Letiště Šanghaj Pudong

Shanghai Pudong International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

PVG (IATA)
ZSPD (ICAO)
Čína

Větší ze dvou šanghajských letišť se nachází na pobřeží zhruba 45 km východně od centra města. Pudong slouží především mezinárodním a dálkovým linkám se širokou sítí destinací po celém světě. Největší společností na letišti je China Eastern Airlines.

 


Letenky

Průměrné ceny z Prahy a okolí se pohybují v intencích 12.000 až 15.000 Kč. Ideální čas na rezervaci letenek je do jednoho měsíce před odletem. Především díky společnosti China Eastern Airlines slouží letiště Pudong i jako významný přestupní uzel. Od roku 2016 provozuje tato aerolinka i přímo linku z Prahy.

Doba přímého letu do Šanghaje činí asi 10 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Na letišti jsou dva terminály. Přestup mezi nimi je možný především pěšky spojovací chodbou, zabere asi 10 minut a musíte projít skrz imigrační a pasovou kontrolu a vyzvednout a znovu odbavit zavazadla. Proto je třeba u přepážky vyřídit i tranzitní vízum na 24 hodin zdarma.

Transfery v rámci jednoho terminálu jsou bezproblémové a nemusí se vycházet z tranzitního prostoru, rovněž zavazadla vám budou v tomto případě poslána až do cílové destinace bez nutnosti vyzvednutí a znovuodbavení zavazadla.

V případě delšího přestupu do třetí země (například Praha – Šanghaj – Bali) můžete využít možnosti 144hodinového tranzitního víza zdarma. Platí pouze pro uvedené město a není možné cestovat jinam po Číně.


Doprava z/na letiště

Šanghajské letiště je známé nejrychlejší dopravou do města díky magnetické železnici Maglev, která dosahuje rychlosti až 430 km/h. Cesta na konečnou stanici „Longyang“ trvá 10 minut. Spoj jezdí jednou za 15 až 20 minut od 6:45 do 22:15. Jízdenka stojí ¥ 50 (¥ 80 zpáteční) a cesta na konečnou zabere 10 minut.

Letiště dále obsluhuje zelená linka metra číslo 2, která je nejlepším poměrem cena/výkon při cestě do centra. Cesta trvá 40 minut, vlaky jezdí jednou za 3 až 8 minut a jízdenka stojí ¥ 6.

Do různých míst Šanghaje jezdí i několik oficiálních letištních autobusových linek. První spoje obvykle vyjíždějí mezi 5 a 6 hodinou ranní, poslední pak ve 23:00. Jízdní doba závisí na dopravních zácpách a pohybuje se od 60 do 120 minut.

Na letiště Hongqiao

V případě přestupu na letiště Hongqiao bude nejrychlejší dopravou metro linky 2. Cesta zabere přes hodinu, zaplatíte 8 ¥ a určitě je tento způsob jistější než přímá autobusová linka číslo 1, která se může výrazně zdržet v kolonách.

V noci využijete noční linku autobusu. Poslední odjezd z letiště je 45 minut po příletu posledního letadla.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

K wi-fi se můžete připojit pouze pomocí autentifikační SMS nebo oscanováním pasu v informačním kiosku.

Úschovna zavazadel se nachází v příletové části terminálu 1, otevřeno je od 6:00 do 23:00.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Číny? Nastav si hlídače