IATA (ICAO) kód letiště
SZX (ZGSZ)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:01 (+6)
Vzdálenost od Prahy
8746 km

O letišti Šen-čen Bao'an

Letiště v jihočínském Šen-Čenu se řadí mezi 30 největších na světě, nachází se 34 kilometrů od centra města a 55 km od Hong Kongu. Své hlavní sídlo zde má společnost Shenzhen Airlines a významné základny také China Southern Airlines nebo Hainan Airlines.

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

Letenky

Nejlevnější letenky do Šen-Čenu obvykle z Prahy seženete za ceny okolo 12.500 Kč, akční letenky můžete sehnat i od 10.000 Kč. Chystáte-li se do Šen-Čenu, sledujte i nabídky na letiště Kanton nebo Hong Kong, obě dvě jsou vzdálena do 100 kilometrů.

Doba letu z Prahy do Šen-Čenu závisí na délce přestupu a průměrně činí 20 hodin.

Přestup

Letiště má jediný rozlehlý a moderní terminál, orientace je však snadná a přesun z jednoho konce terminálu poměrně rychlý. Při transferu z mezinárodního letu na vnitrostátní a naopak musíte vždy projít vyzvednout svá zavazadla a znovu je odbavit, z tohoto důvodu je minimální doporučená doba na přestup alespoň 105 minut.

Čistě mezinárodní nebo čistě vnitrostátní přestupy jsou bezproblémové, o zavazadla se nemusíte starat a bude vám stačit 45 minut.

Doprava z/na letiště

Do Shenzhenu

Nejrychlejší spojnicí s centrem města je metro hnědé linky 11. Vlaky metra jezdí od 6:30 do 23:00, cesta do města trvá asi 40 minut a za jízdenku zaplatíte podle vzdálenosti, do centra města bude stát ¥8 / 30 Kč.

Další alternativou cest do města je několik přímých autobusových spojů do významných bodů města, viz mapa níže, pro detaily klikněte na čáru znázorňující jednotlivé linky.

Do Hong Kongu a Macaa

Přímo z letiště v Šen-Čenu se nachází přístaviště trajektů, které zajišťují přímé spoje do Macaa i Hong Kongu (jak na letiště, tak do centra). Lodě odjíždějí zhruba jednou za 2–3 hodiny a jednosměrná jízdenka vyjde zhruba na 200 RMB / 750 Kč. Plavba trvá asi hodinu a půl.

Levnější variantou je kombinace linek metra. Na letišti nastupte na hnědou linku směr centrum Shenzhenu, ve stanici Qianhaiwan přestoupíte na zelenou linku číslo 1 směr "Luohu" a pojedete až na konečnou, která je na hranici Číny a Hong Kongu. Za jízdenku z letiště na hranici zaplatíte ¥8 / 30 Kč. Po přechodu hraničního přechodu přejdete 100 metrů ke stanici "Lo Wu" hongkongského metra, kde nastoupíte na světle-modrou linku, kterou dojedete až do centra. Jízdenka vyjde na 40 HKD / 120 Kč. Celkem cesta zabere kolem dvou hodin.

Služby na letišti

Wifi není ve veřejných prostorech letiště k dispozici.

Úschovna zavazadel se nachází v odletové hale terminálu s otevírací dobou 24 hodin. Za celodenní úschovu standardního 23kg zavazadla se platí 35 RMB / 120 Kč.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu