IATA (ICAO) kód letiště
PHL (KPHL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:05 (-6)
Vzdálenost od Prahy
6702 km

O letišti Filadelfie

Philadelphia je velké mezinárodní letiště umístěné asi 15 km od centra města na břehu řeky Delaware. Slouží jako významný přestupní bod a jedna z největších základen společnosti American Airlines. Pro své nepříliš přátelsky vypadající prostory a občasné velmi dlouhé a chaotické fronty na bezpečnostní kontrole nebo imigračním bývá letiště označováno jako „peklo na zemi“.

Veřejná část je otevřena 24 hodin denně.

Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy a okolí do Philadelphie většinou seženeme za ceny kolem 16.000 Kč. Vzhledem k dojezdové vzdálenosti autobusem do 3 hodin se může vyplatit počkat si na častější akční letenky do New Yorku a následně dojet po zemi.

Každodenní přímé sezónní lety z Prahy zajišťuje společnost American Airlines (od 4.5.2018). Doba letu trvá asi 8,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Filadelfie, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti najdeme 7 terminálů, ve skutečnosti se jedná o jednu velmi rozlehlou budovu rozdělenou na 7 částí, mezi nimiž se dá pohybovat i pěšky, vzdálenosti jsou však velké.

V bezpečnostní zóně letiště jezdí mezi terminály A, F a C kyvadlový autobus zdarma.

Při každém přestupu z mezinárodních linek musíte projít imigrační kontrolou, vyzvednout zavazadla a znovu je odbavit, a to i při čistě mezinárodním transferu (například Paříž – Philadelphia – Mexiko). Z toho důvodu je nutné mít vyřízené povolení ke vstupu do USA ESTA.

Pohodlné časy na přestup

Mezinárodní -> Mezinárodní: 105 minut

Mezinárodní -> Vnitrostátní: 105 minut

Vnitrostátní -> Mezinárodní: 45 minut

Vnitrostátní -> Vnitrostátní: 40 minut

Doprava z/na letiště

Nejrychleji se do centra města dostanete vlakem společnosti SEPTA. Vlak má zastávky před všemi terminály, cesta do centra na hlavní nádraží zabere asi 25 minut. Vlaky jezdí od 4:20 do 0:30 každých 30 minut a za jízdenku zaplatíte 8–9 $ podle destinace, platí se průvodčímu ve vlaku, přijímá se pouze hotovost.

Alternativně můžete využít do okrajových částí Philadelphia trojici autobusových linek, platí se 2,50 $ v přesné hodnotě u řidiče:

  • 37: linka jezdí do jižní části Philadelphie ke stanici metra „Snyder“ a do města Chester na západ od letiště. Autobus má intervaly 20 minut a jezdí 24 hodin denně. Jízdní řád,
  • 108: autobus jezdí do západních předměstí Darby, Yeadon a Landsdowne. Jízdní řád,
  • 115: linka jede pouze do čtvrtí okolo letiště, může být využitelná například pro ty, kteří u letiště přespávají v blízkém hotelu. Jízdní řád.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi funguje ve všech terminálech zdarma a bez časového omezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu