IATA (ICAO) kód letiště
ARN (ESSA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
16:24
Vzdálenost od Prahy
1087 km
Obvyklá cena letenky
2 000 Kč

O letišti Stockholm Arlanda

Mezinárodní letiště Arlanda se nachází 37 km severně od Stockholmu a 40 km jižně od Uppsaly. Jedná se o největší švédské letiště a jednu z hlavních základen společností SAS nebo Norwegian Air Shuttle. Letiště je moderní, velmi přehledné a také pohodlné, pro přestupy se jedná o jedno z nejlepších letišť v Evropě.

Terminál včetně tranzitní zóny je otevřený 24 hodin a pohodlně se dá na letišti přenocovat.

Letenky

Z Česka a okolí se ceny do Stockholmu běžně pohybují na úrovni 3.000 Kč. Akční letenky můžou spadnout i na úroveň 2.000 Kč. Přímé spojení vede z Arlandy do Prahy (ČSA a Norwegian) nebo Vídně (Austrian, Ethiopian Airlines a Niki). Mnohem levnější letenky především z polských měst se dají sehnat na letiště Stockholm–Skavsta asi 100 km jižně od města. 

Doba letu činí asi 120 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Stockholmu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště je poměrně rozlehlé a má 4 terminály. Jedná se sice o jednotlivé budovy, jsou však všechny spojené chodbami, a tak je přestup mezi nimi možný poměrně pohodlně pěšky.

Mezi terminály 2/3 a 5 můžete zdarma využít vlak.

Minimální přestupní čas v rámci jednoho terminálu činí 35 minut, mezi jednotlivými terminály pak 90 minut.

Doprava z/na letiště

Do Stockholmu

Nejrychlejší a nejpohodlnější, ale zároveň nejdražší dopravou do centra Stockholmu, Uppsaly i po celém Švédsku, je vlak. Využít můžete rychlých spojů Arlanda Express, které nikde nezastavují (cesta na hlavní nádraží trvá 20 minut) a za jízdenku zaplatíte od 154 do 280 SEK. Vlaky jezdí jednou za 15 minut od 4:30 do 1:00. Čím dříve jízdenku koupíte, tím levnější bude. Online platba je možná na webu arlandaexpress.com. Běžný vlak pak jede asi 40 minut s intervalem půl hodiny a jízdenka vyjde na 170 SEK. Vyhledávač spojení a možnost koupit jízdenku najdete na webu švédských železnic www.sj.se.

Nejfrekventovanější variantu nabídnou autobusy Flybussarna za 99 SEK, jízdenky můžete koupit na webu společnosti. Ty jezdí 24 hodin denně, přes den každých 15 minut. Cesta do centra však zabere více než 45 minut. 

Nejlevnější spojení letiště a centra představuje nová linka Flixbusu, kdy při rezervaci online můžete dosáhnout už na cenu 75 Kč jedním směrem. 

Alternativní cesta do centra a severních částí Stockholmu vede autobusem číslo 583 do blízké železniční stanice Märsta a následně příměstským vlakem linky J36. Jízdenka na 75 minut je platná až do centra města a vyjde na 72 SEK, celodenní pro zóny ABC pak na 115 SEK.

  • cesta trvá 60–70 minut při intervalu 30 minut a provozní době 4:30–0:30,
  • web stockholmského dopravního podniku:

V noci se na letiště ze Stockholmu dostanete autobusy 592 a 593 (45 minut), do Uppsaly pak pouze linkou 593 (35 minut).

Do Uppsaly

Univerzitní město Uppsala se nachází severně od letiště a je zhruba stejně daleko jako centrum Stockholmu. Nejrychleji se tam dostanete běžným vlakem za 18 minut při ceně jízdenky 160 SEK. Vlaky jezdí každých 30 minut. 

Téměř celý den a noc (provozní doba 3:00-1:00) také do Uppsaly jezdí autobus číslo 801 za 100 SEK. Cesta trvá 50 minut a autobusy odjíždějí jednou za půl hodiny. Informace o jízdních řádech a spojích v Uppsale najdete na webu www.ul.se.

Na letiště Bromma

Jediné přímé spojení obstarává společnost Flygbussarna. Autobusy jezdí jednou za půl hodiny, cesta trvá 50 minut a stojí 99 SEK.

Na letiště Skavsta

Nejrychlejší spojení vede s přestupem ve Stockholmu, žádný přímý autobus ani vlak mezi letišti nejezdí. Je nutné počítat minimálně se 3 hodinami.

Mapa dopravy

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi můžete využívat 3 hodiny zdarma.

V terminálech 2, 4 a 5 se nachází skříňky na úschovu zavazadel. Dle velikosti zavazadla zaplatíte 30–50 SEK na jeden den.

Sprchy pro veřejnost jsou k dispozici v zóně „Rest and Fly“ za poplatek 85 SEK.

Při nutnosti trávení delšího časového úseku na letišti, nepohrdněte nabídkou Hotelu Clarion, který najdete přímo naproti hlavnímu terminálu. I cestující, kteří zde nejsou ubytováni, mají možnost využít hotelovou tělocvičnu, saunu nebo venkovní bazén s celoroční teplotou 27 stupňů za poplatek 100 SEK na osobu. V ceně je zahrnut i ručník, převlékárna a lahev vody.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Zagi_kemo
Zagi_kemo

Cestoval někdo tou poslední variantou na železniční stanici Märsta a pak vlakem ? Chtěl bych se na pár věcí doptat.. Díky

Odpovědět
před 7 měs

Dobrý den Kryštofe,

poradil byste mi prosím, jak dlouho je zhruba dobré být předem na letišti před odletem?

Stačí hodina na "check-in"?

Přeji krásné vánoční svátky a předem moc díky za odpověď

před 3 lety
fridgy
  • Přidal se před 8 lety
  • Napsal 78 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-12-29T03:22:32+01:00)

Zdravím Marie, snad vám ani Kryštofovi nebude vadit když odpovím za něj.

Podle doporučení aerolinek máte být na většině letišť alespoň 2 hodiny před odletem. Navíc na většině letů se UZAVÍRÁ check-in již 60 minut do odletu. Poté už nemáte šanci odbavit své zavazadlo. Proto bych tam byl minimálně 2 hodiny dopředu a měl ještě rezervu v případě nějaké nepříjemnosti na cestě na letiště.

před 3 lety
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Záleží kam letíte a jestli máte odbavené zavazadlo. Obecně s prirucakem bych se hodinu před odletem nebál při letu do Shengenu.

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Check-in se neuzavírá na většinu letů hodinu před odletem, rozhodně ne na evropských letech. Na lety v rámci Evropy se uzavírá většinou 30-45 minut před odletem, na interkontinentální lety to bývá dle aerolinky a místa odletu většinou 45-90 minut před odletem.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Každopádně bych byl na letišti alespoň hodinu a půl před odletem, ideálně radši ty 2, pokud to tam neznáte a letíte s odbaveným zavazadlem.

před 3 lety

Na Arlande su dlhe rady caste, uz som tam zazila aj 55 minutovu cakacku na security v nejaky septembrovy utorok, teda mimo hlavnej sezony. Osobne by som tam bola aspon hodinu a pol pred odletom bez batoziny a s online check-inom a minimum 2 hodiny ak by som isla na prepazku kvoli check-inu alebo batozine.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den. Poradíte mi prosím? Nevím na jaký terminál moje letadlo přistane ( 4 nebo 5). Poletím Praha - Stockholm společností Norwegian a pokračovat budu autobusem Fixbus do Jönkopingu. Jízdenku mám z terminálu 5. Je možný přesun mezi terminálem 4 a 5 pěšky ,pokud to bude nutné? Jestliže ano, popište mi prosím jak tuto cestu nejlépe zvládnu. Jsou terminály propojeny ?Časovou rezervu budu mít a nechci použít žádnou dopravu. Děkuji za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, Norwegian využívá k letům terminál 5, takže jste bez starostí :) A obecně, letiště Arlanda je vlastně jen jedna velký propojený komplex, takže případný přesun není nijak záludný.

před 3 lety

Děkuji za rychlou a uklidňující odpověď.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně dopravy z Arlanda airport, když bych si zakoupila jízdenku autobusem od společnosti "Flybussarna" a je tam napsáno round trip znamená to, že je to jízdenka i zpáteční? Nikde jsem se to na jejich stránkách nedočetla. stojí pro jednoho 198, což by odpovídalo i přibližné ceně zde za jednu cestu.

Děkuji za odpověď, Zachařová

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, "round trip" = zpáteční jízdenka.

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Podíval bych se i na stránky Flixbusu, který jezdí taktéž do centra Stockholmu a cena je výrazně nižší než Flygbussarna.

před 4 lety

Děkuju moc za odpověď a typy :-)

před 4 lety
Avatar uživatele Katka _1
Katka _1

Pripadne sa da ist autobusom do stanice Marsta a odtial ide pendeltag do centra Stokholmu, malo by to byt za cenu listka na Stokholmsku mhd. Vhodnejsie asi pre tych co byvaju niekde severnejsie, pri trati pendeltagu. ;)

před 4 lety

Děkuju moc, využila jsem tipu od pana "Petra76", flixbus vyšel nejlevněji ( cca 150,- Kč za jednu cestu do centra Stockholmu), Všem děkuji, jste laskaví! :-)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu