IATA (ICAO) kód letiště
STO ()
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:48
Vzdálenost od Prahy
1054 km
Obvyklá cena letenky
2 000 Kč

O letišti v okolí Stockholmu

V okolí švédského hlavního města najdeme hned čtyři letiště. Letenky na všechna letiště dohromady lze hledat pod společným kódem „STO“. Vyhledávač najde nejlevnější spojení nezávisle na konkrétním letišti.

Arlanda (ARN)

Největší ze všech je zdaleka letiště Arlanda umístěné asi 45 km severně od Stockholmu. Pro cestovatele z Čech je volbou číslo jedna díky linkám ČSA a Norwegian z Prahy. Doprava do centra Stockholmu vyjde relativně draho, ale stejný problém trápí většinou stockholmských letišť, s výjimku Brommy. Arlanda také velmi dobře poslouží jako přestupní bod na lety po Švédsku nebo třeba do USA.

Informace o letišti Arlanda >>

Skavsta (NYO)

Mezi low-costovými cestovateli velice oblíbené letiště Skavsta, někdy také nazývané podle nejbližšího města Nyköping, najdete ho 110 km jižně od Stockholmu. Často extrémně levná cena letenek je vykoupena drahou a zdlouhavou dopravou do centra města, jezdí sem pouze autobusy. Na Skavstu se mj. létá i z polských Katovic.

Informace o letišti Skavsta >>

Bromma (BMA)

Nejpohodlnějším letištěm pro cesty do Stockholmu je určitě Bromma. Leží totiž přímo ve městě pouhých 8 km od centra a je dobře dostupná běžnou stockholmskou MHD. Letenky na Brommu jsou však většinou o něco dražší než na Arlandu, nejčastěji se sem dá doletět s přestupem v Kodani, Bruselu nebo Amsterdamu.

Informace o letišti Bromma >>

Vasteras (VST)

Nejmenší letiště je spíše doplňkové a pro cestovatele z Česka zatím téměř nepoužitelné, míří sem jen omezený počet nízkonákladových spojů do západní a jižní Evropy. Vasteras je situováno asi 110 km severozápadně od centra Stockholmu.

Informace o letišti Vasteras >>

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu