Průvodce letištěm

Letiště Stockholm Arlanda

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Stockholm Arlanda

Mezinárodní letiště Arlanda se nachází 37 km severně od Stockholmu a 40 km jižně od Uppsaly. Jedná se o největší švédské letiště a jednu z hlavních základen společností SAS nebo Norwegian Air Shuttle. Letiště je moderní, velmi přehledné a také pohodlné, pro přestupy se jedná o jedno z nejlepších letišť v Evropě.

Terminál včetně tranzitní zóny je otevřený 24 hodin a pohodlně se dá na letišti přenocovat.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1087 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
08:30
aktuální čas

Letenky

Z Česka a okolí se ceny do Stockholmu běžně pohybují na úrovni 3.000 Kč. Akční letenky můžou spadnout i na úroveň 2.000 Kč. Přímé spojení vede z Arlandy do Prahy (ČSA a Norwegian) nebo Vídně (Austrian, Ethiopian Airlines a Niki). Mnohem levnější letenky především z polských měst se dají sehnat na letiště Stockholm–Skavsta asi 100 km jižně od města.

Doba letu činí asi 120 minut.

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Letiště je poměrně rozlehlé a má 4 terminály. Jedná se sice o jednotlivé budovy, jsou však všechny spojené chodbami, a tak je přestup mezi nimi možný poměrně pohodlně pěšky.

Mezi terminály 2/3 a 5 můžete zdarma využít vlak.

Minimální přestupní čas v rámci jednoho terminálu činí 35 minut, mezi jednotlivými terminály pak 90 minut.

Doprava z/na letiště

Do Stockholmu

Nejrychlejší a nejpohodlnější, ale zároveň nejdražší dopravou do centra Stockholmu, Uppsaly i po celém Švédsku, je vlak. Využít můžete rychlých spojů Arlanda Express, které nikde nezastavují (cesta na hlavní nádraží trvá 20 minut) a za jízdenku zaplatíte od 154 do 280 SEK. Vlaky jezdí jednou za 15 minut od 4:30 do 1:00. Čím dříve jízdenku koupíte, tím levnější bude. Online platba je možná na webu arlandaexpress.com. Běžný vlak pak jede asi 40 minut s intervalem půl hodiny a jízdenka vyjde na 170 SEK. Vyhledávač spojení a možnost koupit jízdenku najdete na webu švédských železnic www.sj.se.

Nejlepší poměr cena/výkon nabídnou autobusy Flybussarna za 99 SEK, jízdenky můžete koupit na webu společnosti. Ty jezdí 24 hodin denně, přes den každých 15 minut. Cesta do centra však zabere více než 45 minut.

Nejlevnější cesta do centra a severních částí Stockholmu vede autobusem číslo 583 do blízké železniční stanice Märsta a následně příměstským vlakem linky J36. Jízdenka na 75 minut je platná až do centra města a vyjde na 72 SEK, celodenní pro zóny ABC pak na 115 SEK.

  • cesta trvá 60–70 minut při intervalu 30 minut a provozní době 4:30–0:30,
  • web stockholmského dopravního podniku:

V noci se na letiště ze Stockholmu dostanete autobusy 592 a 593 (45 minut), do Uppsaly pak pouze linkou 593 (35 minut).

Do Uppsaly

Univerzitní město Uppsala se nachází severně od letiště a je zhruba stejně daleko jako centrum Stockholmu. Nejrychleji se tam dostanete běžným vlakem za 18 minut při ceně jízdenky 160 SEK. Vlaky jezdí každých 30 minut.

Téměř celý den a noc (provozní doba 3:00-1:00) také do Uppsaly jezdí autobus číslo 801 za 100 SEK. Cesta trvá 50 minut a autobusy odjíždějí jednou za půl hodiny. Informace o jízdních řádech a spojích v Uppsale najdete na webu www.ul.se.

Na letiště Bromma

Jediné přímé spojení obstarává společnost Flygbussarna. Autobusy jezdí jednou za půl hodiny, cesta trvá 50 minut a stojí 99 SEK.

Na letiště Skavsta

Nejrychlejší spojení vede s přestupem ve Stockholmu, žádný přímý autobus ani vlak mezi letišti nejezdí. Je nutné počítat minimálně se 3 hodinami.

Mapa dopravy

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi můžete využívat 3 hodiny zdarma.

V terminálech 2, 4 a 5 se nachází skříňky na úschovu zavazadel. Dle velikosti zavazadla zaplatíte 30–50 SEK na jeden den.

Sprchy pro veřejnost jsou k dispozici v zóně „Rest and Fly“ za poplatek 85 SEK.

Při nutnosti trávení delšího časového úseku na letišti, nepohrdněte nabídkou Hotelu Clarion, který najdete přímo naproti hlavnímu terminálu. I cestující, kteří zde nejsou ubytováni, mají možnost využít hotelovou tělocvičnu, saunu nebo venkovní bazén s celoroční teplotou 27 stupňů za poplatek 100 SEK na osobu. V ceně je zahrnut i ručník, převlékárna a lahev vody.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu