IATA (ICAO) kód letiště
PVG (ZSPD)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:29 (+6)
Vzdálenost od Prahy
8523 km

O letišti Šanghaj Pudong

Větší ze dvou šanghajských letišť se nachází na pobřeží zhruba 45 km východně od centra města. Pudong slouží především mezinárodním a dálkovým linkám se širokou sítí destinací po celém světě. Největší společností na letišti je China Eastern Airlines.

Letenky

Průměrné ceny z Prahy a okolí se pohybují v intencích 12.000 až 15.000 Kč. Ideální čas na rezervaci letenek je do jednoho měsíce před odletem. Především díky společnosti China Eastern Airlines slouží letiště Pudong i jako významný přestupní uzel. Od roku 2016 provozuje tato aerolinka i přímo linku z Prahy.

Doba přímého letu do Šanghaje činí asi 10 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Šanghaje, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti jsou dva terminály. Přestup mezi nimi je možný především pěšky spojovací chodbou, zabere asi 10 minut a musíte projít skrz imigrační a pasovou kontrolu a vyzvednout a znovu odbavit zavazadla. Tranzitní vízum dostanete zdarma.

Transfery v rámci jednoho terminálu jsou bezproblémové a nemusí se vycházet z tranzitního prostoru, rovněž zavazadla vám budou v tomto případě poslána až do cílové destinace bez nutnosti vyzvednutí a znovuodbavení zavazadla.

V případě delšího přestupu do třetí země (například Praha – Šanghaj – Bali) můžete využít možnosti 144hodinového tranzitního víza zdarma. Platí pouze pro uvedené město a není možné cestovat jinam po Číně.

Doprava z/na letiště

Šanghajské letiště je známé nejrychlejší dopravou do města díky magnetické železnici Maglev, která dosahuje rychlosti až 430 km/h. Cesta na konečnou stanici „Longyang“ trvá 10 minut. Spoj jezdí jednou za 15 až 20 minut od 6:45 do 22:15. Jízdenka stojí 50 CNY (80 CNY zpáteční) a cesta na konečnou zabere 10 minut.

Letiště dále obsluhuje zelená linka metra číslo 2, která je nejlepším poměrem cena/výkon při cestě do centra. Cesta trvá 40 minut, vlaky jezdí jednou za 3 až 8 minut a jízdenka stojí 7 CNY.

Do různých míst Šanghaje jezdí i několik oficiálních letištních autobusových linek. První spoje obvykle vyjíždějí mezi 5 a 6 hodinou ranní, poslední pak ve 23:00. Jízdní doba závisí na dopravních zácpách a pohybuje se od 60 do 120 minut.

Na letiště Hongqiao

V případě přestupu na letiště Hongqiao bude nejrychlejší dopravou metro linky 2. Cesta zabere přes hodinu, zaplatíte 8 ¥ a určitě je tento způsob jistější než přímá autobusová linka číslo 1, která se může výrazně zdržet v kolonách.

V noci využijete noční linku autobusu. Poslední odjezd z letiště je 45 minut po příletu posledního letadla.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

wi-fi se můžete připojit pouze pomocí autentifikační SMS nebo oscanováním pasu v informačním kiosku.

Úschovna zavazadel se nachází v odletové části terminálu 1 u Gate 6 a na terminálu 2 v příletové části u informací. Otevřeno je od 8:00 do 21:30 a ceny jsou od 15 do 50 juanů dle doby uložení a velikosti zavazadla, více informací na stránkách letiště.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj všichni, dovolte mi podělit se s vámi o zážitek, který jsme před 2 dny měli s přítelem na letišti v Šanghaji, přestup na let do Sydney. Let zajišťovala společnost China Eastern Airlines, pouze let z Šanghaje do Sydney byl operován společností Qantas. Během letu z Prahy do Šanghaje jsme absolvovali palivový stop s Xia'nu včetně imigrační kontroly. Přílet do Šanghaje se nám díky pomalosti/pečlivosti čínských úředníků prodloužil o 40 minut. Původně jsme měli přílet 18:05, nakonec 18:42. Na přestup jsme původně měli 2 hodiny, (minus 40 minut) takže i přesto, že jsme museli vyzvednout zavazadla a znovu projít rutinou odbavení atd. bychom (v toto jsme doufali) měli mít dostatek času všechno zvládnout. Nahrával nám k tomu i zvýšený zájem místních "naháněčů", kteří při zjištění, že letíme do Sydney, nás hned doprovodili ke stánku informací. Zde nám bylo řečeno, že check in společnosti Qantas byl uzavřen před hodinou. Podle našich výpočtů to tedy muselo být někdy kolem 18:15!!! Odlet letadla měl být v 20:05. Byly nám nabídnuty různé varianty náhradních letů, jeden za 771 euro + další lety s přestupem v Hongkongu...žádný člověk z Qantas tam prý už není přítomen, pokud s nimi chceme hovořit, máme si počkat na druhý den, protože Qantas létá do Sydney pouze jednou denně. Nebyli jsme zdaleka jediní nešťastníci, kteří se v této situaci ocitli, naštěstí jsme byli jediní, koho napadlo mluvit přímo s manažerem od China Eastern Airlines. Po kolečku pinkání nás od E k H jsme skončili u panelu G (stánek China Eastern Airlines), kde jsme úředníka seznámili s naší situací a ejhle, byl nám nabídnut náhradní let ten den:). Takto se podařilo odletět půlnočním letem, celkem nás byla skupina 9 lidí. Teď, když je to za náma, to bereme za novou zkušenost a už víme, že v těchto situacích je potřeba zachovat si chladnou hlavu. Věřím, že lidí, co si koupí náhradní letenku a jsou Číňanům vděční za to, že jim v této situaci pomohli je opravdu hodně. Zaráží nás i fakt, že tento let je nabízen mnoha poskytovateli a to i přesto, že od 20:05 letí do Sydney i China Eastern Airlines...

před 3 lety
fridgy

to bylo kupované na jedné letence v jedné rezervaci? nebo přes nějaký portál tipu kiwi, gotogate a rezervace byly dvě?

díky za info

Přidat odpověď
před 3 lety

Máme prodloužený přestup v Shanghaji, takže doba přestupu do Bangkoku bude cca 11h. Jak je to s vízem, resp. možností se jít na pár hodin projít po městě???

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
Přidat odpověď
před 3 lety

Letíme na Bali s přestupem v Šanghaji máme 10 hodin stop chceme se podívat do města musíme si vyzvednout zavazadla? Pokud ano kde a kdy toto nahlásit moc díky za info. Hanka

před 3 lety
Avatar uživatele Honzik _2
Honzik _2

Ahoj, pokud mate navazujici let na Bali na jedne letence, tak vase zavazadla leti rovnou az tam a vy, pokud vas pusti z letiste (o tom je tu rada diskuzi), muzete v klidu navstivit mesto. Uz jsem to takto absolvoval v Sanghaji trikrat a zavazadla vzdy v poradku dorazila do cilove destinace.

Přidat odpověď
před 3 lety

Letíme z Prahy přes Šanghaj do Bangkoku, na přestup máme 2h 35m, všechny lety jsou se společností China Eastern, kdyby nám náhodou spoj ze Šanghaje do Bangkoku uletěl, bude potřeba si koupit novou letenku nebo nám musí letecká společnost zajistit třeba dalším letem přesun ? Moc díky za info

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Musi vam zajistit presun dalsim letem, pokud jste lety z Prahy do Bangkoku kupovali najednou.

před 3 lety

Všechno je to kupovaný najednou, tak jsem klidnější. Díky za odpověď :)

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak nevím nevím. Ono taky záleží, proč vám uletěl. Pokud nebude mít první let zpoždění a vy se zapomenete někde v salonku nebo někde jinde, tak bych si s tím, že někdo zajistí náhradní let zdarma , rozhodně nebyl tak jistý. Myslím, že by měl Kryštov být přesnější. Ale nedivím se, že není, když na tuto otázku odpovídá prakticky každý den už několik let. Kdo by se z toho nezbláznil :-)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Tak to jsem tak nějak předpokládal, že je logické - pokud spoj uletí vinou aerolinky nebo třeba i fronty na pasovce, pak se aerolinka postará. Pokud proto, že se cestující zapomene nebo zabloudí, pak samozřejmě ne :)

před 3 lety

Tak samozřejmě to bylo myšleno vinou aerolinií, ale to mi taky přišlo trošku zbytečný dodávat :-)

Přidat odpověď
před 3 lety

Kolik stoji uschování zavazadla na letišti...při přestupu Praha -Sanghaj-Novy Zéland mame 12-17h čas.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Podle velikosti zavazadla 20–25 nebo 40–45 juanů :) http://www.shanghaiairport.com/e...79493.html

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Hotel záleží na podmínkách přepravce, ne letiště.

Odpovědět
před 4 lety

Letím na Nový Zéland a přestupuji v Shanghaii. Cestou tam nečekám dlouho, ale na zpáteční cestě přiletím ve 12,45 a odlétám až další den v 11,- hodin. Mám nárok na nějaké ubytování nebo si musím něco zajistit sama? Na některých letištích dělají zdarma prohlídku města, je tady něco takového? Díky za info.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu