Stockholm
Letiště Stockholm Arlanda

Stockholm Arlanda v kostce

naposledy aktualizováno 08. 09. 2023

Mezinárodní letiště Arlanda se nachází 45 km severně od Stockholmu a 40 km jižně od Uppsaly. Jedná se o největší švédské letiště a jednu z hlavních základen společností SAS.

Tři největší letecké společnosti na Arlandě jsou SAS, Norwegian a Ryanair. Menší základnu zde má také aerolinka Eurowings.

Linky vedou do celé Evropy, velmi frekventovaná je vnitrostátní doprava po Švédsku, ale ze Stockholmu létají také dálkové linky do Severní Ameriky a Asie.

Levné hotely v centru Stockholmu

Oficiální stránky letiště jsou www.swedavia.com

IATA Kód
ARN
Aktuální počasí
16.3 °C
Místní čas
15:10
Vzdálenost z ČR
1087 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Stockholm Arlanda

Ať už přilétáte na letiště Stockholm Arlanda, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele rauchjosef1977
rauchjosef1977
před 3 měs

ahojky, prosím nějaká zkušenost s přespáním přímo v hale?

přiletíme v 0.20 a v 6 ráno pokračujeme dál. 

Díky za typ

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 měs

Už je to 8 let, co jsem spal u těchto skulptur, po kterých stékala voda, což bylo příjemné i hlediska zvukové kulisy: https://eu.zonerama.com/liborste...9/35698864

I kdyby to tam už nebylo, klidná místa se jistě najdou.

Coinneach
před 6 měs

Máte někdo zkušenost s koupí lístků na autobusy Flybussarna? Nelze zadat požadovaný den ani hodinu. To je v pořádku? Díky moc

Kryštof Hájek
před 6 měs

Ano, takhle to u Flybussarny funguje. Lístek se prodává pouze na danou trasu s tím, že lze využít jakýkoliv spoj v rámci 3 měsíců od koupě jízdenky.

Avatar uživatele Zagi_kemo
Zagi_kemo
před rokem

Cestoval někdo tou poslední variantou na železniční stanici Märsta a pak vlakem ? Chtěl bych se na pár věcí doptat.. Díky

Avatar uživatele mxp
mxp
před rokem

Původnímu tazateli už asi nepomůžu, ale pro zájemce o cestu z letiště v rámci Stockholmské MHD bez příplatku mohu doporučit následující postup:

Po příletu dojít do SkyCity (centrální část letiště mezi terminály). Před vstupem do Centralstation je velký polokruhový infodesk, kde se dají pořídit všechny možné typy jízdenek (např. na 72 hodin v podobě karty SL). Pak udělat čelem vzad a po šipkách Local bus sejít po schodech před terminál a vpravo na nástupišti č.1 počkat na bus 583. Ten jezdí přes den ve všední dny každých 15 minut, v ostatní dobu každých 30 minut.

Do busu se nastupuje předními dveřmi a kartou se pípne na zeleném scanneru u řidiče. Cesta na nádraží trvá 12-13 minut. Po příjezdu do stanice Märsta vystoupit a projít turnikety (opět pípnout kartou) na nástupiště, odkud jezdí vlaky 41 a 42 také v 15-ti minutovém taktu přes (všední) den. Příjezdy busů a odjezdy vlaků na sebe navazují (10 minut na přestup). Cesta vlakem do cetra (Stockholm City / T-Centralen) trvá 36 minut.

jízdní řády

583: https://mitt.sl.se/reseplanering...LL/35/0/10

41: https://mitt.sl.se/reseplanering...LL/35/0/10

42: https://mitt.sl.se/reseplanering...LL/35/0/10

Avatar uživatele
Marie
před 4 lety

Dobrý den Kryštofe,

poradil byste mi prosím, jak dlouho je zhruba dobré být předem na letišti před odletem?

Stačí hodina na "check-in"?

Přeji krásné vánoční svátky a předem moc díky za odpověď

fridgy
před 4 lety

Zdravím Marie, snad vám ani Kryštofovi nebude vadit když odpovím za něj.

Podle doporučení aerolinek máte být na většině letišť alespoň 2 hodiny před odletem. Navíc na většině letů se UZAVÍRÁ check-in již 60 minut do odletu. Poté už nemáte šanci odbavit své zavazadlo. Proto bych tam byl minimálně 2 hodiny dopředu a měl ještě rezervu v případě nějaké nepříjemnosti na cestě na letiště.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
před 4 lety

Záleží kam letíte a jestli máte odbavené zavazadlo. Obecně s prirucakem bych se hodinu před odletem nebál při letu do Shengenu.

Avatar uživatele eremi
eremi
před 4 lety

Check-in se neuzavírá na většinu letů hodinu před odletem, rozhodně ne na evropských letech. Na lety v rámci Evropy se uzavírá většinou 30-45 minut před odletem, na interkontinentální lety to bývá dle aerolinky a místa odletu většinou 45-90 minut před odletem.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Každopádně bych byl na letišti alespoň hodinu a půl před odletem, ideálně radši ty 2, pokud to tam neznáte a letíte s odbaveným zavazadlem.

Avatar uživatele
Katka
před 4 lety

Na Arlande su dlhe rady caste, uz som tam zazila aj 55 minutovu cakacku na security v nejaky septembrovy utorok, teda mimo hlavnej sezony. Osobne by som tam bola aspon hodinu a pol pred odletom bez batoziny a s online check-inom a minimum 2 hodiny ak by som isla na prepazku kvoli check-inu alebo batozine.

Avatar uživatele
Dagmar
před 5 lety

Dobrý den. Poradíte mi prosím? Nevím na jaký terminál moje letadlo přistane ( 4 nebo 5). Poletím Praha - Stockholm společností Norwegian a pokračovat budu autobusem Fixbus do Jönkopingu. Jízdenku mám z terminálu 5. Je možný přesun mezi terminálem 4 a 5 pěšky ,pokud to bude nutné? Jestliže ano, popište mi prosím jak tuto cestu nejlépe zvládnu. Jsou terminály propojeny ?Časovou rezervu budu mít a nechci použít žádnou dopravu. Děkuji za odpověď

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, Norwegian využívá k letům terminál 5, takže jste bez starostí :) A obecně, letiště Arlanda je vlastně jen jedna velký propojený komplex, takže případný přesun není nijak záludný.

Avatar uživatele
Dagmar
před 5 lety

Děkuji za rychlou a uklidňující odpověď.

Avatar uživatele
Lenka
před 5 lety

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně dopravy z Arlanda airport, když bych si zakoupila jízdenku autobusem od společnosti "Flybussarna" a je tam napsáno round trip znamená to, že je to jízdenka i zpáteční? Nikde jsem se to na jejich stránkách nedočetla. stojí pro jednoho 198, což by odpovídalo i přibližné ceně zde za jednu cestu.

Děkuji za odpověď, Zachařová

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, ano, "round trip" = zpáteční jízdenka.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 5 lety

Podíval bych se i na stránky Flixbusu, který jezdí taktéž do centra Stockholmu a cena je výrazně nižší než Flygbussarna.

Avatar uživatele
Lenka
před 5 lety

Děkuju moc za odpověď a typy :-)

Avatar uživatele Katka _1
Katka _1
před 5 lety

Pripadne sa da ist autobusom do stanice Marsta a odtial ide pendeltag do centra Stokholmu, malo by to byt za cenu listka na Stokholmsku mhd. Vhodnejsie asi pre tych co byvaju niekde severnejsie, pri trati pendeltagu. ;)

Avatar uživatele
Lenka
před 5 lety

Děkuju moc, využila jsem tipu od pana "Petra76", flixbus vyšel nejlevněji ( cca 150,- Kč za jednu cestu do centra Stockholmu), Všem děkuji, jste laskaví! :-)

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí