China Eastern Airlines

O aerolince

Druhá největší čínská společnost má své hlavní sídlo v Šanghaji, kde využívá obě letiště – Pudong většinově pro dlouhé mezinárodní lety a Hongqiao pro vnitrostátní a regionální linky. China Eastern Airlines se řadí mezi největší společnosti na světě s moderní flotilou několika set letadel, od roku 2016 létá i do Prahy.

Logo China Eastern Airlines
IATA Kód
MU
Letecká aliance
SkyTeam
Země původu
Čína
Datum vzniku
25. 06. 1988

Letenky

Aerolinka má rozsáhlou vnitrostátní síť, kterou doplňuje mnoho letů po jihovýchodní Asii, provozuje i přímé lety do Evropy a USA. Do oblasti jihovýchodní Asie se většinou jedná pro odlet z Prahy o nejlevnější možnost se stabilními cenami kolem 13.000 až 16.000 Kč během celého roku.

Letenky raději kupujte přes české vyhledávače, rezervujte ideálně 1-2 měsíce dopředu pro nejnižší cenu. Často se však objevují limitované nabídky s omezeným počtem míst i 3 týdny před odletem, především při odletu z Prahy do JV Asie.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Každý cestující má nárok na bezplatnou přepravu jednoho kusu příručního zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm do 10 kg. Kabelka nebo brašna na notebook navíc se běžně toleruje.

U odbavených zavazadel platí pravidla:

  • Na čistě vnitrostátní lince po Číně a do blízkých okolních zemí zdarma odbaví jedno zavazadlo do 20 kg,
  • na všech ostatních trasách si můžete vzít dvě zavazadla, každé z nich do hmotnosti 23 kg, váha se nesčítá a není možné vzít jedno vážící 35 kg a druhé 9 kg,
  • pokud letíte na jedné letence například z Prahy přes Šanghaj do Pekingu, na celou trasu platí dvě povolená zavazadla.

Sportovní náčiní se přepravuje za poplatek.

Zvířata lze převážet pouze v zavazadlovém prostoru za poplatek s výjimkou asistenčních psů, kteří mohou cestovat v kabině pro cestující zdarma.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma, začíná obvykle 3 hodiny před odletem a končí hodinu před odletem.

Online check-in je k dispozici u všech vnitrostátních a vybraných mezinárodních destinací 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si musíte vytisknout, mobilní odbavení není možné.

Služby během letu

Teplé občerstvení zdarma dostanete na každém letu China Eastern Airlines.

Ve velkých dálkových letadlech můžete zdarma využívat systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných v každé sedačce.

China Eastern Airlines postupně zavádí wifi do svých letadel, aktuální seznam dostupných letů a nezbytnou žádost o registraci naleznete zde.

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Ron
před 3 lety

Rezervace sedadel jsem udelal jednoduse a bez poplatku primo na webu China Eastern: https://ph.ceair.com/en/select-s...ebook-home

Avatar uživatele
Norbic
před 3 lety

Zdravim, nevite jak to funguje pri letu na Hainan? Layover v Shanghaji +- 15 hodin. Jsou viza potreba nebo ne? Diky.

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 3 lety

Chaj-nan je standardní provincií Číny, vízum do Číny je samozřejmě potřeba.

Kryštof Hájek
před 3 lety

Hainan má dvě výjimky - 30denní bezvízový pobyt, ale pouze při zařízení všech služeb (letenek a ubytování) přes místní cestovku, tedy v praxi nepoužitelné. Další jsou pak víza on-arrival za 168 CNY, ale pouze při příletu ze zahraničí přímo na Hainan. S přestupem v Šangahji nelze využít, takže bude třeba pro vízum na ambasádu.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

O nutnosti zařízení všech služeb přes místní cestovku bych se teda hádal. Všude, kde jsem o tom četl, se psalo o nutnosti registrace u agentury předem, s tím, že jim člověk předloží letenku, rezervace hotelů apod., ne že si to musí objednat u ní.

Mimochodem: http://www.chinadaily.com.cn/a/2...7b858.html

Nic to však nemění na věci, že Norbic má s přestupem v Šanghaji smůlu. 😊

Avatar uživatele
Vaclav
před 3 lety

Dobrý den , chci se zeptat jak je to s letem do Austrálie s touto společnosti ohledně zavazadel beru si sebou malé kolo které je rozložené a vejde se do kufru má cca 12 kilo zda li s tím bude nějaký problém či ne

Díky moc.

Avatar uživatele
Jitka Česká
před 3 lety

Cestuji s China Eastern Airlines poprvé. Jsem diabetik a musím mít pravidelné stravování. Na elektronické letence nejsou o jídle žádné informace. Letím do Austrálie. Dva lety přes Šanghaj, každý v trvání delším než 10 hodin. Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele
Dimik
před 3 lety

Na kazdem letu jsou minimalne 2 jidla. Hlady neumrete...

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Myslel jsem si, že informace o jídle se zobrazují už při vyhledání letenky, maximílně na jeden další klik, ale koukám, že už to asi vyšlo z módy, dokonce ani Matrix mi u pokusného vyhledávání skoro nic neukázal. A na staré letence taky ani čárka, nicméně min. dvě jídla za let jsme měli - není to nízkonákladovka. A vůbec, na cestu si člověk může nabalit vlastní jídlo, s ohledem na celní předpisy a položky, které se nesmí do dané země dovážet...

Avatar uživatele
Valentýn Valenta
před 3 lety

Dobrý den, koupil jsem letenku ze Sydney přes Shanghai do Prahy a potřeboval bych zjistit jestli musim opakovaně odbavit zavazadlo v Shanghai, nepodařilo se mi nikde najít pádný důkaz že se to nestane, děkuji za odpověď.

Avatar uživatele
Natalie
před 3 lety

Ahoj všem, koupila jsem letenku přes tuto společnost ze Sydney do Prahy přes Shangai. Neobdržela jsem ale žáden e ticket ani potvrzení o platbě. Máte někdo zkušenosti s touto situaci ?

Avatar uživatele
Petr
před 4 lety

Rezervace sedadel - letenky na Nový Zéland jsem koupil přes letušku, na oficiální web china eastern se mi přihlásit nepodařilo (ano vím, píšou tam že přihlášení je možné jen pro ty, co mají letenky koupené přímo u nich na webu), tak jsem zavolal do letušky a rezervaci sedadel mi udělali a nyní už ta rezervovaná sedadla vidím i na checkmytrip. Navrhuji Kryštofovi tuto informaci doplnit přímo k popisu aerolinky - hledal jsem to tady na různých vláknech fóra a nakonec našel - evidentně to zajímá více lidí.

Avatar uživatele
Bohuslava Lhotová
před 4 lety

Dobry den, koukam ze vaha zavazadel se nescita, ani u 2 cestujicich?..Obycejne letame 2 osoby s kufrem cca 26 kg plus jedno mensi..12kg..Chapu,ze se kila nescitaji na 1 cestujiciho.. a v pripade 2 ?

Avatar uživatele
Bohuslava Lhotová
před 4 lety

Dobry den, koukam ze vaha zavazadel se nescita, ani u 2 cestujicich?..Obycejne letame 2 osoby s kufrem cca 26 kg plus jedno mensi..12kg..Chapu,ze se kila nescitaji na 1 cestujiciho.. a v pripade 2 ?

Avatar uživatele
Katerina Turková
před 4 lety

Dobrý den, máte s touto společností někdo zkušenost na trase Praha - Denpasar? co jsem našla pár recenzí, tak nebyly moc pozitivní....

Avatar uživatele
Lukas
před 4 lety

Ahoj, letěli jsme před 2 týdny Praha - Sanghaj - Denpasar a vše v pohodě, příjemné, občerstvení. Kromě nějakého technického mezipřistání v Xianu si nemůžu stěžovat.

Avatar uživatele martin.dvorak91
martin.dvorak91
před 4 lety

dobrý den dají se rezervovat přesná sedadla v letadle na letu praha shanghai, popřípadě jak? děkuji ;-)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety
Avatar uživatele
Hana Machačová
před 4 lety

dobrý den, jaké jsou podmínky, pokud jeden z pasažérů je jako mládežník, tj. kupuje letenku ve věkovém limitu do 25 let.

Děkuji za odpověď

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, co máte na mysli konkrétně? Podmínky jsou stejné jako u dospělého.