IATA (ICAO) kód letiště
GDN (EPGD)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:29
Vzdálenost od Prahy
555 km

O letišti Gdaňsk Lech Walesa

Mezinárodní letiště v Gdaňsku nese název po polském prezidentovi Lech Wałęsa, jehož podpis v podobě „W” si letiště převzalo jako logo a můžete jej zahlédnout pří příchodu do terminálu.

Letiště leží v oblasti zvané Trojměstí, tedy nedaleko měst Gdaňsk (12 km), Sopoty (10 km) a Gdyně (23 km).

Svou základnu zde provozují nízkonákladové aerolinky Wizz Air a Ryanair, odkud létají do nejvýznamnějších měst v Evropě.

Provoz je operován z jednoho terminálu, který je otevřen 24 hodin denně.

Letenky

Letenky do Gdaňsku se pohybují okolo 5.500 Kč z Prahy s krátkým přestupem ve Varšavě a celkovou dobou letu mezi 3–4 hodinami.

Levnější variantou jsou pak lety z Krakova na vnitrostátní lince s aerolinkou Ryanair v cenách okolo 450 Kč za let, případně z Vídně s Wizz Air kolem 1.500 Kč za zpáteční letenku.

Naopak se mnozí cestovatelé mohou vydat do Gdaňsku kvůli levným letenkám na Island, kam létá dopravce Wizz Air, mnohdy za ceny nepřekračující 3.000 Kč za zpáteční letenky.

Inspirujte se akcemi na letenky do Gdaňsku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letišti naleznete železniční zastávku Gdańsk Port Lotniczy, odkud každých 15 minut odjíždí vlaky společnosti SKM na stanici Gdansk-Wrzeszcz s dobou jízdy 30 minut. Cena lístku činí 5,50 PLN a detailní jízdní řád najdete na webu dopravce. Vlak můžete využít i pro cestu do Gdynie nebo města Kartuzy poblíž Kaszubského národního parku.

Alternativou jsou autobusové linky číslo 110 (na Gdansk-Wrzeszcz) a 210 (na Gdansk-Glowny) s cenou 3,20 zlotých a dobou jízdy 40–50 minut, lístek koupíte v automatu u zastávky. Jízdní řády naleznete na odkazu MHD

V noci (0:00 - 5:00) jezdí noční autobusová linka N3 na Gdansk-Glowny.

Pro cestu do Sopot využijte autobus 122, případně zvolte cestu vlakem přes Gdansk-Wrzeszcz.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné skrz síť @GDNAirport_hotspot na 20 minut zdarma nebo neomezeně po přihlášení přes e-mail, facebook či Google.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Z letiska sa dá zobrať aj Uber, ktorý v Poľsku ešte stále funguje.

https://lenkasays.com/severne-polsko/

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 1134 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-11-14T17:29:40+01:00)

Zastávka autobusu N3 nejblíž k centru je Hucisko, u 210 je to Brama Wyżynna. U ní není automat, je potřeba jít podchodem na ostrůvek uprostřed silnice.

Letenky do Gdaňska stojí 5,5L možná z Prahy, z Vídně to jde s Wizzairem i za 600 zpáteční.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

A wifi není na 15, ale 20 minut. :)

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 1134 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-09-10T12:40:04+02:00)

Zmiňovaný Gdańsk Wrzeszcz je parodie na vlakové nádraží. Pokladna je v podchodu, "čekárny" jsou vlastně ostrůvky s místy na sezení v přilehlém obchoďáku. Displeje s příjezdy a odjezdy tam sice mají, ale momentálně jsou polepené červenobílou páskou, přes kterou nejdou moc dobře přečíst. Když je displej i na vlaku, nemáte záruku, že bude ukazovat aktuální informace.

Nechápu, proč vlak z letiště nejezdí až na hlavní nádraží... které je mimochodem taky otřes. Dlouhé fronty u přepážek, málo automatů na jízdenky (zatím jsem našel 1), z displeje s odjezdy zmizí nejbližší odjezd i 20 minut předem. Kdo se v Gdańsku nevyzná, měl by přijít na nádraží v dostatečném předstihu, aby nebyl nepříjemně překvapen a stihl se zorientovat.

Jinak letiště je fajn, velmi dobře značené, dá se tam v pohodě přespat. Po příletu stačí nejít k východu, ale uhnout ke gejtům.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu