Xiamen

Letiště Sia-men Gaoqi

O letišti

Letiště Gaoqi 12 km od centra Si-amenu, je rušným vzdušným přístavem a hlavní základnou pro rychle se rozvíjející společnost Xiamen Airlines. Hustou síť vnitrostátních a regionálních letů doplňují trasy do Seattlu, Vancouveru, Sydney a Amsterdamu. Při výhodných tarifech Xiamen Airlines se tak letiště stává alternativním přestupním místem pro cesty z Evropy do Austrálie.

Letiště je přes noc zavřené, otevírací doba obvykle 5:00–1:00, podle odletů a příletů.

IATA Kód
XMN
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
05:21 (+6)
Vzdálenost z ČR
8864 km

Letenky

Z Prahy a okolí bývají nejlevnější dostupné letenky při kombinaci společností KLM a Xiamen Airlines s přestupem v Amsterdamu a ceny se pohybují okolo 12.000 Kč. Výhodné tarify se můžou vyskytnout i na cestě z Amsterdamu přes Xiamen do Austrálie.

Průměrná doba letu z Prahy včetně transferu činí asi 22 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Sia-menu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Xiamenské letiště využívá dvě oddělené terminály, vnitrostátní a mezinárodní, pěší přesun není možný, proto mezi nimi jezdí kyvadlový autobus zdarma s intervaly 10–15 minut a jízdní dobou 10 minut.

Při přestupu z mezinárodního terminálu na vnitrostátní a naopak musíte vyzvednout svá zavazadla, kyvadlovým autobusem přejet mezi terminály a znovu se odbavit.

V případě delšího mezinárodního přestupu musíte rovněž projít čínskou imigrační kontrolou, vyjít ven a znovu se odbavit. Můžete také využít 72hodinového tranzitního víza zdarma. Nesmíte však opustit území města.

Doprava z/na letiště

Veřejnou dopravu z letiště do centra Xiamenu zajišťují pohodlnější expresní autobusy zastavující přímo před vchodem do obou terminálů, případně levnější autobusy MHD, u nichž musíte dávat pozor především při cestě z centra, každá linka jede k jinému terminálu.

Expresní autobusy jezdí od obou terminálů od 6:00 do 20:00, přičemž linka 1 odjíždí z letiště po posledním příletu. Cesta do centra zabere asi 40 minut při intervalu 20 minut. Za jízdenku zaplatíte ¥ 10-15.

Využít však můžete levnější autobusy dopravního podniku (za ¥ 1). K mezinárodnímu terminálu zajíždějí linky číslo 84 a 91, k vnitrostátnímu pak linky 27, 37, 41 a 81.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici pouze ve VIP saloncích.

Úschovna zavazadel se nachází v příletových halách každého terminálu s otevírací dobou 5:30 až poslední let (většinou 0:30). Za jeden den úschovy zaplatíte dle velikosti zavazadla 3–10 RMB.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 10. 2018

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí