IATA (ICAO) kód letiště
CUN (MMUN)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:18 (-7)
Vzdálenost od Prahy
8987 km

O letišti Cancun

Jedno z největších letišť v Karibiku se nachází v jihovýchodním cípu Mexika na poloostrově Yucatán. Hlavní čtvrť hotelových resortů je vzdálena asi 25 km.

Cancunské letiště je velké se třemi terminály. Přílety a odlety odbavuje ve většině případů terminál 3, pokud sem poletíte s přestupem v USA nebo Mexiku, využijete terminál 2 a pouze přiletíte-li low-cost aerolinkou, čeká vás terminál 1. Mezi terminály jezdí letištní autobus zdarma.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Letenky

Standardní letenky z Prahy do Cancunu oscilují v mezích 17.500 22.000 Kč, v akcích může cena klesnout i k hranici 10.000 Kč. Ideální čas na rezervaci letenek je zhruba do 2 měsíců před odletem, v případě Cancunu se vyplatí nemít pevně daný termín a čekat na akční letenky. 

Obvyklá doba letu i s transfery činí asi 15 až 18 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Cancunu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Oficiální dopravu do Cancunu a Playa del Carmen obstarávají autobusy společnosti ADO. Rezervaci jízdenek můžete provést online na ado.com.mx.

Cancun: spoje vyjíždí od terminálu 1 každých 30 minut 8:00 do 0:30, v opačném směru jede první autobus ve 4:30 a následně v půlhodinovém intervalu od 7:00 do 23:00 s vloženými posilovými spoji. Cesta zabere půl hodiny a za jízdenku zaplatíte 105 MXN. Konečná stanice je na centrálním autobusovém nádraží v centru Cancunu.

Playa del Carmen: autobusy jezdí každých 20 až 30 minut od 8:30 do 23:50 ve směru z letiště a od 4:30 do 22:30 ve směru na letiště. Jízdenka stojí 208 pesos a cesta trvá hodinu.

Běžná cena taxi se pohybuje okolo 700 pesos.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici pouze za poplatek, navíc je téměř vždy nefunkční.

Úschovna zavazadel se nachází v terminálu 2, celodenní služba stojí 85 pesos / 110 Kč.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 112 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2022-05-29T22:22:17+02:00)

Jízdenka už stojí 105 MXN

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele pokus
pokus

Využil někdo salonek na CUN? Je tam vstup na kartu mastercard world elite s lounge key zdarma? Diky za informace.

před 8 měs
Avatar uživatele Hekit
Hekit

CUN má několik terminálů, na některých salonek s lounge key zdarma je, stačí se podívat do aplikace Lounge Key. Konkrétně na T4 vyzkoušeno nedávno, jídlo s obsluhou, něco se našlo i na baru, ale žádný zázrak.

před 8 měs
Avatar uživatele pokus
pokus

Díky, vyzkoušeno, lounge key jsou na T2 a T4. Na T4 se objednává se pouze přes QR kod a vyřídí pouze jednu objednávku a nestíhaji. Alkohol je zdarma. Ani kafe nefungovalo.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele
Jakub Langer

Koukam pekna akcicka od TAPu z Prahy do Cancunu za nejakych 8K. Otazkou ovsem zustava, jestli to risknout uz na el Dia de los Muertos (zacatek listopadu) nebo az na Carnaval ve Veracruz nebo Mazatlanu (polovina unora)?! Nebo snad jiny termin i s moznou navstevou sousedni Guatemaly a Belize? Asi si to musi kazdy rozhodnout sam, ale lakave to je az az ...

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den, na začátku června letím na výlet do Cancúnu s kamarádkou, která bydlí v Tijuaně. Říkám si, že když už v Mexiku budu, musím se tam podívat . Jenže si nejsem jistá, jak je to tam s plážemi, když nebudeme bydlet v noblesním hotelovém resortu a pojedeme tam na vlastní pěst. Jsou tam i nějaké "veřejné pláže" pro low cost turisty?

Moc dekuji :-)

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Stejné jako v Tijuaně, jen teplejší voda...

před 3 lety

Teplejší voda je cajk! :-D Předloni jsme projeli západní pobřeží od Acapulca po Mazatlán a bylo to skvělé, proto jsem si říkala, že by nebylo špatné zkusit ten jihovýchod.Jenže mám právě trochu obavu, že to tam bude výrazně snobštější... mimochodem můžu všem vřele doporučit pláž Litibu, nedaleko Punta de Mita - nikde ani noha a měli jsme štěstí vidět želvy. Za všechny rady moc děkuji!!

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, když se divam na stránky ADO,tak se mi cesta z letiště do Cancunu ukazuje v dolarech a to 86 dolaru.Tak nevim,zda to neni chyba.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali
  • Přidal se před 10 lety
  • Napsal 1187 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-01-27T13:22:55+01:00)

Tak uděláš dobrý skutek a řidič busu tě bude milovat...

edit: Podívej se na nějaký mexický web, kde se něco prodává:-)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

No, jak říká Cali... mexičani značí pesos stejným symbolem jako dolar. Cena je skutečně v mexických pesos, nikoliv v amerických dolarech :)

před 3 lety

Děkuji, to už vypadá lépe.

Přidat odpověď
před 3 lety
Mıchal

Rád bych poopravil údaje - cesta na letiště s ADO stojí už 82 pesos.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Díky, aktualizováno.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu