IATA (ICAO) kód letiště
SDU (SBRJ)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:13 (-5)
Vzdálenost od Prahy
9886 km

O letišti Rio de Janeiro Santos Dumont

Santos Dumont je ikonické letiště nacházející se na umělém poloostrově asi 1,5 km od centra a přímo pod vrcholkem „Cukrová homole“. Díky své krátké dráze, startům a přistáním mezi kopci a nad městem je toto letiště oblíbené mezi leteckými nadšenci. Start nebo přistání je při hezkém počasí nezapomenutelný zážitek pro úplně všechny.

Letiště slouží výhradně vnitrostátní dopravě a je velmi oblíbené pro svoji blízkost centru. Na další městské letiště Congonhas v Sao Paulu se odsud létá v průměru každých 15 minut.

Otevírací doba: 24 hodin

Letenky

Pokud si chcete koupit letenku přímo na letiště Santose Dumonta, zaplatíte za ni z Evropy minimálně 21.000 Kč a většinou vás budou čekat alespoň dva přestupy. Pro cesty do Ria je vhodnější využít větší letiště Galeao na severu města.

Naopak Santos Dumont je mnohem výhodnější pro lety z Ria po Brazílii. Zpáteční letenky začínají již na 1.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Ria de Janeiro, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pokud bydlíte v hotelu poblíž centra, nejpohodlněji se na letiště dostanete pěšky.

Nově jezdí z letiště po celém centru, k hlavnímu vlakovému i autobusovému nádraží, k přístavu i k nejbližší stanici metra tramvaj. Jízdné činí 3,80 BRL, tramvaj zatím jezdí pouze od 7:00 do 20:00 v intervalu 10–15 minut.

Pro cesty do centra a na letiště Galeao využijete i autobusové linky číslo 2101 a 2145. Obě jezdí každých 20–30 minut, jízdné stojí 14 BRL a cesta na Galeao zabere 60–75 minut.

Na hlavní ulici asi 200 metrů od terminálu jsou pak zastávky několika desítek autobusových linek jedoucích po celém Riu.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici bez časového omezení a zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu