Šanghaj

Letiště Šanghaj Hongqiao

O letišti

Menší ze šanghajských letišť se nachází v západní části města asi 18 kilometrů od centra 45 kilometrů od většího letiště Pudong. Hongqiao slouží především vnitrostátním a regionálním letům, žádná dálková linka sem nelétá, největší podíl provozu má na letišti China Eastern Airlines a Shanghai Airlines.

Letiště se otevírá zhruba ve 4:00 a zavírá po posledním příletu okolo 0:30. Přenocování podle posledních informací není možné na žádném z terminálů.

Oficiální stránky letiště jsou en.shairport.com

IATA Kód
SHA
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
17:20 (+7)
Vzdálenost z ČR
8490 km

Letenky

Při mezinárodních cestách do Šanghaje obvykle využijete spíše větší letiště Pudong. Doménou Hongiqaa jsou vnitrostátní a regionální linky do blízkých zemí, obvyklé ceny se pohybují okolo 6.000 Kč za zpáteční letenku.

Inspirujte se akcemi na letenky do Šanghaje, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Hongqiao má dva terminály, rozdělené podle aerolinek, přestup mezi nimi tak není příliš častý, přesto můžete využít letištní autobus zdarma, který jezdí zhruba jednou za 10–15 minut.

Přestupy jsou naopak velmi snadné, obvykle vás zde čeká pouze čistě vnitrostátní přestup, který se dá stihnout i za 45 minut.

Doprava z/na letiště

Do Šanghaje

Zdaleka nejrychlejší cesta do centra města vede metrem linek 2 a 10. U terminálu 2 zastavují obě linky, u terminálu 1 pak pouze linka číslo 10. Metro jezdí od 6:00 do 23:00 s intervalem 3–5 minut, cesta do centra města trvá asi 30 minut a za jízdenku zaplatíte 5 RMB / 18 Kč.

Z letiště do města jezdí od 5:30 do 23:00 několik autobusových linek. Jízdné je rozdílné podle linky i vzdálenosti, většinou však nepřesáhne 6 RMB.

Od terminálu 1 jezdí do centra linky 806 a 807, zatímco od terminálu 2 využijete pro cestu do centra linku číslo 941. Do severní části města (Jiading West) vás doveze expresní autobus číslo 4, naopak do jižní části město pak expresní bus číslo 9.

Noční dopravu (23:00–5:00)obstarává linka číslo 316 zastavující pouze u terminálu 2.

Přestup na letiště Pudong

Nejjistější cesta, především v ranních a odpoledních hodinách, představuje přímá linka metra číslo 2 (světle zelená). Cesta trvá 90 minut, metro jede od 6:00 do 23:00 a jízdenka bude stát 8 RMB.

Alternativně můžete využít i autobusovou linku „Airport Line 1“, která spojuje terminál 2 s letištěm Pudong bez zastávky. Cesta trvá asi 75–90 minut, hrozí však nebezpečí dopravních kolon a je tak vždy lepší počítat s větší časovou rezervou. Linka jezdí od 6:00 do 23:00 každých 20 minut. Jízdenka stojí 30 RMB.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a bez omezení pro čínské SIM karty. Zahraniční pasažéři nejdříve musí po předložení pasu zažádat u speciálních kiosků o PIN k přihlášení.

Úschovnu zavazadel najdete v příletové hale terminálu 2, otevřeno je pouze od 7:00 do 20:30.

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Michaela
před 4 lety

Dobry den, chci se optat na uscjovnu zavazadel. Jelikoz mame prestup v shangai pri ceste na filipiny. Rada bych si na letisti nechala tasku se zimnim oblecenim ktere budeme potrebovat pri zpatecni ceste. Prosim nevite jak je to s uschovnou? Cca kolik stoji na den? Bude to jen mensi taska s zimnima bundama.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, nejspíš jste si spletla letiště a přestupovat budete ne větší Pudong, kde mám info o úschovně uvedené: https://www.cestujlevne.com/letiste/sanghaj :)

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí