Sao Paulo
Letiště Sao Paulo Guarulhos

Sao Paulo Guarulhos v kostce

naposledy aktualizováno 03. 06. 2019

Guarulhos je největší letiště v celé Jižní Americe vzdálené 25 km od centra Sao Paula. Hlavní základnu zde mají letecké společnosti LATAM Brasil, Gol Airlines a Azul. Na Guarulhos mírně převažuje mezinárodní provoz s přímým spojením do většiny významných měst po celém světě.

Na letišti fungují 3 terminály. Číslo 2 a 3 jsou vzájemně propojeny, číslo 1 stojí opodál a dá se k němu dojet kyvadlovým autobusem (zeleným) zdarma.

  • Terminál 1: všechny lety společností Azul a Passaredo Airlines
  • Terminál 2: vnitrostátní lety po Brazílii společností LATAM, GOL, Avianca a mezinárodní lety spol. Aerolineas Argentinas, Avianca, GOL, Copa Airlines Delta Air Lines a vybrané lety LATAM (zbytek z terminálu 3)
  • Terminál 3: všechny ostatní mezinárodní lety

Otevřeno je 24 hodin.

Oficiální stránky letiště jsou www.aeroportoguarulhos.net

IATA Kód
GRU
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
04:44 (-5)
Vzdálenost z ČR
10120 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Sao Paulo Guarulhos

Ať už přilétáte na letiště Sao Paulo Guarulhos, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před rokem

Nejen do Chile, ale i do Brazílie je možno letět v nějakých termínech až do konce roku 2022 za 293€ (7300 Kč). Za tuto cenu přímo na webu Lufthansy na trase Amsterdam - Houston - Santiago de Chile - São Paulo; São Paulo - Frankfurt - (Amsterdam). Mírně dražší i přes Toronto.

Jakub Langer
před 4 lety

Boa Tarde, prosim, kdo to zna nebo uz snad i vyzkousel. Lze pro vstup do tamnejsi Mastercard Lounge pouzit kreditni kartu Mastercard World Elite? Je to ta stejna, o ktere pisou, a sice Mastercard Black? Predem diky za pripadnou odpoved.

Jakub Langer
před 4 lety

Boa noite, nevadí, odpovím si sám. Právě vyzkoušeno, že do Mastercard salónku se lze dostat i na Mastercard World Elite (nejenom Black). Rozmanitá nabídka brazilského občerstvení přišla vhod. A tímto se mastercard lounge v GRU může zařadit k PRG, VIE, BTS, BUD a KBP 👍🏼

Jakub Langer
před 10 měs

Koukám, že už jsem to sem kdysi psal. Nyní v pátek 18.11.2022 znovu vyzkoušeno s kartou MC World Elite vydanou v Česku nelimitovaný vstup do salónků MC Black na mezinárodním terminálu 3. (Bez použití LK).

Salónky MC Black jsou tam vlastně dva (větší v horním patře, menší ve spodním patře).

Oproti tomu do nedávno nově otevřeného salónku Visa Infinite se stejnojmennou platební kartou vydanou v Česku vstup povolen není.

Mıchal
před 4 lety

Ahoj, průvodce pro cestu z letiště už není aktuální. Nově k letišti vede nadzemka, co by měla jezdit 24 hodit denně. Do centra se dá dojet za 4,30 BRL (ten nejlevnější lístek). Jen to chce na metro / vlaky přestupovat na stanicích, které jsou označené jako s bezplatným transferem (naprostá většina). Obvykle jezdí cca jednou za 20 minut a cesta do centra zabere něco přes hodinu. V některých stanicích lze lístek koupit dokonce jen za 4 BRL, protože nemají drobné (např. Palmeiras - Barra Funda).

Bohužel stanice nadzemky "Aeroporto" není nijak pěše propojena s letištěm. Nejblíže k ní je terminál 1. Od terminálů k ní jezdí žlutá linka shuttlového autobusu ve smyčce. Je zdarma, ale neplést se zeleným autobusem, co jezdí ve smyčce jen mezi terminály 1-3 (a taky zdarma). Očekávejte, že z nejvzdálenější trojky na stanici budete nejméně za půl hodiny.

Od jedničky by se k ní dalo dojít i pěšky, ale a) nikdo to nedělá, b) jste v Brazílii, a toto patří mezi ty horší nápady.

Avatar uživatele
Lenka
před 5 lety

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli byste doporučovali cestu z letiště s kufry veřejnou dopravou a nebo raději cestu taxíkem? Letím do Sao Paula studovat a přiletím na letiště Guarulhos. Případně nemáte nějaké doporučení na taxi služby? Předem děkuji.

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, taxislužba smí jezdit na letiště jen jedna oficiální. Platí se předem u stánku před příletovou budovou, taxikář už žádné peníze nepřijímá. Takže v tomto směru je doprava taxíky velmi transparentní, ale taky dost drahá (do centra kolem 800 Kč). Je ale pravda, že ani autobus není nějak extra levný (na CZK necelé 300 Kč). Je to tedy bezpečný způsob dopravy (minimálně ty speciální letištní linky, které berou jen cestující z/na letiště). Hodně ale asi bude záležet, kde přímo budete v SP bydlet, autobus zastavuje vlastně jen v centru a pokud budete mít hodně zavazadel a nebudete zrovna bydlet poblíž zastávky, taxík je asi lepší volbou.

Avatar uživatele
Martin
před 5 lety

Dobrý den, mám dotaz na přestup 90min.

Přilítám s Airfrance a odlétám s Gol, to tedy znamená, že musím vyjít z letiště a odbavit zavazadlo? Stihnu to?

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 5 lety

Pokud to máte v rámci jedné rezervace, tak nebude problém. Pokud máte dvě letenky tak to je dost na hraně.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí