Průvodce letištěm

Letiště Sao Paulo Guarulhos

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Sao Paulo Guarulhos

Guarulhos je největší letiště v celé Jižní Americe vzdálené 25 km od centra Sao Paula. Hlavní základnu zde mají letecké společnosti LATAM Brasil, Gol Airlines a Azul. Na Guarulhos mírně převažuje mezinárodní provoz s přímým spojením do většiny významných měst po celém světě.

Otevřeno je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
10120 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
09:07 (-5 )
aktuální čas

Letenky

Díky velké konkurenci na linkách z Evropy se v posledních letech ceny do Brazílie snížily téměř o polovinu. Standardní letenky z Prahy se pohybují na úrovni 15.000 Kč 20.000 Kč, v akcích je možné narazit i na cenu 11.000 Kč.

Doba letu z Prahy do Sao Paula i po započtení času na přestup se pohybuje od 15 do 20 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Sao Paula, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Guarulhos má tři terminály. Terminál 2 a 3 je vlastně jedna budova spojená chodbou a pěší přestup zabere do 20 minut. Na terminál 1 pak jezdí letištní autobus zdarma v intervalu zhruba 5–10 minut.

Doprava z/na letiště

Do Sao Paula

Pro cesty do centra můžete využít dvě možnosti.

Nejrychlejší je spojení červeno-modro-bílými autobusy „Airport Bus Service“, které obsluhují hlavní autobusové nádraží Tiete, přestupní terminál Barra Funda a centrum města (Praca da Republica, Avenida Paulista).

Autobusy jezdí každých 30–60 minut po 24 hodin denně, cesta trvá podle provozu 45–100 minut (vždy je ale kvůli kolonám počítat s větší časovou rezervou) a jízdenka stojí 45,50 BRL.

Koupit lístek můžete online na webu společnosti nebo v kanceláři u zastávky.

Levnější způsob je s přestupem na metro červené linky ve stanici Tatuapé, od níž jezdí na letiště Guarulhos autobusy číslo 257 a 299. Celkový interval je 10–15 minut, jízdenka na autobus stojí 5,55 BRL, na metro pak 3,80 BRL.

Cesta do centra s přestupem na metro zabere asi 90–120 minut, vždy je lepší kvůli kolonám počítat s větší časovou rezervou.

Na letiště Congonhas

Mezi oběma letišti jezdí speciální linka „Airport Bus Service“ (linka 258) s možností rezervace online (za cenu 45,50 BRL a intervalem 30 minut) a autobusy leteckých společností GOL (jízdní řád) a LATAM (jízdní řád), které mohou zdarma využít cestující s platnou palubní vstupenkou. 

Cesta z letiště Congonhas na letiště Guarulhos zabere 60 až 90 minut, ve špičkách všedních dnů jsou však časté kolony a cesta může protáhnout i na daleko delší dobu, proto vždy počítejte s dostatečnou časovou rezervou (minimum jsou 4 hodiny).

Na letiště Campinas – Viracopos

Přímé spojení mezi letišti neexistuje.

Pokud z letiště Campinas odlétáte se společností Azul, využijete jejich autobusy zdarma. Ty odjíždějí například z terminálu Barra Funda, kam se dostanete z letiště Guarulhos linkou „Airport Bus Service“ viz výše.

Využít můžete i linku „Lira Bus“ s přestupem na autobusovém nádraží v Campinas. Cesta celkem zabere více než 2 hodiny a bude stát 41 BRL. (Jízdní řády

Celková doba přestupu mezi Guarulhos a Viracopos – Campinas nebude kratší než 180 minut, je lepší počítat s větší časovou rezervou.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma na 60 minut.

Úschovna zavazadel se nachází poblíž autobusových zastávek a prodejny „Airport Bus Service“ do centra města. Otevřeno je 24 hodin denně a za celodenní úschovu zaplatíte 10 BRL.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli byste doporučovali cestu z letiště s kufry veřejnou dopravou a nebo raději cestu taxíkem? Letím do Sao Paula studovat a přiletím na letiště Guarulhos. Případně nemáte nějaké doporučení na taxi služby? Předem děkuji.

před 5 měs
Kryštof Hájek
  • Právě online
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 2986 komentářů
  • Poslat zprávu

Dobrý den, taxislužba smí jezdit na letiště jen jedna oficiální. Platí se předem u stánku před příletovou budovou, taxikář už žádné peníze nepřijímá. Takže v tomto směru je doprava taxíky velmi transparentní, ale taky dost drahá (do centra kolem 800 Kč). Je ale pravda, že ani autobus není nějak extra levný (na CZK necelé 300 Kč). Je to tedy bezpečný způsob dopravy (minimálně ty speciální letištní linky, které berou jen cestující z/na letiště). Hodně ale asi bude záležet, kde přímo budete v SP bydlet, autobus zastavuje vlastně jen v centru a pokud budete mít hodně zavazadel a nebudete zrovna bydlet poblíž zastávky, taxík je asi lepší volbou.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, mám dotaz na přestup 90min.

Přilítám s Airfrance a odlétám s Gol, to tedy znamená, že musím vyjít z letiště a odbavit zavazadlo? Stihnu to?

před 7 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
  • Právě online
  • Přidal se před 9 měs
  • Napsal 401 komentářů
  • Poslat zprávu

Pokud to máte v rámci jedné rezervace, tak nebude problém. Pokud máte dvě letenky tak to je dost na hraně.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu