New York night
Letiště v okolí New Yorku

New York všechna letiště v kostce

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

Jednotný kód „NYC“ se používá pro všechna hlavní newyorská letiště a můžeme pod ním vyhledávat letenky na všechna dohromady. Pozor, často se při tomto způsobu hledání stane, že budete odlétat z jiného letiště, než na které přistanete. Chcete-li zamířit na konkrétní letiště, zadejte do vyhledávání přímo jeho unikátní kód (viz níže) či název.

IATA Kód
NYC
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
09:18 (-6)
Vzdálenost z ČR
6560 km

J. F. Kennedy (JFK)

Známé Kennedyho letiště je největší v celé aglomeraci New Yorku a míří sem velká část mezinárodních spojů, včetně linky z Prahy. Letiště najdete asi 30 km východně od Manhattanu a dobře poslouží jako brána do New Yorku i pro návazné spoje do významných amerických měst.

Informace o letišti JFK >>

Newark (EWR)

Hlavní základna společnosti United se nachází 33 km západně od Manhattanu v New Jersey, doprava do centra je o něco dražší než z letiště JFK, na druhou stranu ideálně poslouží pro cesty do Philadelphie nebo Washingtonu, stejně jako přestupní bod do celých USA.

Informace o letišti Newark >>

La Guardia (LGA)

Nejmenší z newyorských letišť leží nejblíže centru a slouží pouze letům do destinací bližších než 2.400 km. Často se setkáme i s lety do Evropy s přestupem v Torontu nebo jiných severoamerických destinací. Doprava do centra New Yorku je ze všech letišť nejlevnější.

Informace o letišti La Guardia >>

Newburgh (SWF)

Alternativn a doplňkové letiště k oblasti New Yorku se dostalo do povědomí cestovatelů v polovině roku 2017 oznámením většího počtu nízkonákladových spojení do Evropy (Britské ostrovy, Norsko) společnosti Norwegian. Malé letiště najdete zhruba 100 km severně od New Yorku a využijí ho především opravdoví low-costoví cestovatelé, kteří jdou za každých okolností po nejnižší ceně.

Informace o letišti Newburgh >>

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí