Průvodce letištěm

Letiště New York John F. Kennedy

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti New York John F. Kennedy

Mezinárodní letiště New York John F. Kennedy je hlavním vzdušným přístavem pro město New York a zároveň nejrušnějším celé Ameriky co do počtu odbavených cestujících na mezinárodních letech. Na mapě se nachází 20 km jihovýchodně od Manhattanu.

Letiště slouží jako základna pro letecké společnosti Delta Airlines, American Airlines a JetBlue a provozuje 6 terminálů. 

Jediný nonstop otevřený terminál, kde se dá v případě nouze přenocovat, je T4.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
6552 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
10:19 (-6 )
aktuální čas

Letenky

Letenky do New Yorku na letiště JFK zakoupíte téměř ze všech měst v okolí České republiky za ceny okolo 13.000 Kč. Každoročně jsou během letní sezony k dispozici také přímé lety společnosti Delta Airlines na lince Praha – New York, kde doba letu činí 9 hodin.

Nejhorší dobou k návštěvě New Yorku je měsíc červenec a srpen, kdy ceny letenek strmě stoupají i k 20.000 Kč.

Naopak akční či chybové letenky do New Yorku jsou k dostání mnohdy i za ceny okolo 6.000 Kč za zpáteční letenku.

Inspirujte se akcemi na letenky do New Yorku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

New York bývá velmi často prvním místem kontaktu s americkou pevninou, proto po příletu nezapomeňte vyzvednout svá zavazadla a znovu je odbavit. Při jakémkoliv přestupu, i čistě mezinárodním (např. Praha - New York - Mexiko), je nutné mít platné povolení ESTA.

Šest terminálů letiště JFK je vzájemně propojeno automatizovaným vláčkem AirTrain, který pendluje po letišti nonstop. Zdarma se svezete mezi jednotlivými terminály, platí se pouze v případě cesty na metro ve stanici Jamaica Station.

Minimální doba pro pohodlný přestup v rámci stejného terminálu je 1 hodina, mezi různými terminály pak 2 hodiny (odletový/příletový terminál konkrétního letu uvidíte v našem vyhledávači po kliknutí na číslo letu) a v případě přestupu mezi letišti JFK – La Guardia spíše 3,5 hodiny.

Máte-li 8 a více hodin volného času, využijte příležitost a jeďte se podívat přímou linkou metra na Manhattan.

Doprava z/na letiště

K dopravě na Manhattan, do Queensu, Brooklynu či Long Island City vždy využijete linky metra, na které se musíme dopravit z letiště.

Nejrychleji se do New Yorku dopravíte pomocí vláčku AirTrain na konečnou stanici metra Sutphin Blvd & Archer Av., kde přesednete na linku metra E a J nebo Z mířící přímo na dolní Manhattan (na Brooklynský most dojedete po 1,5 hodiny jízdy), případně opět pomocí AirTrainu na stanici metra Howard Beach, odkud se na Manhattan dostanete linkou A. Obě možnosti vychází časově zhruba na stejno.

AirTrain stojí 5 $ a jednorázová jízda metrem 2,75 $. Lze také zakoupit týdenní jízdenku na metro a autobusy za 32 $, nicméně nikoliv přímo na letišti, ale až na první stanici metra.

Ušetřit lze výměnou AirTrainu za autobusy Q3 a B15, které letiště spojují s linkami metra C, F, J, M, Z a 3. Lístek stojí 2,75 $, případně lze rovnou využít týdenní, ale doba jízdy k nejbližšímu metru mnohdy zabere desítky minut. Více na informací na tomto webu nebo v mapě níže. Stanoviště autobusů se nachází pouze u terminálu 5, kam se ze všech ostatních dostanete automatickým vláčkem AirTrain zdarma.

Na letiště La Guardia

V případě, že se budete potřebovat přesunout mezi letišti JFK a La Guardia, počítejte minimálně se 75 minutami jízdy při následující trase:

Přejezd s AirTrain od terminálu na Jamaica Station, kde přesednete na metro linky E (modrá) a dojedete na stanici Roosevelt Av. Jakscon Heights Station, odtud na letiště La Guardia jezdí autobusové linky Q47 a Q70.

Celková cena přejezdu stojí 10 $.

Na letiště Newark

Přejezd z letiště JFK na letiště Newark v New Jersey zabere 1,5 až 2 hodiny jízdy. Klasicky se přesuňte AirTrainem na stanici Jamaica, odkud buďto metrem E, nebo vlaky Babylon či Ronkonkoma pojedete na Manhattan, stanici Penn Station či Pennsylvania Station.

Z Pennsylvania Station jezdí vlaky NJ Transit a AmTrak k letišti Newark, kde znovu přesednete na AirTrain.

Celkem bude stát přesun přibližně 25 $.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné zdarma na všech terminálech.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

chceme letět z JFK do Redmondu v Oregonu. Našli jsme si let se společností Alaska s mezipřistáním v Portlandu( popřípadě v Seattlu), kde je doba na přestup jedna hodina. Dá se přestup stihnout? A budeme muset zavazadla znovu odbavovat?

Děkuji

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud jste takové spojení našli, pak se přestup dá stihnout ;) Zavazadla se znovu neodbavují.

před 6 měs

Děkuji za odpověď! :)

Přidat odpověď
před 6 měs
Honza Čermák

Proč je zde v článku odkaz na ESTU - zprostředkovatele, který si účtuje 88 USD za žádost?

před 6 měs
Kryštof Hájek

Uf, fuj... Tohle byl nepříjemný šotek. Díky, opraveno!

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

nejsem moc zkušená v kupování letenek, chtěla bych si koupit letenku z Vídně do Newyorku a zpět. Zpáteční ceny letenek stojí okolo 6500 kč, v ceně není odbavené zavazadlo, to znamená i bez příručního nebo příruční je automatické, popřípadě jaké rozměry příručního zavazdla, předem Vám děkuji za odpověď.

před 12 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, příruční je automatické u všech aerolinek na světě. Rozměry zjistíte v průvodcích aerolinkami, ne letišti, svojí společnost si najděte zde, každá má jiné rozměry: https://www.cestujlevne.com/lete...spolecnost

Přidat odpověď
před 12 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu