Vodní hrad Trakkai

Letiště Vilnius

O letišti

Hlavní litevské letiště 7 km jižně od centra Vilniusu slouží především nízkonákladovým společnostem a několika málo klasickým společnostem. Protože Litva nemá svoji vlastní aerolinku, největší podíl letů připadá na Wizzair a Ryanair.

Letištní terminál je poměrně malý a trochu stísněný, nicméně potřebám místního provozu stačí.

Terminál je otevřen nonstop.

Oficiální stránky letiště jsou www.vilnius-airport.lt

IATA Kód
VNO
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
02:15 (+1)
Vzdálenost z ČR
901 km

Letenky

Z důvodu absence konkurence ze střední Evropy se bohužel ceny letenek do Vilniusu pohybují od 4.500 Kč výše. Levnější cesta může vést z Berlína skrz společnost Ryanair.

Doba letu z Prahy do Vilniusu se i s přestupy pohybuje okolo 4 až 6 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Vilniusu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pro cestu do centra jsou nejspolehlivější způsob dopravy autobusové linky 3G a 88. Na letiště jezdí od 5:00 do 23:00 každých 6 až 20 minut. Cesta zabere maximálně 20 minut. Na zastávce u letiště staví i linky 1 a 2, kterými se svezete na hlavní nádraží.

V noci jezdí na letiště expresní linka 88N ve stejné trase jako 88 (je expresní a nezastavuje ve všech zastávkách). Jede mezi 23:00 a 4:00 každých 30 až 60 minut.

Jízdenky při cestě z letiště koupíte pouze u řidiče na jednu jízdu bez přestupu s cenou 1 €. Ve městě si můžete v trafikách nebo prodejnách Narvessen zakoupit městskou kartu "Vilniecio kortele" za 1,50 €. Na ní si můžete nahrát lístky na 30 minut za 0,65 €, na 90 minut za 0,90 € nebo na celý kalendářní den za 5 €. Kartičku můžete opakovaně dobíjet – opět v trafikách nebo prodejnách Narvessen.

Využít můžete i dopravu vlakem z blízkého nádraží, pěší cesta (cca 300 m) je k němu vyznačena. Vlakem se na hlavní nádraží dostanete během 7 minut, intervaly jsou však nepravidelné a dlouhé, činí 40 až 90 minut. Jízdenka stojí 0,70 €, první vlak jede v 5:45, poslední pak ve 21:35. 

Užitečná mapa kompletní vilniuské MHD na Vilniustransport.lt

Přímo na letiště zajíždí i některé meziměstské spoje i autobusy do Lotyšska.

Služby na letišti

Po zaregistrování je na letišti wi-fi zdarma na 6 hodin.

Zavazadla si můžete uschovat poblíž odbavovacích přepážek. Otevřeno je 24 hodin a za jeden den úschovy zaplatíte 6 €.

naposledy aktualizováno 02. 02. 2019
Navrhni úpravu

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Richard _4
Richard _4
před 3 lety

Zdravim,

mám letenku z VIE do VNO a chci koupit letenku z VNO do Minsku (vyhnout se placeni 1,5k za vízum a 3h ve vlaku..).

Ma otazka teda je, můžu letet vlakem tam, a z5 vlakem?

Diky

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před 3 lety

V podmínkách je jasně napsané: vstup a výstup přes letiště v Minsku. Nic rozporuplného v tom nevidím.

Matúš Bartko
před 4 lety

Chcem sa spýtať na jednu vec. Prilietam na letisko Vilnius z Bieloruska (Minsk) a hneď aj odlietam ďalej do Varšavy na prestup mám 50 minút, mám iba príručnú batožinu. Myslíte si že to v pohode stíham ? Ak by išlo o jednu leteckú spoločnosť tak to neriešim nejako ale není to kupované na jednej letenke a tak isto to nie je príchod z EU, tak či by nebolo nejaké zdržanie na pasovej kontrole.

Ďakujem za všetky odpovede.

Kryštof Hájek
před 4 lety

I když je letiště malé, kvůli té pasovce to může být hodně natěsno. Popravdě si ani nejsem jistý, jestli jsou přílety propojené s odlety, trochu se obávám, že při příletu z mimoschengenu nejsou a museli byste tak projít ještě kolečko security.

Avatar uživatele Mauny
Mauny
před 4 lety

Již nejsou automaty na jízdenky. Jízdenka se dá koupit u řidiče za 1 Eur, případně studentská s ISIC za 0,50 Eur. Další možnost je koupit si kartu ,,Vilniecio kortele,, za 1.50 Eur, která je dobíjecí.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí