IATA (ICAO) kód letiště
OZH (UKDE)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
10:20 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1551 km

O letišti Záporoží

Nejvýznamnější letiště jihovýchodní Ukrajiny se nachází 15 km od centra průmyslového města Záporoží a slouží jak vnitrostátním, tak mezinárodním spojům. Současný terminál je značně poddimenzovaný a velmi zastaralý, zevnitř připomíná spíš ošklivé autobusové nádraží menšího okresního města, zvenčí pak skladiště oblepené reklamami. V těsné blízkosti však nyní probíhá výstavba nového terminálu, který by měl být dokončen v roce 2020.

Svoji hlavní základnu zde má společnost Motor Sich Airlines

Letenky

Záporožské letiště v posledních letech zažívá boom. Kromě pravidelných linek Ukraine International a Motor Sich z Kyjeva sem míří i mezinárodní spoje z Istanbulu (Turkish Airlines, AtlasGlobal a Pegasus Airlines), Varšavy (LOT), Tel Avivu (UIA) a Minsku (Motor Sich). 

Nejlevnější letenky koupíte se zhruba 11 měsíčním předstihem u Ukraine International Airlines v tarifu low-cost a to tak, že pořídíte odděleně letenku z Prahy do Kyjeva a zvlášť z Kyjeva do Záporoží. Cena tak může klesnout i k 1.500 Kč za zpáteční cestu. 

Obvyklejší je ale koupě s menším časovým předstihem a na jedné letence, v takovém případě počítejte s průměrnou cenou okolo 5.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Záporoží, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Veřejnou dopravu zajišťuje trojice linek maršrutky (menší dodávka s pevně danou trasou), a to číslo 4, 37 (do centra) a 35 (mimo centrum). Oficiálně jezdí každá z linek maximálně jednou za 15 minut, realita je však jiná a až přímo na letiště zajíždí jen zhruba jeden spoj do hodiny s tím, že ve večerních hodinách, kdy přiletí hned několik letů, můžete klidně čekat marně. Jízdné se platí u řidiče a činí 5 hřiven, cesta do centra zabere asi 40 minut.

Jedinou další alternativou je jízda taxi, kterých vždy po každém příletu čeká před terminálem dostatek. Taxametry neexistují a je tak jen na vás, jakou cenu budete akceptovat. Dle míst určení zaplatíte mezi 150 a 250 hřivnami.

Služby na letišti

Wifi na letišti nefunguje.

Terminál je velmi malý, stísněný a zastaralý. Kromě malého občerstvení tu nenajdete žádné další služby, vyjma bankomatu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele