Letiště Rio de Janeiro Santos Dumont

Rio de Janeiro Santos Dumont
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Santos Dumont je ikonické letiště nacházející se na umělém poloostrově asi 1,5 km od centra a přímo pod vrcholkem „Cukrová homole“. Díky své krátké dráze, startům a přistáním mezi kopci a nad městem je toto letiště oblíbené mezi leteckými nadšenci. Start nebo přistání je při hezkém počasí nezapomenutelný zážitek pro úplně všechny.

Letiště slouží výhradně vnitrostátní dopravě a je velmi oblíbené pro svoji blízkost centru. Na další městské letiště Congonhas v Sao Paulu se odsud létá v průměru každých 15 minut.

Otevírací doba: 24 hodin

 


Letenky

Pokud si chcete koupit letenku přímo na letiště Santose Dumonta, zaplatíte za ni z Evropy minimálně 21.000 Kč a většinou vás budou čekat alespoň dva přestupy. Pro cesty do Ria je vhodnější využít větší letiště Galeao na severu města.

Naopak Santos Dumont je mnohem výhodnější pro lety z Ria po Brazílii. Zpáteční letenky začínají již na 1.500 Kč.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Pokud bydlíte v hotelu poblíž centra, nejpohodlněji se na letiště dostanete pěšky.

Nově jezdí z letiště po celém centru, k hlavnímu vlakovému i autobusovému nádraží, k přístavu i k nejbližší stanici metra tramvaj. Jízdné činí 3,80 BRL, tramvaj zatím jezdí pouze od 7:00 do 20:00 v intervalu 10–15 minut.

Pro cesty do centra a na letiště Galeao využijete i autobusové linky číslo 2101 a 2145. Obě jezdí každých 20–30 minut, jízdné stojí 14 BRL a cesta na Galeao zabere 60–75 minut.

Na hlavní ulici asi 200 metrů od terminálu jsou pak zastávky několika desítek autobusových linek jedoucích po celém Riu.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici bez časového omezení a zdarma.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Brazílie? Nastav si hlídače