Průvodce letištěm

Letiště Šanghaj Pudong

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Šanghaj Pudong

Větší ze dvou šanghajských letišť se nachází na pobřeží zhruba 45 km východně od centra města. Pudong slouží především mezinárodním a dálkovým linkám se širokou sítí destinací po celém světě. Největší společností na letišti je China Eastern Airlines.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
8523 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
08:35 (+6 )
aktuální čas

Letenky

Průměrné ceny z Prahy a okolí se pohybují v intencích 12.000 až 15.000 Kč. Ideální čas na rezervaci letenek je do jednoho měsíce před odletem. Především díky společnosti China Eastern Airlines slouží letiště Pudong i jako významný přestupní uzel. Od roku 2016 provozuje tato aerolinka i přímo linku z Prahy.

Doba přímého letu do Šanghaje činí asi 10 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Šanghaje, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti jsou dva terminály. Přestup mezi nimi je možný především pěšky spojovací chodbou, zabere asi 10 minut a musíte projít skrz imigrační a pasovou kontrolu a vyzvednout a znovu odbavit zavazadla. Tranzitní vízum dostanete zdarma.

Transfery v rámci jednoho terminálu jsou bezproblémové a nemusí se vycházet z tranzitního prostoru, rovněž zavazadla vám budou v tomto případě poslána až do cílové destinace bez nutnosti vyzvednutí a znovuodbavení zavazadla.

V případě delšího přestupu do třetí země (například Praha – Šanghaj – Bali) můžete využít možnosti 144hodinového tranzitního víza zdarma. Platí pouze pro uvedené město a není možné cestovat jinam po Číně.

Doprava z/na letiště

Šanghajské letiště je známé nejrychlejší dopravou do města díky magnetické železnici Maglev, která dosahuje rychlosti až 430 km/h. Cesta na konečnou stanici „Longyang“ trvá 10 minut. Spoj jezdí jednou za 15 až 20 minut od 6:45 do 22:15. Jízdenka stojí 50 CNY (80 CNY zpáteční) a cesta na konečnou zabere 10 minut.

Letiště dále obsluhuje zelená linka metra číslo 2, která je nejlepším poměrem cena/výkon při cestě do centra. Cesta trvá 40 minut, vlaky jezdí jednou za 3 až 8 minut a jízdenka stojí 7 CNY.

Do různých míst Šanghaje jezdí i několik oficiálních letištních autobusových linek. První spoje obvykle vyjíždějí mezi 5 a 6 hodinou ranní, poslední pak ve 23:00. Jízdní doba závisí na dopravních zácpách a pohybuje se od 60 do 120 minut.

Na letiště Hongqiao

V případě přestupu na letiště Hongqiao bude nejrychlejší dopravou metro linky 2. Cesta zabere přes hodinu, zaplatíte 8 ¥ a určitě je tento způsob jistější než přímá autobusová linka číslo 1, která se může výrazně zdržet v kolonách.

V noci využijete noční linku autobusu. Poslední odjezd z letiště je 45 minut po příletu posledního letadla.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

wi-fi se můžete připojit pouze pomocí autentifikační SMS nebo oscanováním pasu v informačním kiosku.

Úschovna zavazadel se nachází v odletové části terminálu 1 u Gate 6 a na terminálu 2 v příletové části u informací. Otevřeno je od 8:00 do 21:30 a ceny jsou od 15 do 50 juanů dle doby uložení a velikosti zavazadla, více informací na stránkách letiště.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Kolik stoji uschování zavazadla na letišti...při přestupu Praha -Sanghaj-Novy Zéland mame 12-17h čas.

před 6 měs
David Eiselt

Podle velikosti zavazadla 20–25 nebo 40–45 juanů :) http://www.shanghaiairport.com/e...79493.html

Přidat odpověď
před 6 měs
Pavel Planespotter

Hotel záleží na podmínkách přepravce, ne letiště.

Odpovědět
před 6 měs

Letím na Nový Zéland a přestupuji v Shanghaii. Cestou tam nečekám dlouho, ale na zpáteční cestě přiletím ve 12,45 a odlétám až další den v 11,- hodin. Mám nárok na nějaké ubytování nebo si musím něco zajistit sama? Na některých letištích dělají zdarma prohlídku města, je tady něco takového? Díky za info.

Odpovědět
před 6 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu