Průvodce letištěm

Letiště Sao Paulo Guarulhos

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Sao Paulo Guarulhos

Guarulhos je největší letiště v celé Jižní Americe vzdálené 25 km od centra Sao Paula. Hlavní základnu zde mají letecké společnosti LATAM Brasil, Gol Airlines a Azul. Na Guarulhos mírně převažuje mezinárodní provoz s přímým spojením do většiny významných měst po celém světě.

Otevřeno je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
10120 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
20:21 (-5 )
aktuální čas

Letenky

Díky velké konkurenci na linkách z Evropy se v posledních letech ceny do Brazílie snížily téměř o polovinu. Standardní letenky z Prahy se pohybují na úrovni 15.000 Kč 20.000 Kč, v akcích je možné narazit i na cenu 11.000 Kč.

Doba letu z Prahy do Sao Paula i po započtení času na přestup se pohybuje od 15 do 20 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Sao Paula, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Guarulhos má tři terminály. Terminál 2 a 3 je vlastně jedna budova spojená chodbou a pěší přestup zabere do 20 minut. Na terminál 1 pak jezdí letištní autobus zdarma v intervalu zhruba 5–10 minut.

Pro přestupy mezi terminály je nutné projít pasovou kontrolou, musíte tak počítat s minimálním časem 90 minut.

Transfer v rámci jednoho terminálu je velmi rychlý a stačí 40 minut.

Doprava z/na letiště

Do Sao Paula

Pro cesty do centra můžete využít dvě možnosti.

Nejrychlejší je spojení červeno-modro-bílými autobusy „Airport Bus Service“, které obsluhují hlavní autobusové nádraží Tiete, přestupní terminál Barra Funda a centrum města (Praca da Republica, Avenida Paulista).

Autobusy jezdí každých 30–60 minut po 24 hodin denně, cesta trvá podle provozu 45–100 minut (vždy je ale kvůli kolonám počítat s větší časovou rezervou) a jízdenka stojí 45,50 BRL.

Koupit lístek můžete online na webu společnosti nebo v kanceláři u zastávky.

Levnější způsob je s přestupem na metro červené linky ve stanici Tatuapé, od níž jezdí na letiště Guarulhos autobusy číslo 257 a 299. Celkový interval je 10–15 minut, jízdenka na autobus stojí 5,55 BRL, na metro pak 3,80 BRL.

Cesta do centra s přestupem na metro zabere asi 90–120 minut, vždy je lepší kvůli kolonám počítat s větší časovou rezervou.

Na letiště Congonhas

Mezi oběma letišti jezdí speciální linka „Airport Bus Service“ (linka 258) s možností rezervace online (za cenu 45,50 BRL a intervalem 30 minut) a autobusy leteckých společností GOL (jízdní řád) a LATAM (jízdní řád), které mohou zdarma využít cestující s platnou palubní vstupenkou.

Cesta z letiště Congonhas na letiště Guarulhos zabere 60 až 90 minut, ve špičkách všedních dnů jsou však časté kolony a cesta může protáhnout i na daleko delší dobu, proto vždy počítejte s dostatečnou časovou rezervou (minimum jsou 4 hodiny).

Na letiště Campinas – Viracopos

Přímé spojení mezi letišti neexistuje.

Pokud z letiště Campinas odlétáte se společností Azul, využijete jejich autobusy zdarma. Ty odjíždějí například z terminálu Barra Funda, kam se dostanete z letiště Guarulhos linkou „Airport Bus Service“ viz výše.

Využít můžete i linku „Lira Bus“ s přestupem na autobusovém nádraží v Campinas. Cesta celkem zabere více než 2 hodiny a bude stát 41 BRL. (Jízdní řády)

Celková doba přestupu mezi Guarulhos a Viracopos – Campinas nebude kratší než 180 minut, je lepší počítat s větší časovou rezervou.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma na 60 minut.

Úschovna zavazadel se nachází poblíž autobusových zastávek a prodejny „Airport Bus Service“ do centra města. Otevřeno je 24 hodin denně a za celodenní úschovu zaplatíte 10 BRL.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu