IATA (ICAO) kód letiště
PLQ (EYPA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:07 (+1)
Vzdálenost od Prahy
796 km

O letišti Palanga

Jedno ze tří mezinárodních letiště v Litvě se nachází poblíž letoviska Palanga zhruba 35 km severně od významného přístavu a třetího největšího litevského města Klaipéda. Navzdory poměrně malé spádové oblasti má letiště dobré spojení se světem skrz uzly v Kodani, Rize a ve Varšavě i low-cost linky do Velké Británie nebo Německa. 

Terminál je malý a velmi přehledný, odbavovací proces nezabere déle než 10 minut. Letištní budova se zavírá v časech 1:30 až 3:30 a není možné zde přenocovat.

Letenky

Ačkoliv místní letiště patří k velmi malým, má relativně dobré spojení s velkými přestupními uzly. Do Palangy létají pravidelně společnosti LOT z Varšavy, SAS z Kodaně, AirBaltic z Rigy, Norwegian z Osla i Ryanair a Wizz Air.

Nejrychlejší cesta z Prahy obvykle vede přes Varšavu s LOTem nebo přes Rigu s AirBaltic, ceny zpátečních letenek se pohybují kolem 4.500 Kč a je dobré nakupovat alespoň měsíc a půl před odletem.

Inspirujte se akcemi na letenky do Palangy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Před odletovým terminálem najdete zastávku autobusové linky číslo 100, která spojuje letiště s městy Palanga a Klaipéda. Jízdní řád je nastaven tak, že se dostanete na všechny pravidelné odlety i přílety, a to včetně pozdních nočních a brzkých ranních hodin. Lístky prodává řidič, snažte se mít co nejpřesnější sumu, vrací maximálně na bankovky v hodnotě 10 €. V Palanze i Klaipédě linka zastavuje vždy na hlavním autobusovém nádraží.

Během letní sezony se navíc z letiště dostanete přímým autobusovým spojem Flybus i do lotyšského města Liepaja. Navazuje pouze na lety společností Ryanair, Wizz Air a Norwegian. Jednosměrná jízdenka stojí 8 € a dá se objednat online na webu dopravce.

Služby na letišti

Wifi je dostupná zdarma.

Malý terminál obsahuje jedno menší občerstvení a několik stánků autopůjčoven.

Bankomaty se poněkud nelogicky nachází pouze v odletové části, nikoliv v příletové hale.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele