IATA (ICAO) kód letiště
CTS (RJCC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
02:33 (+7)
Vzdálenost od Prahy
8499 km

O letišti Sapporo New Chitose

Letiště „New Chitose“ z roku 1991 je hlavní branou na ostrov Hokkaidó na severu Japonska. Najdeme ho 50 km na jih od největšího ostrovního města Sapporo a prim zde budou hrát vnitrostátní linky z ostrova Honšú doplněné o poměrně husté mezinárodní spojení výhradně do asijských destinací. Žádná dálková linka sem momentálně nelétá vyjma trasy na Havaj.

Letiště je v době od 23:00 do 6:00 uzavřeno.

Letenky

Vzhledem k absenci přímé linky z Evropy či Blízkého východu nás při cestě do Sapporo vždy čekají dva přestupy. Nejlevnější ceny letenek z Prahy i z okolních měst seženete okolo 16.000 Kč, v málo častých akcích ceny mohou klesnou k úrovni 12.000 Kč.

Doba letu z Prahy do Sappora bude činit zhruba 20 hodin podle přestupních časů.

Inspirujte se akcemi na letenky do Sappora, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

New Chitose se skládá ze dvou terminálů.

Větší je vnitrostátní budova ve tvaru půlkruhu spojená zastřešenou chodbou s malým vnitrostátním terminálem. Vzdálenosti nejsou velké a letiště se dá přejít z jednoho konce na druhý za 10 minut.

Při transferu z mezinárodního spoje na vnitrostátní je nutno počítat minimálně s 90 minutami kvůli nutnosti průchodu přes imigrační.

Pro čistě vnitrostátní transfery si vystačíte se 30 minutami.

Doprava z/na letiště

Vlak

Stanice vlaků přiléhá k vnitrostátnímu terminálu, od mezinárodního se k ní dostanete během 5 minut chůze.

Do Sappora, ale i jiných měst (Asahikawa, Hakodate, Obihiro a další) se dostanete přímými lokálními i expresními vlaky. Cesta do Sappora zabere přesně 36 minut při 15minutových intervalech. První spoj jede v 6:00, poslední pak kolem 23. hodiny. Jednosměrná jízdenky vyjde na 1.070 jenů, využít však můžete i JR Pass.

Autobus

Od obou terminálů jezdí velké množství autobusů do Sappora i lyžařských destinací v okolí. Cena jízdenky do centra Sappora činí 1.030 jenů a vzhledem k délce cesty (mezi 60 a 90 minutami) se vyplatí spíše cesta vlakem.

Jízdenky se kupují v kancelářích hned u zastávek, při cestě z centra je možné zaplatit i u řidiče.

Služby na letišti

Wifi zdarma zajišťuje oficiální síť „NewChitose_Airport_Free_Wi_Fi“.

Trojici úschoven zavazadel najdete v obou terminálech s otevírací dobou 7:30–20:00. Podle velikosti zavazadla si připravte 300–800 jenů.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu