Letiště New York LaGuardia

New York LaGuardia Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

LGA (IATA)
KLGA (ICAO)
Spojené státy americké

Letiště La Guardia je třetím největším v oblasti New Yorku. Nachází se na kraji hustě obydlené oblasti čtvrti Queens a díky své blízkosti k centrálnímu Manhattanu (18 km) je oblíbené především mezi obchodní klientelou. Vzhledem k umístění blízko obytných čtvrtí a velmi omezeným možnostem rozvoje na letišti funguje zákaz letů do destinací vzdálenějších 2.400 km, proto slouží výhradně linkám po USA a do Kanady.

S La Guardií se však mohou setkat i cestující směřující do/z Evropy, především společnost Air Canada mnohdy nabízí výhodné lety s přestupem v Torontu.

Letiště provozuje 4 menší terminály spojené průchozími chodbami nebo autobusy. Veřejná část terminálu B je otevřena 24 hodin.

 


Letenky

Letecké společnosti při cestách do New Yorku obvykle přílišné cenové rozdíly mezi letišti JFK, La Guardia a Newark nerozlišují. Pravdou však je, že kvůli omezení letů bývají letenky na La Guardii většinou o něco dražší, ze střední Evropy mezi 13.000 a 17.000 Kč.

Při cestách s přestupem nebývá výjimkou, že let do New Yorku bude směřovat na jiné letiště než let z New Yorku, je potřeba věnovat zvýšenou pozornost letence, abyste při odletu zpět domů nejeli na špatné letiště.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Na La Guardii se dostanete pouze autobusem. Spoje odjíždí velmi často (6–15 minut) a hlavní linky jezdí 24 hodin denně.

Pro cesty do centra využijte linku číslo Q70, kterou dojedete ke stanicím metra „Jackson Heights“ (linky E, F, M a R) nebo „61 St. Woodside“ (linka 7). Celková cesta na dolní Manhattan zabere asi 60–70 minut. Jízdenka na autobus stojí 2,75 $, stejně jako na metro.

Na severní Manhattan využijte linku číslo M60, po okolí pak jezdí další linky Q47, Q48 a Q72, viz mapa níže.


Služby na letišti

Wifi můžete využít zdarma na 30 minut.

Letiště je standardně vybavené, počítejte však s většími davy lidí, terminály jsou na hranici své kapacity a další rozvoj není možný.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Spojených států amerických? Nastav si hlídače