IATA (ICAO) kód letiště
VNO (EYVI)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
12:23 (+1)
Vzdálenost od Prahy
901 km

O letišti Vilnius

Hlavní litevské letiště 7 km jižně od centra Vilniusu slouží především nízkonákladovým společnostem a několika málo klasickým společnostem. Protože Litva nemá svoji vlastní aerolinku, největší podíl letů připadá na Wizzair a Ryanair.

Letištní terminál je poměrně malý a trochu stísněný, nicméně potřebám místního provozu stačí.

Terminál je otevřen nonstop.

Letenky

Z důvodu absence konkurence ze střední Evropy se bohužel ceny letenek do Vilniusu pohybují od 4.500 Kč výše. Levnější cesta může vést z Berlína skrz společnost Ryanair.

Doba letu z Prahy do Vilniusu se i s přestupy pohybuje okolo 4 až 6 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Vilniusu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pro cestu do centra jsou nejspolehlivější způsob dopravy autobusové linky 3G a 88. Na letiště jezdí od 5:00 do 23:00 každých 6 až 20 minut. Cesta zabere maximálně 20 minut. Na zastávce u letiště staví i linky 1 a 2, kterými se svezete na hlavní nádraží.

V noci jezdí na letiště expresní linka 88N ve stejné trase jako 88 (je expresní a nezastavuje ve všech zastávkách). Jede mezi 23:00 a 4:00 každých 30 až 60 minut.

Jízdenky při cestě z letiště koupíte pouze u řidiče na jednu jízdu bez přestupu s cenou 1 €. Ve městě si můžete v trafikách nebo prodejnách Narvessen zakoupit městskou kartu "Vilniecio kortele" za 1,50 €. Na ní si můžete nahrát lístky na 30 minut za 0,65 €, na 90 minut za 0,90 € nebo na celý kalendářní den za 5 €. Kartičku můžete opakovaně dobíjet – opět v trafikách nebo prodejnách Narvessen.

Využít můžete i dopravu vlakem z blízkého nádraží, pěší cesta (cca 300 m) je k němu vyznačena. Vlakem se na hlavní nádraží dostanete během 7 minut, intervaly jsou však nepravidelné a dlouhé, činí 40 až 90 minut. Jízdenka stojí 0,70 €, první vlak jede v 5:45, poslední pak ve 21:35. 

Užitečná mapa kompletní vilniuské MHD na Vilniustransport.lt

Přímo na letiště zajíždí i některé meziměstské spoje i autobusy do Lotyšska.

Služby na letišti

Po zaregistrování je na letišti wi-fi zdarma na 6 hodin.

Zavazadla si můžete uschovat poblíž odbavovacích přepážek. Otevřeno je 24 hodin a za jeden den úschovy zaplatíte 6 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Richard
Richard

Zdravim,

mám letenku z VIE do VNO a chci koupit letenku z VNO do Minsku (vyhnout se placeni 1,5k za vízum a 3h ve vlaku..).

Ma otazka teda je, můžu letet vlakem tam, a z5 vlakem?

Diky

před 9 měs
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

V podmínkách je jasně napsané: vstup a výstup přes letiště v Minsku. Nic rozporuplného v tom nevidím.

Přidat odpověď
před 9 měs
Matúš Bartko

Chcem sa spýtať na jednu vec. Prilietam na letisko Vilnius z Bieloruska (Minsk) a hneď aj odlietam ďalej do Varšavy na prestup mám 50 minút, mám iba príručnú batožinu. Myslíte si že to v pohode stíham ? Ak by išlo o jednu leteckú spoločnosť tak to neriešim nejako ale není to kupované na jednej letenke a tak isto to nie je príchod z EU, tak či by nebolo nejaké zdržanie na pasovej kontrole.

Ďakujem za všetky odpovede.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

I když je letiště malé, kvůli té pasovce to může být hodně natěsno. Popravdě si ani nejsem jistý, jestli jsou přílety propojené s odlety, trochu se obávám, že při příletu z mimoschengenu nejsou a museli byste tak projít ještě kolečko security.

Avatar uživatele Mauny
Mauny

Již nejsou automaty na jízdenky. Jízdenka se dá koupit u řidiče za 1 Eur, případně studentská s ISIC za 0,50 Eur. Další možnost je koupit si kartu ,,Vilniecio kortele,, za 1.50 Eur, která je dobíjecí.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu