O letišti Stockholm Skavsta

Skavsta je velmi malé letiště určené pro nízkonákladové lety směřující do Stockholmu a kraje Södermanland. Nachází se 7 km od městečka Nyköping a jižně asi 100 km po dálnici od Stockholmu.

Pokud se rozhodnete na letišti nocovat, doporučujeme ubytování v Connect Hotel Skavsta včetně snídaně od 4 hodin ráno, avšak případné spaní na letišti je taktéž bezproblémové.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
981 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
06:12
aktuální čas

Letenky

Nabídku levných letenek na Skavstu nabízejí aerolinie Ryanair a Wizz Air především z polského Krakova, Katovic a Vratislavy, stejně jako z maďarské Budapešti.

Průměrné ceny se pohybují mezi 1.000 až 1.500 Kč za zpáteční letenku, ale velmi často díky akčním nabídkám letenky nestojí více než 500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Stockholmu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Hlavními místy, kam cestovatelé z letiště míří, jsou Stockholm, železniční stanice v Nyköpingu či krajské město Linköping. Z letiště jezdí pouze autobusy.

Stockholm

Do Stockholmu na City Terminal se přepravíte linkovými autobusy společnosti Flygbussarna za 75 minut. Spoje odjíždí vždy 20–30 minut (jízdní řád) po dosednutí letadla tak, aby všichni cestující stihli pohodlně nastoupit. Jízdenky zakoupíte v terminálu za 139 SEK, případně zpáteční za 278 SEK. (při nákupu online je menší sleva).

Alternativou může být využití linky MHD číslo 515 za 25 SEK do Nyköpingu a následně Flixbusem do Stockholmu. Dopředu si ale zkontrolujte, zda spojení navazuje na letový řád, Flixbus jezdí na trase pouze 4x denně a lístky koupíte online v rozmezí 199 až 229 Kč.

Nyköping

Malé městečko Nyköping je s letištěm spojeno autobusovou linkou 515 (jízdní řád), která jezdí minimálně jednou za hodinu. Cesta mezi centrem a letištěm trvá asi 15 minut a stojí 25 SEK., lze zaplatit u řidiče i platební kartou.

Linka zastavuje u hlavního vlakového nádraží Nyköping Central, odkud můžete pokračovat dále vlaky švédských drah SJ. Informace na webu sj.se.

Norrköping a Linköping

Stejně jako v případě Stockholmu, také zde operující dopravce Flygbussarna nabízí přímé spoje z letiště do těchto měst. Jízdné do Norrköpingu 119/249 SEK., do Linköpingu 139/269 SEK (jednosměrné/zpáteční).

Přesun na Arlandu

Přejezd z letiště Skavsta na hlavní stockholmské letiště Arlanda spočívá v kombinaci dvou spojů a přestupu na autobusovém nádraží City Terminal s dopravcem Flygbussarna. Celkem zaplatíte 238 SEK (139+99) a počítejte s časem minimálně 3 hodiny na přesun.

Služby na letišti

Wifi funguje zdarma napříč terminálem. K dispozici je kantýna a kavárna.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

dobrý den, když si koupím zpáteční lístek na bus z letiště do stockholmu, můžu tu zpáteční jízdu využít až za čtyři dny, nebo musím jet ten samý den? děkuji. MM

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, jízdenka je platná na jakýkoliv spoj 3 měsíce od nákupu.

před 4 měs

zdravím, asi jsme se úplně dobře nepochopili :) U nás to funguje tak, že zpáteční jízdenka je jeden lístek, a když jízdu tam projedu např. 1. září (lístek cvaknu v tento den), tak i 1. září musím zpět. Nemůžu na něj jet zpět až třeba 5. září, protože jsem ho použila na cestu tam už toho prvního. Tak bych potřebovala vědět, jestli je to tak i u tohoto busu, jsl musím zpáteční cestu využít v ten samý den, nebo až třeba za tři dny, i když lístek už bude použit na cestu do city? Snad už je to srozumitelnější. Pátrala jsem na webu společnosti, ale nikde jsem to tam nenašla. Děkuji.

před 4 měs
David Eiselt

Lístek platí 3 měsíce v obou směrech. Tzn. 1.7. lístek koupíte a můžete jet tam třeba 2.7. a zpět 5.9., je to jedno.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

chci se zeptat odkud v případě zpáteční cesty z centra Stockholmu na letiště Skavsta vyjíždí autobusová/vlaková přímá linka? Najdu někde jízdní řády? Druhá otázka je ohledně Uberu ve Stockholmu, jaké jsou ceny a dostupnost?

Děkuji

před 8 měs
Honza Čermák

Hezký den,

všechno máte na webu dopravce, když zvolíte letiště: https://www.flygbussarna.se/en/skavsta

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, jak je to tam s půjčením auta? Děkuji Šárka

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, přímo na letišti jsou standardní nadnárodní půjčovny: https://www.cestujlevne.com/go-rentalcars

Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj,

četl jsem že z letiště Arlanda se dá do Stockholmu dostat s SL kartou. Platí to i u letiště Skavsta?

Děkuji,

RK

před 11 měs
David Eiselt

Ahoj Robine,

Určitě ne. SL Karta platí pro Stockholm, tohle letiště je 100 km daleko :)

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu