China Eastern Airlines

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

MU (IATA)
CES (ICAO)
Čína
Od 25. 06. 1988
SkyTeam

Druhá největší čínská společnost má své hlavní sídlo v Šanghaji, kde využívá obě letiště – Pudong většinově pro dlouhé mezinárodní lety a Hongqiao pro vnitrostátní a regionální linky. China Eastern Airlines se řadí mezi největší společnosti na světě s moderní flotilou několika set letadel, od roku 2016 létá i do Prahy.


Letenky

Aerolinka má rozsáhlou vnitrostátní síť, kterou doplňuje mnoho letů po jihovýchodní Asii, provozuje i přímé lety do Evropy a USA. Do oblasti jihovýchodní Asie se většinou jedná pro odlet z Prahy o nejlevnější možnost se stabilními cenami kolem 13.000 až 16.000 Kč během celého roku.

Letenky raději kupujte přes české vyhledávače, rezervujte ideálně 1-2 měsíce dopředu pro nejnižší cenu. Často se však objevují limitované nabídky s omezeným počtem míst i 3 týdny před odletem, především při odletu z Prahy do JV Asie.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Každý cestující má nárok na bezplatnou přepravu jednoho kusu příručního zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm do 10 kg. Kabelka nebo brašna na notebook navíc se běžně toleruje.

U odbavených zavazadel platí pravidla:

  • Na čistě vnitrostátní lince po Číně a do blízkých okolních zemí zdarma odbaví jedno zavazadlo do 20 kg,
  • na všech ostatních trasách si můžete vzít dvě zavazadla, každé z nich do hmotnosti 23 kg, váha se nesčítá a není možné vzít jedno vážící 35 kg a druhé 9 kg,
  • pokud letíte na jedné letence například z Prahy přes Šanghaj do Pekingu, na celou trasu platí dvě povolená zavazadla.

Sportovní náčiní se přepravuje za poplatek.

Zvířata lze převážet pouze v zavazadlovém prostoru za poplatek s výjimkou asistenčních psů, kteří mohou cestovat v kabině pro cestující zdarma.


Odbavení

Letištní odbavení je zdarma, začíná obvykle 3 hodiny před odletem a končí hodinu před odletem.

Online check-in je k dispozici u všech vnitrostátních a vybraných mezinárodních destinací 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si musíte vytisknout, mobilní odbavení není možné.


Služby během letu

Teplé občerstvení zdarma dostanete na každém letu China Eastern Airlines.

Ve velkých dálkových letadlech můžete zdarma využívat systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných v každé sedačce.

China Eastern Airlines postupně zavádí wifi do svých letadel, aktuální seznam dostupných letů a nezbytnou žádost o registraci naleznete zde.


Logo China Eastern Airlines

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače