Philadelphia

O letišti

Philadelphia je velké mezinárodní letiště umístěné asi 15 km od centra města na břehu řeky Delaware. Slouží jako významný přestupní bod a jedna z největších základen společnosti American Airlines. Pro své nepříliš přátelsky vypadající prostory a občasné velmi dlouhé a chaotické fronty na bezpečnostní kontrole nebo imigračním bývá letiště označováno jako „peklo na zemi“.

Veřejná část je otevřena 24 hodin denně.

Oficiální stránky letiště jsou www.phl.org

IATA Kód
PHL
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
17:11 (-6)
Vzdálenost z ČR
6702 km

Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy a okolí do Philadelphie většinou seženeme za ceny kolem 16.000 Kč. Vzhledem k dojezdové vzdálenosti autobusem do 3 hodin se může vyplatit počkat si na častější akční letenky do New Yorku a následně dojet po zemi.

Každodenní přímé sezónní lety z Prahy zajišťuje společnost American Airlines (od 4.5.2018). Doba letu trvá asi 8,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Filadelfie, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti najdeme 7 terminálů, ve skutečnosti se jedná o jednu velmi rozlehlou budovu rozdělenou na 7 částí, mezi nimiž se dá pohybovat i pěšky, vzdálenosti jsou však velké.

V bezpečnostní zóně letiště jezdí mezi terminály A, F a C kyvadlový autobus zdarma.

Při každém přestupu z mezinárodních linek musíte projít imigrační kontrolou, vyzvednout zavazadla a znovu je odbavit, a to i při čistě mezinárodním transferu (například Paříž – Philadelphia – Mexiko). Z toho důvodu je nutné mít vyřízené povolení ke vstupu do USA ESTA.

Pohodlné časy na přestup

Mezinárodní -> Mezinárodní: 105 minut

Mezinárodní -> Vnitrostátní: 105 minut

Vnitrostátní -> Mezinárodní: 45 minut

Vnitrostátní -> Vnitrostátní: 40 minut

Doprava z/na letiště

Nejrychleji se do centra města dostanete vlakem společnosti SEPTA. Vlak má zastávky před všemi terminály, cesta do centra na hlavní nádraží zabere asi 25 minut. Vlaky jezdí od 4:20 do 0:30 každých 30 minut a za jízdenku zaplatíte 8–9 $ podle destinace, platí se průvodčímu ve vlaku, přijímá se pouze hotovost.

Alternativně můžete využít do okrajových částí Philadelphia trojici autobusových linek, platí se 2,50 $ v přesné hodnotě u řidiče:

  • 37: linka jezdí do jižní části Philadelphie ke stanici metra „Snyder“ a do města Chester na západ od letiště. Autobus má intervaly 20 minut a jezdí 24 hodin denně. Jízdní řád,
  • 108: autobus jezdí do západních předměstí Darby, Yeadon a Landsdowne. Jízdní řád,
  • 115: linka jede pouze do čtvrtí okolo letiště, může být využitelná například pro ty, kteří u letiště přespávají v blízkém hotelu. Jízdní řád.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi funguje ve všech terminálech zdarma a bez časového omezení.

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí