačena pěší trasa.

POZOR: pokud máte byť na jedné letence přestup z mezinárodního letu na vnitrostátní, musíte si vyzvednout zavazadla, projít imigračním ven a výše popsanými způsoby se sami dopravit na vnitrostátní terminál. Zavazadla vám nebudou přeložena automaticky.

Z tohoto důvodu je nutné počítat s delšími časy na přestup minimálně 105 minut.

Doprava z/na letiště

Do města můžeme využít autobusy:

  • linka „Skybus“ jezdí každých 10 minut přímo do centra Aucklandu. Cesta vám zabere 40–60 minut a jízdenky, které můžete zakoupit v kiosku s označením „Skybus“, u řidiče (pouze v hotovosti), ve vybraných hotelích, ve městě nebo online, vyjdou na 18 NZD / 313 Kč. Autobus jezdí 24 hodin denně,
  • linka 380 vás doveze na vlak do blízké obce Papatoetoe, odkud existuje široké spojení po celé agolmeraci Aucklandu. Jízdné stojí 5,50 NZD / 96 Kč.

Pro plánování cest po Aucklandu a okolí nám pomůže vyhledávač dopravy

Služby na letišti

Wi-fi je bezplatná na 30 minut.

V mezinárodním terminálu jsou jak ve veřejné, tak v tranzitní části veřejné sprchy zdarma.

Pro uschování zavazadel využijete úschovny v odletové i příletové části mezinárodního terminálu. Jsou otevřeny od 3:45 do 23:00 a celodenní sazba za běžné zavazadlo činí od 13 do 16 NZD (250 až 300 Kč).

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu