IATA (ICAO) kód letiště
LGA (KLGA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:53 (-6)
Vzdálenost od Prahy
6548 km
Obvyklá cena letenky
10 500 Kč

O letišti New York LaGuardia

Letiště La Guardia je třetím největším v oblasti New Yorku. Nachází se na kraji hustě obydlené oblasti čtvrti Queens a díky své blízkosti k centrálnímu Manhattanu (18 km) je oblíbené především mezi obchodní klientelou. Vzhledem k umístění blízko obytných čtvrtí a velmi omezeným možnostem rozvoje na letišti funguje zákaz letů do destinací vzdálenějších 2.400 km, proto slouží výhradně linkám po USA a do Kanady. 

S La Guardií se však mohou setkat i cestující směřující do/z Evropy, především společnost Air Canada mnohdy nabízí výhodné lety s přestupem v Torontu. 

Letiště provozuje 4 menší terminály spojené průchozími chodbami nebo autobusy. Veřejná část terminálu B je otevřena 24 hodin.

Letenky

Letecké společnosti při cestách do New Yorku obvykle přílišné cenové rozdíly mezi letišti JFK, La Guardia a Newark nerozlišují. Pravdou však je, že kvůli omezení letů bývají letenky na La Guardii většinou o něco dražší, ze střední Evropy mezi 13.000 a 17.000 Kč. 

Při cestách s přestupem nebývá výjimkou, že let do New Yorku bude směřovat na jiné letiště než let z New Yorku, je potřeba věnovat zvýšenou pozornost letence, abyste při odletu zpět domů nejeli na špatné letiště.

Inspirujte se akcemi na letenky do New Yorku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na La Guardii se dostanete pouze autobusem. Spoje odjíždí velmi často (6–15 minut) a hlavní linky jezdí 24 hodin denně.

Pro cesty do centra využijte linku číslo Q70, kterou dojedete ke stanicím metra „Jackson Heights“ (linky E, F, M a R) nebo „61 St. Woodside“ (linka 7). Celková cesta na dolní Manhattan zabere asi 60–70 minut. Jízdenka na autobus stojí 2,75 $, stejně jako na metro. 

Na severní Manhattan využijte linku číslo M60, po okolí pak jezdí další linky Q47, Q48 a Q72, viz mapa níže.

Služby na letišti

Wifi můžete využít zdarma bez omezení.

Letiště je standardně vybavené, počítejte však s většími davy lidí, terminály jsou na hranici své kapacity a další rozvoj není možný.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Ondřej _3
Ondřej _3

Update :wifi na letišti je bez omezení

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu