Průvodce aerolinkou

Letecká společnost China Eastern Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince China Eastern Airlines

Druhá největší čínská společnost má své hlavní sídlo v Šanghaji, kde využívá obě letiště – Pudong většinově pro dlouhé mezinárodní lety a Hongqiao pro vnitrostátní a regionální linky. China Eastern Airlines se řadí mezi největší společnosti na světě s moderní flotilou několika set letadel, od roku 2016 létá i do Prahy.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Aerolinka má rozsáhlou vnitrostátní síť, kterou doplňuje mnoho letů po jihovýchodní Asii, provozuje i přímé lety do Evropy a USA. Do oblasti jihovýchodní Asie se většinou jedná pro odlet z Prahy o nejlevnější možnost se stabilními cenami kolem 13.000 až 16.000 Kč během celého roku.

Letenky raději kupujte přes české vyhledávače, rezervujte ideálně 1-2 měsíce dopředu pro nejnižší cenu. Často se však objevují limitované nabídky s omezeným počtem míst i 3 týdny před odletem, především při odletu z Prahy do JV Asie.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Každý cestující má nárok na bezplatnou přepravu jednoho kusu příručního zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm do 10 kg. Kabelka nebo brašna na notebook navíc se běžně toleruje.

U odbavených zavazadel platí pravidla:

  • Na čistě vnitrostátní lince po Číně a do blízkých okolních zemí zdarma odbaví jedno zavazadlo do 20 kg,
  • na všech ostatních trasách si můžete vzít dvě zavazadla, každé z nich do hmotnosti 23 kg, váha se nesčítá a není možné vzít jedno vážící 35 kg a druhé 9 kg,
  • pokud letíte na jedné letence například z Prahy přes Šanghaj do Pekingu, na celou trasu platí dvě povolená zavazadla.

Sportovní náčiní se přepravuje za poplatek.

Zvířata lze převážet pouze v zavazadlovém prostoru za poplatek s výjimkou asistenčních psů, kteří mohou cestovat v kabině pro cestující zdarma.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma, začíná obvykle 3 hodiny před odletem a končí hodinu před odletem.

Online check-in je k dispozici u všech vnitrostátních a vybraných mezinárodních destinací 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si musíte vytisknout, mobilní odbavení není možné.

Služby během letu

Teplé občerstvení zdarma dostanete na každém letu China Eastern Airlines.

Ve velkých dálkových letadlech můžete zdarma využívat systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných v každé sedačce.

China Eastern Airlines postupně zavádí wifi do svých letadel, aktuální seznam dostupných letů a nezbytnou žádost o registraci naleznete zde.

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Rezervace sedadel - letenky na Nový Zéland jsem koupil přes letušku, na oficiální web china eastern se mi přihlásit nepodařilo (ano vím, píšou tam že přihlášení je možné jen pro ty, co mají letenky koupené přímo u nich na webu), tak jsem zavolal do letušky a rezervaci sedadel mi udělali a nyní už ta rezervovaná sedadla vidím i na checkmytrip. Navrhuji Kryštofovi tuto informaci doplnit přímo k popisu aerolinky - hledal jsem to tady na různých vláknech fóra a nakonec našel - evidentně to zajímá více lidí.

Odpovědět
před 5 měs

Dobry den, koukam ze vaha zavazadel se nescita, ani u 2 cestujicich?..Obycejne letame 2 osoby s kufrem cca 26 kg plus jedno mensi..12kg..Chapu,ze se kila nescitaji na 1 cestujiciho.. a v pripade 2 ?

Odpovědět
před 7 měs

Dobry den, koukam ze vaha zavazadel se nescita, ani u 2 cestujicich?..Obycejne letame 2 osoby s kufrem cca 26 kg plus jedno mensi..12kg..Chapu,ze se kila nescitaji na 1 cestujiciho.. a v pripade 2 ?

Odpovědět
před 7 měs

Dobrý den, máte s touto společností někdo zkušenost na trase Praha - Denpasar? co jsem našla pár recenzí, tak nebyly moc pozitivní....

před 10 měs

Ahoj, letěli jsme před 2 týdny Praha - Sanghaj - Denpasar a vše v pohodě, příjemné, občerstvení. Kromě nějakého technického mezipřistání v Xianu si nemůžu stěžovat.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele martin.dvorak91
martin.dvorak91

dobrý den dají se rezervovat přesná sedadla v letadle na letu praha shanghai, popřípadě jak? děkuji ;-)

před 11 měs
David Eiselt
Přidat odpověď
před 11 měs

dobrý den, jaké jsou podmínky, pokud jeden z pasažérů je jako mládežník, tj. kupuje letenku ve věkovém limitu do 25 let.

Děkuji za odpověď

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, co máte na mysli konkrétně? Podmínky jsou stejné jako u dospělého.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu