Letiště Sapporo New Chitose

Sapporo New Chitose Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

CTS (IATA)
RJCC (ICAO)
Japonsko

Letiště „New Chitose“ z roku 1991 je hlavní branou na ostrov Hokkaidó na severu Japonska. Najdeme ho 50 km na jih od největšího ostrovního města Sapporo a prim zde budou hrát vnitrostátní linky z ostrova Honšú doplněné o poměrně husté mezinárodní spojení výhradně do asijských destinací. Žádná dálková linka sem momentálně nelétá vyjma trasy na Havaj.

Letiště je v době od 23:00 do 6:00 uzavřeno.

 


Letenky

Vzhledem k absenci přímé linky z Evropy či Blízkého východu nás při cestě do Sapporo vždy čekají dva přestupy. Nejlevnější ceny letenek z Prahy i z okolních měst seženete okolo 16.000 Kč, v málo častých akcích ceny mohou klesnou k úrovni 12.000 Kč.

Doba letu z Prahy do Sappora bude činit zhruba 20 hodin podle přestupních časů.

Vyhledat letenky


Přestup

New Chitose se skládá ze dvou terminálů.

Větší je vnitrostátní budova ve tvaru půlkruhu spojená zastřešenou chodbou s malým vnitrostátním terminálem. Vzdálenosti nejsou velké a letiště se dá přejít z jednoho konce na druhý za 10 minut.

Při transferu z mezinárodního spoje na vnitrostátní je nutno počítat minimálně s 90 minutami kvůli nutnosti průchodu přes imigrační.

Pro čistě vnitrostátní transfery si vystačíte se 30 minutami.


Doprava z/na letiště

Vlak

Stanice vlaků přiléhá k vnitrostátnímu terminálu, od mezinárodního se k ní dostanete během 5 minut chůze.

Do Sappora, ale i jiných měst (Asahikawa, Hakodate, Obihiro a další) se dostanete přímými lokálními i expresními vlaky. Cesta do Sappora zabere přesně 36 minut při 15minutových intervalech. První spoj jede v 6:00, poslední pak kolem 23. hodiny. Jednosměrná jízdenky vyjde na 1.070 jenů, využít však můžete i JR Pass.

Autobus

Od obou terminálů jezdí velké množství autobusů do Sappora i lyžařských destinací v okolí. Cena jízdenky do centra Sappora činí 1.030 jenů a vzhledem k délce cesty (mezi 60 a 90 minutami) se vyplatí spíše cesta vlakem.

Jízdenky se kupují v kancelářích hned u zastávek, při cestě z centra je možné zaplatit i u řidiče.


Služby na letišti

Wifi zdarma zajišťuje oficiální síť „NewChitose_Airport_Free_Wi_Fi“.

Trojici úschoven zavazadel najdete v obou terminálech s otevírací dobou 7:30–20:00. Podle velikosti zavazadla si připravte 300–800 jenů.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Japonska? Nastav si hlídače