IATA (ICAO) kód letiště
LGA (KLGA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:35 (-6)
Vzdálenost od Prahy
6548 km
Obvyklá cena letenky
10 500 Kč

O letišti New York LaGuardia

Letiště La Guardia je třetím největším v oblasti New Yorku. Nachází se na kraji hustě obydlené oblasti čtvrti Queens a díky své blízkosti k centrálnímu Manhattanu (18 km) je oblíbené především mezi obchodní klientelou. Vzhledem k umístění blízko obytných čtvrtí a velmi omezeným možnostem rozvoje na letišti funguje zákaz letů do destinací vzdálenějších 2.400 km, proto slouží výhradně linkám po USA a do Kanady. 

S La Guardií se však mohou setkat i cestující směřující do/z Evropy, především společnost Air Canada mnohdy nabízí výhodné lety s přestupem v Torontu. 

Letiště provozuje 4 menší terminály spojené průchozími chodbami nebo autobusy. Veřejná část terminálu B je otevřena 24 hodin.

Letenky

Letecké společnosti při cestách do New Yorku obvykle přílišné cenové rozdíly mezi letišti JFK, La Guardia a Newark nerozlišují. Pravdou však je, že kvůli omezení letů bývají letenky na La Guardii většinou o něco dražší, ze střední Evropy mezi 13.000 a 17.000 Kč. 

Při cestách s přestupem nebývá výjimkou, že let do New Yorku bude směřovat na jiné letiště než let z New Yorku, je potřeba věnovat zvýšenou pozornost letence, abyste při odletu zpět domů nejeli na špatné letiště.

Inspirujte se akcemi na letenky do New Yorku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na La Guardii se dostanete pouze autobusem. Spoje odjíždí velmi často (6–15 minut) a hlavní linky jezdí 24 hodin denně.

Pro cesty do centra využijte linku číslo Q70, kterou dojedete ke stanicím metra „Jackson Heights“ (linky E, F, M a R) nebo „61 St. Woodside“ (linka 7). Celková cesta na dolní Manhattan zabere asi 60–70 minut. Jízdenka na autobus stojí 2,75 $, stejně jako na metro. 

Na severní Manhattan využijte linku číslo M60, po okolí pak jezdí další linky Q47, Q48 a Q72, viz mapa níže.

Služby na letišti

Wifi můžete využít zdarma bez omezení.

Letiště je standardně vybavené, počítejte však s většími davy lidí, terminály jsou na hranici své kapacity a další rozvoj není možný.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Ondřej
Ondřej

Update :wifi na letišti je bez omezení

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu